Co dalej z budową nowego centrum handlowego w Tczewie, które ma powstać przy ulicy Czerwonego Kapturka? Przedstawiciel inwestora przedstawił w ratuszu wstępne założenia przedsięwzięcia. W ramach realizacji przebudowane zostaną dwa skrzyżowania. Na razie wciąż nie wiadomo, czy w obiekcie będzie Castorama - obiekt jest jeszcze przed etapem komercjalizacji. Zarządca chciałby otworzyć obiekt w 2027 roku.
17 grudnia 2024 r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne na wniosek spółki Tczew Retail Invest Sp. z o.o. dotyczące pozwolenia na budowę zespołu budynków handlowo-usługowych (pierwotnie wymieniamy jest market budowlany, budynku handlowego - parku handlowego, budynku usługowo-gastronomicznego - sieci KFC oraz pylonu reklamowego o wysokości 20 m) wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną (parking dla samochodów osobowych na ponad 10 stanowisk, wiaty śmietnikowe 3 sztuki, oświetlenie terenu, instalacje zewnętrzne) oraz budową dwóch zjazdów publicznych. Całość jest wciąż na etapie procedowania pozwolenia na budowę, ale budowa coraz bliżej.
Wiadomo już, że obiekt ma liczyć 13. tys. m. kw. - i ma znaleźć się w nim ok. 30 sklepów - w tym siłownia, restauracja typu drive thru. Inwestycja będzie wiązała się z przebudową dwóch skrzyżowań (z ulicą Czerwonego Kapturka i Aleją Solidarności). Aby upłynnić ruch skrzyżowania mają być wyposażone w pętle indukcyjne. Przebudowane zostaną drogi rowerowe i chodniki. Firma planuje przeznaczyć ok. 2 mln zł na nakłady drogowe.
Z danych inwestora wynika, że obiekt ma dać około 320 miejsc pracy (120 zatrudnienie bezpośrednie, 200 - dostawcy, ochrona, logistyka). W sumie nakłady poniesione na rewitalizację terenu i układ drogowy mają wynieść 11 mln zł.
Inwestor ma już pozytywną opinię środowiskową i zielone światło od GDDKiA - czeka na sformalizowanie uzgodnień. Czeka też na pozwolenie na budowę - i planuje wbić łopatę jesienią - budowa ma potrwać między 10 a 12 miesięcy. Koszty samej budowy to kilkadziesiąt milionów złotych.
Przypomnijmy, w 2024 roku tczewski ratusz podpisał umowę sprzedaży blisko 3-hektarowej nieruchomości niezabudowanej przy ul. Czerwonego Kapturka. Do miejskiej kasy wpłynęło blisko 15 mln zł brutto. Firma, która zakupiła działkę inwestycyjną od ratusza, należy do grupy Falcon Investment Management. Spółka buduje retail parki m. in. w Dzierżoniowie i Koszalinie.
Więcej wkrótce w naszym dziale Telewizja Internetowa.
17 grudnia 2024 r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne na wniosek spółki Tczew Retail Invest Sp. z o.o. dotyczące pozwolenia na budowę zespołu budynków handlowo-usługowych (pierwotnie wymieniamy jest market budowlany, budynku handlowego - parku handlowego, budynku usługowo-gastronomicznego - sieci KFC oraz pylonu reklamowego o wysokości 20 m) wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną (parking dla samochodów osobowych na ponad 10 stanowisk, wiaty śmietnikowe 3 sztuki, oświetlenie terenu, instalacje zewnętrzne) oraz budową dwóch zjazdów publicznych. Całość jest wciąż na etapie procedowania pozwolenia na budowę, ale budowa coraz bliżej.
Wiadomo już, że obiekt ma liczyć 13. tys. m. kw. - i ma znaleźć się w nim ok. 30 sklepów - w tym siłownia, restauracja typu drive thru. Inwestycja będzie wiązała się z przebudową dwóch skrzyżowań (z ulicą Czerwonego Kapturka i Aleją Solidarności). Aby upłynnić ruch skrzyżowania mają być wyposażone w pętle indukcyjne. Przebudowane zostaną drogi rowerowe i chodniki. Firma planuje przeznaczyć ok. 2 mln zł na nakłady drogowe.
Z danych inwestora wynika, że obiekt ma dać około 320 miejsc pracy (120 zatrudnienie bezpośrednie, 200 - dostawcy, ochrona, logistyka). W sumie nakłady poniesione na rewitalizację terenu i układ drogowy mają wynieść 11 mln zł.
