Gniew się zazieleni

(fot. gniew.pl)
Tczew - Gniew się zazieleni
Już tego lata będziemy mogli cieszyć się nowymi kwiatami w Gniewie. Trwa sadzenie zupełnie nowych elementów zieleni, zaprojektowanej specjalnie na potrzebę kończącej się rewitalizacji. W donicach, które od kilku dni stoją już na Starym Mieście, pojawiają się nasadzenia.

W nowych donicach znajdą się krzewy trawiaste oraz kolorowe rośliny, które zostały dobrane tak, aby wymagały jak najmniejszych nakładów pracy i pielęgnacji, a przede wszystkim wody. Co ważne, zarówno latem jak i w innych porach roku, rozplenice japońskie, rozchodniki czerwone czy żółte delospermy powinny zdobić miasto.

Oprócz zagospodarowywania zieleni miejskiej, co jest nieodłącznym elementem procesu rewitalizacji, nieustannie trwają prace budowlane w fosie zamkowej, która już niedługo stanie się prawdziwym terenem rekreacyjnym dla spacerowiczów, a nawet rowerzystów.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  fgt_gość

  17.04.2019, 07:54

  A w Tczewie lipa wszędzie...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • genek_gość

  17.04.2019, 19:21

  a w gdansku wymieniaja kanalize

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.