Tcz.pl logo

Szukaj

OTO Park Tczew. 30 sklepów na 13 tysiącach m. kw. powierzchni

OTO Park (fot. tcz.pl)
OTO Park Tczew. 30 sklepów na 13 tysiącach m. kw. powierzchni
Co dalej z budową nowego centrum handlowego w Tczewie, które ma powstać przy ulicy Czerwonego Kapturka? Przedstawiciel inwestora przedstawił w ratuszu wstępne założenia przedsięwzięcia. W ramach realizacji przebudowane zostaną dwa skrzyżowania. Na razie wciąż nie wiadomo, czy w obiekcie będzie Castorama - obiekt jest jeszcze przed etapem komercjalizacji. Zarządca chciałby otworzyć obiekt w 2027 roku.

17 grudnia 2024 r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne na wniosek spółki Tczew Retail Invest Sp. z o.o. dotyczące pozwolenia na budowę zespołu budynków handlowo-usługowych (pierwotnie wymieniamy jest market budowlany, budynku handlowego - parku handlowego, budynku usługowo-gastronomicznego - sieci KFC oraz pylonu reklamowego o wysokości 20 m) wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną (parking dla samochodów osobowych na ponad 10 stanowisk, wiaty śmietnikowe 3 sztuki, oświetlenie terenu, instalacje zewnętrzne) oraz budową dwóch zjazdów publicznych. Całość jest wciąż na etapie procedowania pozwolenia na budowę, ale budowa coraz bliżej.

Wiadomo już, że obiekt ma liczyć 13. tys. m. kw. - i ma znaleźć się w nim ok. 30 sklepów - w tym siłownia, restauracja typu drive thru. Inwestycja będzie wiązała się z przebudową dwóch skrzyżowań (z ulicą Czerwonego Kapturka i Aleją Solidarności). Aby upłynnić ruch skrzyżowania mają być wyposażone w pętle indukcyjne. Przebudowane zostaną drogi rowerowe i chodniki. Firma planuje przeznaczyć ok. 2 mln zł na nakłady drogowe.

Z danych inwestora wynika, że obiekt ma dać około 320 miejsc pracy (120 zatrudnienie bezpośrednie, 200 - dostawcy, ochrona, logistyka). W sumie nakłady poniesione na rewitalizację terenu i układ drogowy mają wynieść 11 mln zł.


Inwestor ma już pozytywną opinię środowiskową i zielone światło od GDDKiA - czeka na sformalizowanie uzgodnień. Czeka też na pozwolenie na budowę - i planuje wbić łopatę jesienią - budowa ma potrwać między 10 a 12 miesięcy. Koszty samej budowy to kilkadziesiąt milionów złotych.

- Przygotowanie się do tego momentu trwało dość długo. Poprzedziły go bardzo ważne rozmowy, które były poprzedzone wymaganiami społecznymi. Po rozmowach z władzami miasto doszło do konsensu - powstanie nowa infrastruktura drogowa, zaprojektowana w taki sposób, żeby nie było utrudnień. - informuje Robert Kozubal, Project Meganer OTO PARK TCZEW. - W naszym obiekcie będzie duża różnorodność branż, które zaproponujemy. Jesteśmy jeszcze przed etapem komercjalizacji - nie mamy jeszcze podpisanych żadnych umów, dlatego na tym etapie nie podajemy jeszcze nazw sklepów.


Przypomnijmy, w 2024 roku tczewski ratusz podpisał umowę sprzedaży blisko 3-hektarowej nieruchomości niezabudowanej przy ul. Czerwonego Kapturka. Do miejskiej kasy wpłynęło blisko 15 mln zł brutto. Firma, która zakupiła działkę inwestycyjną od ratusza, należy do grupy Falcon Investment Management. Spółka buduje retail parki m. in. w Dzierżoniowie i Koszalinie.

Więcej wkrótce w naszym dziale Telewizja Internetowa.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (48)
dodaj komentarz

  • -10

    Mam_gość

    21.05.2026, 12:33

    Pomysł

    Wybudujcie ogółem Choroszcz dla ich. Dziękuję za tą wypowiedź:)

    Odpowiedz
    IP: 31.175.xx0.xx9  #
  • +27

    SDS_gość

    21.05.2026, 13:21

    Będzie Castorama czy nie będzie???