Inwestor ma już pozytywną opinię środowiskową i zielone światło od GDDKiA - czeka na sformalizowanie uzgodnień. Czeka też na pozwolenie na budowę - i planuje wbić łopatę jesienią - budowa ma potrwać między 10 a 12 miesięcy. Koszty samej budowy to kilkadziesiąt milionów złotych.
- Przygotowanie się do tego momentu trwało dość długo. Poprzedziły go bardzo ważne rozmowy, które były poprzedzone wymaganiami społecznymi. Po rozmowach z władzami miasto doszło do konsensu - powstanie nowa infrastruktura drogowa, zaprojektowana w taki sposób, żeby nie było utrudnień. - informuje Robert Kozubal, Project Meganer OTO PARK TCZEW. - W naszym obiekcie będzie duża różnorodność branż, które zaproponujemy. Jesteśmy jeszcze przed etapem komercjalizacji - nie mamy jeszcze podpisanych żadnych umów, dlatego na tym etapie nie podajemy jeszcze nazw sklepów.
Przypomnijmy, w 2024 roku tczewski ratusz podpisał umowę sprzedaży blisko 3-hektarowej nieruchomości niezabudowanej przy ul. Czerwonego Kapturka. Do miejskiej kasy wpłynęło blisko 15 mln zł brutto. Firma, która zakupiła działkę inwestycyjną od ratusza, należy do grupy Falcon Investment Management. Spółka buduje retail parki m. in. w Dzierżoniowie i Koszalinie.
Więcej wkrótce w naszym dziale Telewizja Internetowa.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.









![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)


















Komentarze (48)
dodaj komentarz
Mam_gość
21.05.2026, 12:33
Pomysł
Wybudujcie ogółem Choroszcz dla ich. Dziękuję za tą wypowiedź:)
SDS_gość
21.05.2026, 13:21
Będzie Castorama czy nie będzie???
Czyli wszyscy poprzedni dzierżawcy się wycofali... Ludziom zależy na Castorama a nie o kolejnym Action czy Pepco
Dete_gość
21.05.2026, 14:16
.
Nie będzie Castoramy
z iławy_gość
22.05.2026, 10:52
Nie będzie i mówie dlaczego! Miasto (obecne władze) zablokowało budowę Castoramy i innego tego typu. Nawet generalna dyrekcja dróg o tym mówiła nieoficjalnie kilka lat temu i dorzuciła, że ciężko się z tymi ludźmi z miasta gada. Powodem jest kilka budynków mieszkalnych na ulicy obok. Tak kilka! W tym mieście 1, 3, 4, 5 osób może zablokować wszystko. Pytanie kim są te osoby i dlaczego miasto tak się ugięło. Macie odpowiedź i zapomnijcie już o takich markach. Slędząc tego inwestora spodziewajcie się raczej Max Burgers zamiast KFC, Pepco (chociaż jest blisko), Sinsay, nic elektro nie będzie bo jest obok, CCC, Hebe, Action, Kaes, Martes i będzie klub Fitness, taki co wszędzie indziej jest w inwestycjach Oto.
Arek_gość
26.05.2026, 09:13
debata roku
sklep z karton-gipsami i kafelkami oraz smażalnia kur rozpala wyobraźnię mieszkańców. Status artykułu - popularne
RICK_gość_gość_gość_gość
21.05.2026, 14:42
OTO Park
10 stanowisk prkingowych przy takim obiekcie śmieszne
Maruda _gość
21.05.2026, 17:19
Na ponad 10 stanowisk kretynie.Poniżej 10 bez zezwoleń.Biurokracja.
...._gość
21.05.2026, 19:06
Czytaj z uwagą ... pozwolenie na PONAD 10 miejsc , może byc 11 ale tez i 150 ... Pozdrowienia dla czytających komentarze :)
Marcin_gość
22.05.2026, 00:18
Radzę czytać ze zrozumieniem.Powyżej 10 stanowisk to możne być też 300 stanowisk.