    Czyli wszyscy poprzedni dzierżawcy się wycofali... Ludziom zależy na Castorama a nie o kolejnym Action czy Pepco

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx1.xx2  #
  • -8

    Dete_gość

    21.05.2026, 14:16

    .

    Nie będzie Castoramy

    Cytuj
    IP: 37.47.xx9.xx9  #
    +9

    z iławy_gość

    22.05.2026, 10:52

    Nie będzie i mówie dlaczego! Miasto (obecne władze) zablokowało budowę Castoramy i innego tego typu. Nawet generalna dyrekcja dróg o tym mówiła nieoficjalnie kilka lat temu i dorzuciła, że ciężko się z tymi ludźmi z miasta gada. Powodem jest kilka budynków mieszkalnych na ulicy obok. Tak kilka! W tym mieście 1, 3, 4, 5 osób może zablokować wszystko. Pytanie kim są te osoby i dlaczego miasto tak się ugięło. Macie odpowiedź i zapomnijcie już o takich markach. Slędząc tego inwestora spodziewajcie się raczej Max Burgers zamiast KFC, Pepco (chociaż jest blisko), Sinsay, nic elektro nie będzie bo jest obok, CCC, Hebe, Action, Kaes, Martes i będzie klub Fitness, taki co wszędzie indziej jest w inwestycjach Oto.

    Cytuj
    IP: 192.42.xx6.xx2  #
    +2

    Arek_gość

    26.05.2026, 09:13

    debata roku

    sklep z karton-gipsami i kafelkami oraz smażalnia kur rozpala wyobraźnię mieszkańców. Status artykułu - popularne

    Cytuj
    IP: 185.220.xx1.xxx  #
  • -7

    RICK_gość_gość_gość_gość

    21.05.2026, 14:42

    OTO Park

    10 stanowisk prkingowych przy takim obiekcie śmieszne

    Odpowiedz
    IP: 195.128.xx1.xx2  #
  • +4

    Maruda _gość

    21.05.2026, 17:19

    Na ponad 10 stanowisk kretynie.Poniżej 10 bez zezwoleń.Biurokracja.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx5.xx6  #
    +6

    ...._gość

    21.05.2026, 19:06

    Czytaj z uwagą ... pozwolenie na PONAD 10 miejsc , może byc 11 ale tez i 150 ... Pozdrowienia dla czytających komentarze :)

    Cytuj
    IP: 87.58.xx2.xx3  #
    +3

    Marcin_gość

    22.05.2026, 00:18

    Radzę czytać ze zrozumieniem.Powyżej 10 stanowisk to możne być też 300 stanowisk.

    Cytuj
    IP: 37.31.xx4.xx8  #
  • +18

    Adam P._gość

    21.05.2026, 14:42

    Władze miasta przeciwne Castorama! Wstyd

    Teraz w radiu Tczew słyszę że władze miasta były przeciwne Castorama bo TIRy dowożą towar... Nie brawo panie Gockowski i Brządkowski widać że słuchacie głosu mieszkańców ale okolicznych dwóch domków jednorodzinnych. Rozliczymy przy wyborach

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx1.xx2  #
  • Marek_gość

    25.05.2026, 10:53

    nie wszystko złoto, co się świeci

    Dlaczego poprzedni inwestor nie chciał poprowadzić ruchu inaczej niż przez osiedle? Dlaczego nie był w stanie uzgodnić przebudowy z GDDKiA itd.? Kolejne istotne pytanie: kto projektował to dla poprzedniego inwestora i dlaczego nie rozważono innych wariantów? Przy tamtym rozwiązaniu mieszkańcy mogliby zostać z kilometrowymi korkami i kosztami napraw ulic. Uważam, że puszczenie ciężarówek przez osiedle to zły pomysł.