Adam P._gość
21.05.2026, 14:42
Władze miasta przeciwne Castorama! Wstyd
Teraz w radiu Tczew słyszę że władze miasta były przeciwne Castorama bo TIRy dowożą towar... Nie brawo panie Gockowski i Brządkowski widać że słuchacie głosu mieszkańców ale okolicznych dwóch domków jednorodzinnych. Rozliczymy przy wyborach
Marek_gość
25.05.2026, 10:53
nie wszystko złoto, co się świeci
Dlaczego poprzedni inwestor nie chciał poprowadzić ruchu inaczej niż przez osiedle? Dlaczego nie był w stanie uzgodnić przebudowy z GDDKiA itd.? Kolejne istotne pytanie: kto projektował to dla poprzedniego inwestora i dlaczego nie rozważono innych wariantów? Przy tamtym rozwiązaniu mieszkańcy mogliby zostać z kilometrowymi korkami i kosztami napraw ulic. Uważam, że puszczenie ciężarówek przez osiedle to zły pomysł.
noo_gość
21.05.2026, 15:03
dawać to kfc bo głodny jestem
gdfd_gość
21.05.2026, 16:14
Przecież to niedobre jest
przem_gość
23.05.2026, 11:57
Niedobre dla zdrowia - zgadzam się w pełni. Ale bardzo smaczne. I szczerze - mam gdzieś zdrowie (przy dzisiejszej polityce państwa), więc wolę sobie zjeść jedzenie niedobre, ale smaczne. Tak robi też większość ludzi, niezależnie od wykształcenia.
Operator MultiBox_gość
25.05.2026, 13:19
Odpowiedz od rzecznika KFC
Szanowny Panie / Szanowna Pani, ?Dziękujemy za kontakt oraz za zainteresowanie naszą marką. Doceniamy Pana/Pani zaangażowanie i cenne sugestie dotyczące potencjalnej lokalizacji nowej restauracji KFC w Tczewie. ?Stale analizujemy rynek pod kątem rozwoju naszej sieci i bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak potencjał demograficzny, lokalne uwarunkowania rynkowe czy dostępność odpowiednich nieruchomości. ?Chociaż Tczew jest miastem o dużym potencjale, uprzejmie informujemy, że w naszych najbliższych planach biznesowych nie przewidujemy otwarcia nowej restauracji w tym regionie. Skupiamy się obecnie na realizacji wcześniej zatwierdzonych projektów i inwestycji w innych lokalizacjach. ?Zapewniamy jednak, że Pana/Pani zgłoszenie zostało przekazane do naszego Departamentu Rozwoju i zostanie uwzględnione przy przyszłych przeglądach planów ekspansji. Rynek dynamicznie się zmienia, dlatego nie wykluczamy, że w przyszłości podejmiemy decyzję o obecności w Tczewie. ?Mamy nadzieję, że mimo braku restauracji na miejscu, będziemy mieli okazję gościć Pana/Panią w najbliższych sąsiednich punktach KFC. ?Z poważaniem, ?Zespół Zarządzania Siecią i Ekspansji KFC AmRest Sp. z o.o.
Gość _gość_gość
21.05.2026, 15:06
I tylko parking na 10 samochodów
sds_gość
21.05.2026, 15:43
Co za ....
Znowu jakiś kret... się tu wypowiada o rzeczach których nie rozumie. Skąd wziąłeś te 10 miejsc parkingowych???
Monika _gość
21.05.2026, 15:20
Może Obi albo Leroy Merlin
Może chociaż OBI albo Leroy Merlin w tym mieście by postawili
Danziger _gość
21.05.2026, 19:04
Po takich dziurach to tylko...
Castorama buduje, a Castoramy nie chce brzadkowski. Kurtyna w dół.
Art_gość
21.05.2026, 15:23
Ciekawe
30 sklepów - 120 osób zatrudnionych bezpośrednio - to daje średnio 4 osoby na punkt, w systemie pracy zmianowej. To ilu pracowników będzie w jednym punkcie na raz i jak te dwie osoby poradzą sobie z funkcjonowaniem placówki? Druga sprawa - jeżeli mówimy o "tylko" 120 osobach, to nie rozumiem logiki autora/autorki artykułu - problemy z liczeniem? Sama Castorama wymagałaby zatrudnienia kilkudziesięciu osób...
Rdest_gość
21.05.2026, 15:45
Będzie OBI
Będzie OBI. Oni planują karnet w Tczewie a Castorama się wycofała bo są długo to trwało i wybudowali market na Kowalach
A._gość
21.05.2026, 15:49
Gdzie będzie dokładnie wjazd i zjazd?
Job_gość_gość_gość
21.05.2026, 16:52
Centrum handlowe
Restauracja - Berlin kebab Sklepy - pepco, action, kik itp Budowlany - Jula :) dla Tczewa w sam raz
._gość
21.05.2026, 17:17
.
...ludzie, co wy z tą castoramą? pultacie się jak by to była jakaś elektrownia atomowa która będzie za darmo prąd rozdawać, raz na trzy lata się przejadę do Starogardu i po temacie, no ile można w końcu chałupę remontować. A wy mam wrażenie że chcecie tam przesiadywać jak w maku czy innym kfc, co za zaścianek...
Bartek_gość
22.05.2026, 07:56
To mówiłem ja prezydent
To mówiłem ja prezydent...
Qwerty_gość
21.05.2026, 18:14
Koniec kupców prywatnych w Tvzewie
R.i.P.
Mati_gość
21.05.2026, 21:31
Galeria kociewska
Byłem ostatnio w galerii kociewskiej. Synkowi zachciało się siku i poszliśmy do toalety. Smród taki, że aż rzygać się chciało. Tczew to jednak wiocha. W Starogardzie kible chociaż mają czyste.
Andrzej Wołowiec_gość
21.05.2026, 21:50
Przecież miała być Castorama
Przecież było hucznie zapowiadane że powstanie w tym miejscu Castorama i KFC a teraz nagle zmiana planów. W Tczewie brakuje marketu budowlanego i znowu będzie trzeba jeździć do Starogardu. Co za władze miasta które nie potrafią zrozumieć potrzeb jego mieszkańców
KontrolerPiP_gość
22.05.2026, 07:10
Jes
Będe siedział i z dumą oglądał jak wszystko to padnie z zadłużenia oprócz KFC, to już standard, dowalą konkretne ceny za wynajem tych lokali i klientów będzie jak w galerii. Po 2 latach na 30 lokali będą działać może 3 i KFC
Tomek_gość
22.05.2026, 07:54
Market budowlany jest potrzebny
"Nie będzie Castoramy"
To nie będzie tej władzy skoro zrobiła wszystko aby nie było Castoramy
._gość
22.05.2026, 09:22
.
"To mówiłem ja prezydent..."
To sobie IP sprawdź.
Bobik_gość_gość
22.05.2026, 09:42
W Czczewie co się utrzyma? Pepco, H&M, Sinsay, Ching Chang Chong, Big Star, a na piętrze gastro - Środkowoeuropejski Giga Port Kebabowy "Kraftowy Ciapek".
gosc_gość
22.05.2026, 09:52
park
Lepiej stwórzcie park, fontanny, place zabaw, mini zoo, dinopark, bo nudy w okolicy dla rodzin
Qwerty_gość
22.05.2026, 10:32
Castorama albo nic
Bez Castorama te centrum handlowe jest bez sensu
Werek_gość
22.05.2026, 13:17
Miał być KFC i Castorama
"Nie będzie i mówie dlaczego! Miasto (obecne władze) zablokowało budowę Castoramy i innego tego typu. Nawet generalna dyrekcja dróg o tym mówiła nieoficjalnie kilka lat temu i dorzuciła, że ciężko się z tymi ludźmi z miasta gada. Powodem jest kilka budynków mieszkalnych na ulicy obok. Tak kilka! W tym mieście 1, 3, 4, 5 osób może zablokować wszystko. Pytanie kim są te osoby i dlaczego miasto tak się ugięło. Macie odpowiedź i zapomnijcie już o takich markach. Slędząc tego inwestora spodziewajcie się raczej Max Burgers zamiast KFC, Pepco (chociaż jest blisko), Sinsay, nic elektro nie będzie bo jest obok, CCC, Hebe, Action, Kaes, Martes i będzie klub Fitness, taki co wszędzie indziej jest w inwestycjach Oto."
Masakra!!! Przecież miało być KFC i Castorama i to wszystkich interesowało. Po co nam kolejne sklepy które już w Tczewie są???
Bobik_gość_gość
22.05.2026, 15:27
Czczewusy się jarają tym KFC jakby to miała być jakaś najwyższa świątynia. Jednak jesteście bandą wsioków.
T_gość
22.05.2026, 17:39
Racja
Potrzebne kolejne świątynie zakupów jak dziura w moście. A zieleni, miejsc rekreacji, sportu i wypoczynku- brak. Byle się najeść nastrzykanych kurczaków. To trochę prymitywne.
Qwerty _gość
23.05.2026, 09:18
Wsią to my teraz jesteśmy
Wsią to my teraz jesteśmy bo po wszystko musimy jeździć do "miasta" Starogardu czy Gdańska
Gosc_gość
23.05.2026, 09:46
Castorama
CASTORAMA to slowo powiedzial ktos w pytaniu do Poblockiego i niektórzy to podchwycili i powtarzaja a inwestor nigdy tego nie potwierdzil .Castorama wpierw bada mozliwosci duzego zysku którego Tczew nie zapewni z powodu bliskosci Castoramy w Starogardzie.