    Cytuj
    IP: 45.84.xx7.xx5  #
  • -1

    noo_gość

    21.05.2026, 15:03

    dawać to kfc bo głodny jestem

    Odpowiedz
    IP: 217.153.xx1.xx3  #
  • +8

    gdfd_gość

    21.05.2026, 16:14

    Przecież to niedobre jest

    Cytuj
    IP: 83.20.xx4.xx5  #

    przem_gość

    23.05.2026, 11:57

    Niedobre dla zdrowia - zgadzam się w pełni. Ale bardzo smaczne. I szczerze - mam gdzieś zdrowie (przy dzisiejszej polityce państwa), więc wolę sobie zjeść jedzenie niedobre, ale smaczne. Tak robi też większość ludzi, niezależnie od wykształcenia.

    Cytuj
    IP: 83.8.xx6.xx4  #
    +4

    Operator MultiBox_gość

    25.05.2026, 13:19

    Odpowiedz od rzecznika KFC

    Szanowny Panie / Szanowna Pani, ?Dziękujemy za kontakt oraz za zainteresowanie naszą marką. Doceniamy Pana/Pani zaangażowanie i cenne sugestie dotyczące potencjalnej lokalizacji nowej restauracji KFC w Tczewie. ?Stale analizujemy rynek pod kątem rozwoju naszej sieci i bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak potencjał demograficzny, lokalne uwarunkowania rynkowe czy dostępność odpowiednich nieruchomości. ?Chociaż Tczew jest miastem o dużym potencjale, uprzejmie informujemy, że w naszych najbliższych planach biznesowych nie przewidujemy otwarcia nowej restauracji w tym regionie. Skupiamy się obecnie na realizacji wcześniej zatwierdzonych projektów i inwestycji w innych lokalizacjach. ?Zapewniamy jednak, że Pana/Pani zgłoszenie zostało przekazane do naszego Departamentu Rozwoju i zostanie uwzględnione przy przyszłych przeglądach planów ekspansji. Rynek dynamicznie się zmienia, dlatego nie wykluczamy, że w przyszłości podejmiemy decyzję o obecności w Tczewie. ?Mamy nadzieję, że mimo braku restauracji na miejscu, będziemy mieli okazję gościć Pana/Panią w najbliższych sąsiednich punktach KFC. ?Z poważaniem, ?Zespół Zarządzania Siecią i Ekspansji KFC AmRest Sp. z o.o.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx2.xx2  #
  • -10

    Gość _gość_gość

    21.05.2026, 15:06

    I tylko parking na 10 samochodów

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx5.xx9  #
  • +13

    sds_gość

    21.05.2026, 15:43

    Co za ....

    Znowu jakiś kret... się tu wypowiada o rzeczach których nie rozumie. Skąd wziąłeś te 10 miejsc parkingowych???

    Cytuj
    IP: 83.25.xx1.xx2  #
  • +13

    Monika _gość

    21.05.2026, 15:20

    Może Obi albo Leroy Merlin

    Może chociaż OBI albo Leroy Merlin w tym mieście by postawili

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx1.xx2  #
  • +5

    Danziger _gość

    21.05.2026, 19:04

    Po takich dziurach to tylko...

    Castorama buduje, a Castoramy nie chce brzadkowski. Kurtyna w dół.

    Cytuj
    IP: 185.241.xx9.xx3  #
  • +4

    Art_gość

    21.05.2026, 15:23

    Ciekawe

    30 sklepów - 120 osób zatrudnionych bezpośrednio - to daje średnio 4 osoby na punkt, w systemie pracy zmianowej. To ilu pracowników będzie w jednym punkcie na raz i jak te dwie osoby poradzą sobie z funkcjonowaniem placówki? Druga sprawa - jeżeli mówimy o "tylko" 120 osobach, to nie rozumiem logiki autora/autorki artykułu - problemy z liczeniem? Sama Castorama wymagałaby zatrudnienia kilkudziesięciu osób...

    Odpowiedz
    IP: 158.116.xx5.xx2  #
  • +7

    Rdest_gość

    21.05.2026, 15:45

    Będzie OBI

    Będzie OBI. Oni planują karnet w Tczewie a Castorama się wycofała bo są długo to trwało i wybudowali market na Kowalach

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx1.xx2  #
  • -1

    A._gość

    21.05.2026, 15:49

    Gdzie będzie dokładnie wjazd i zjazd?