Twój stary_gość
22.05.2026, 17:03
Nie będzie żadnej Castoramy. Po wybudowaniu tego centrum handlowego jeszcze bardziej dojadą kupców z Manhattanu i konsekwencji Manhattan się zamknie. A że planują wybudować wieżowiec w miejscu gdzie kiedyś był urząd stanu cywilnego to jak już kupcy się wyniosą, zwolni się działka pod kolejny wieżowiec a nawet kilka.
Realista_gość
22.05.2026, 18:10
Z moich informacji wynika że,
Powierzchnie po Castoramie ma dostać Chiński market a jeśli chodzi o gastronomie to wolne lokale zarezerwowowały już Royall Kebab ,King Kebab ,Indian Hub Kebab i Saba Kebab .O powierzchne stara się również żabka i Ciucholand.
ja_gość
22.05.2026, 19:12
Beznadziejna władza!
Tak się cieszyliśmy! Wreszcie trochę świata budowlanego w Tczewie - Castorama! Liczyliśmy kiedy... A tu taki zawód! Władza była przeciw, władza nie zadbała? Beznadziejna taka władza. Tragiczna. Niech już odejdzie do lamusa!
gosc_gość
22.05.2026, 19:31
oto moto
TO MOWIE JA WASZ PREZYDENT OTWIERAMY DISNEYLAND JUZ NIEDLUGO
Tczewianin_gość
23.05.2026, 15:15
Park handlowy Tczew
Włodarz miasta jest tak sprawny jak pis w remoncie ronda w czarlinie. 8 lat im nie starczyło na remontw czarlinie. Prezydent Tczewa cala kadencję będzie myślał jak to zrobic. Ale spółka z prezesem już jest i dostaje kasę. Potrzebny jest market budowlany w klasie Castorama lub Obi albo leroy a nie pepco i temu podobne chińskie chłam.
Montes_gość
25.05.2026, 09:22
Akurat to inwestor podawał Castoramę
"CASTORAMA to slowo powiedzial ktos w pytaniu do Poblockiego i niektórzy to podchwycili i powtarzaja a inwestor nigdy tego nie potwierdzil .Castorama wpierw bada mozliwosci duzego zysku którego Tczew nie zapewni z powodu bliskosci Castoramy w Starogardzie."
Akurat to inwestor potwierdził dwa lata temu że ma umowę z Castorama i nawet był projekt w internecie na stronie falcon. Więc zanim napiszesz jakiś bzdury to sprawdź u źródła geniuszu
Adam_gość
25.05.2026, 11:50
Castorama miała być od początku
"CASTORAMA to slowo powiedzial ktos w pytaniu do Poblockiego i niektórzy to podchwycili i powtarzaja a inwestor nigdy tego nie potwierdzil .Castorama wpierw bada mozliwosci duzego zysku którego Tczew nie zapewni z powodu bliskosci Castoramy w Starogardzie."

Masz dowód że kłamiesz tnij.tcz.pl/?u=c7cc17
Beni_gość
26.05.2026, 12:20
Ciekawe, czy zabezpieczą mieszkańców przed negatywnym wpływem tej inwestycji?
Tcz_pl_gość
28.05.2026, 09:51
"Nie będzie i mówie dlaczego! Miasto (obecne władze) zablokowało budowę Castoramy i innego tego typu. Nawet generalna dyrekcja dróg o tym mówiła nieoficjalnie kilka lat temu i dorzuciła, że ciężko się z tymi ludźmi z miasta gada. Powodem jest kilka budynków mieszkalnych na ulicy obok. Tak kilka! W tym mieście 1, 3, 4, 5 osób może zablokować wszystko. Pytanie kim są te osoby i dlaczego miasto tak się ugięło. Macie odpowiedź i zapomnijcie już o takich markach. Slędząc tego inwestora spodziewajcie się raczej Max Burgers zamiast KFC, Pepco (chociaż jest blisko), Sinsay, nic elektro nie będzie bo jest obok, CCC, Hebe, Action, Kaes, Martes i będzie klub Fitness, taki co wszędzie indziej jest w inwestycjach Oto."
Ukrócę twoje marzenia, ale MAX Burgers nie jest zainteresowane miastami poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Marzenie można mieć.