    Odpowiedz
    IP: 185.167.xx2.xx4  #
  • -2

    Job_gość_gość_gość

    21.05.2026, 16:52

    Centrum handlowe

    Restauracja - Berlin kebab Sklepy - pepco, action, kik itp Budowlany - Jula :) dla Tczewa w sam raz

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx4.xx6  #
  • +7

    ._gość

    21.05.2026, 17:17

    .

    ...ludzie, co wy z tą castoramą? pultacie się jak by to była jakaś elektrownia atomowa która będzie za darmo prąd rozdawać, raz na trzy lata się przejadę do Starogardu i po temacie, no ile można w końcu chałupę remontować. A wy mam wrażenie że chcecie tam przesiadywać jak w maku czy innym kfc, co za zaścianek...

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx2  #
  • +4

    Bartek_gość

    22.05.2026, 07:56

    To mówiłem ja prezydent

    To mówiłem ja prezydent...

    Cytuj
    IP: 83.25.xx1.xx2  #
  • -6

    Qwerty_gość

    21.05.2026, 18:14

    Koniec kupców prywatnych w Tvzewie

    R.i.P.

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx7.xx3  #
  • +12

    Mati_gość

    21.05.2026, 21:31

    Galeria kociewska

    Byłem ostatnio w galerii kociewskiej. Synkowi zachciało się siku i poszliśmy do toalety. Smród taki, że aż rzygać się chciało. Tczew to jednak wiocha. W Starogardzie kible chociaż mają czyste.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx3.xx8  #
  • +7

    Andrzej Wołowiec_gość

    21.05.2026, 21:50

    Przecież miała być Castorama

    Przecież było hucznie zapowiadane że powstanie w tym miejscu Castorama i KFC a teraz nagle zmiana planów. W Tczewie brakuje marketu budowlanego i znowu będzie trzeba jeździć do Starogardu. Co za władze miasta które nie potrafią zrozumieć potrzeb jego mieszkańców

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx1.xx2  #
  • +3

    KontrolerPiP_gość

    22.05.2026, 07:10

    Jes

    Będe siedział i z dumą oglądał jak wszystko to padnie z zadłużenia oprócz KFC, to już standard, dowalą konkretne ceny za wynajem tych lokali i klientów będzie jak w galerii. Po 2 latach na 30 lokali będą działać może 3 i KFC

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xx0.xx4  #
  • +2

    Tomek_gość

    22.05.2026, 07:54

    Market budowlany jest potrzebny

    "Nie będzie Castoramy"

    To nie będzie tej władzy skoro zrobiła wszystko aby nie było Castoramy

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx1.xx2  #
  • +2

    ._gość

    22.05.2026, 09:22

    .

    "To mówiłem ja prezydent..."

    To sobie IP sprawdź.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx2  #
  • +6

    Bobik_gość_gość

    22.05.2026, 09:42

    W Czczewie co się utrzyma? Pepco, H&M, Sinsay, Ching Chang Chong, Big Star, a na piętrze gastro - Środkowoeuropejski Giga Port Kebabowy "Kraftowy Ciapek".

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx3.xx0  #
  • +2

    gosc_gość

    22.05.2026, 09:52

    park

    Lepiej stwórzcie park, fontanny, place zabaw, mini zoo, dinopark, bo nudy w okolicy dla rodzin

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx8.xx9  #
  • -1

    Qwerty_gość

    22.05.2026, 10:32

    Castorama albo nic

    Bez Castorama te centrum handlowe jest bez sensu

    Odpowiedz
    IP: 188.47.xx7.xx8  #
  • Werek_gość

    22.05.2026, 13:17

    Miał być KFC i Castorama

    "Nie będzie i mówie dlaczego! Miasto (obecne władze) zablokowało budowę Castoramy i innego tego typu. Nawet generalna dyrekcja dróg o tym mówiła nieoficjalnie kilka lat temu i dorzuciła, że ciężko się z tymi ludźmi z miasta gada. Powodem jest kilka budynków mieszkalnych na ulicy obok. Tak kilka! W tym mieście 1, 3, 4, 5 osób może zablokować wszystko. Pytanie kim są te osoby i dlaczego miasto tak się ugięło. Macie odpowiedź i zapomnijcie już o takich markach. Slędząc tego inwestora spodziewajcie się raczej Max Burgers zamiast KFC, Pepco (chociaż jest blisko), Sinsay, nic elektro nie będzie bo jest obok, CCC, Hebe, Action, Kaes, Martes i będzie klub Fitness, taki co wszędzie indziej jest w inwestycjach Oto."

    Masakra!!! Przecież miało być KFC i Castorama i to wszystkich interesowało. Po co nam kolejne sklepy które już w Tczewie są???

    Odpowiedz
    IP: 188.47.xx7.xx8  #
  • +3

    Bobik_gość_gość

    22.05.2026, 15:27

    Czczewusy się jarają tym KFC jakby to miała być jakaś najwyższa świątynia. Jednak jesteście bandą wsioków.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx8.xx3  #
  • +2

    T_gość

    22.05.2026, 17:39

    Racja

    Potrzebne kolejne świątynie zakupów jak dziura w moście. A zieleni, miejsc rekreacji, sportu i wypoczynku- brak. Byle się najeść nastrzykanych kurczaków. To trochę prymitywne.

    Cytuj
    IP: 31.0.xx9.xx9  #
    +3

    Qwerty _gość

    23.05.2026, 09:18

    Wsią to my teraz jesteśmy

    Wsią to my teraz jesteśmy bo po wszystko musimy jeździć do "miasta" Starogardu czy Gdańska

    Cytuj
    IP: 83.25.xx8.xx5  #
    -2

    Gosc_gość

    23.05.2026, 09:46

    Castorama

    CASTORAMA to slowo powiedzial ktos w pytaniu do Poblockiego i niektórzy to podchwycili i powtarzaja a inwestor nigdy tego nie potwierdzil .Castorama wpierw bada mozliwosci duzego zysku którego Tczew nie zapewni z powodu bliskosci Castoramy w Starogardzie.

    Cytuj
    IP: 217.230.xx5.xx8  #
  • -2

    Twój stary_gość

    22.05.2026, 17:03

    Nie będzie żadnej Castoramy. Po wybudowaniu tego centrum handlowego jeszcze bardziej dojadą kupców z Manhattanu i konsekwencji Manhattan się zamknie. A że planują wybudować wieżowiec w miejscu gdzie kiedyś był urząd stanu cywilnego to jak już kupcy się wyniosą, zwolni się działka pod kolejny wieżowiec a nawet kilka.

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx8.xxx  #
  • +2

    Realista_gość

    22.05.2026, 18:10

    Z moich informacji wynika że,

    Powierzchnie po Castoramie ma dostać Chiński market a jeśli chodzi o gastronomie to wolne lokale zarezerwowowały już Royall Kebab ,King Kebab ,Indian Hub Kebab i Saba Kebab .O powierzchne stara się również żabka i Ciucholand.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx7.xx1  #
  • ja_gość

    22.05.2026, 19:12

    Beznadziejna władza!

    Tak się cieszyliśmy! Wreszcie trochę świata budowlanego w Tczewie - Castorama! Liczyliśmy kiedy... A tu taki zawód! Władza była przeciw, władza nie zadbała? Beznadziejna taka władza. Tragiczna. Niech już odejdzie do lamusa!

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xx3  #
  • +4

    gosc_gość

    22.05.2026, 19:31

    oto moto

    TO MOWIE JA WASZ PREZYDENT OTWIERAMY DISNEYLAND JUZ NIEDLUGO

    Odpowiedz
    IP: 88.156.xx2.xx2  #
  • +2

    Tczewianin_gość

    23.05.2026, 15:15

    Park handlowy Tczew

    Włodarz miasta jest tak sprawny jak pis w remoncie ronda w czarlinie. 8 lat im nie starczyło na remontw czarlinie. Prezydent Tczewa cala kadencję będzie myślał jak to zrobic. Ale spółka z prezesem już jest i dostaje kasę. Potrzebny jest market budowlany w klasie Castorama lub Obi albo leroy a nie pepco i temu podobne chińskie chłam.

    Odpowiedz
    IP: 78.30.xx7.xx8  #
  • +3

    Montes_gość

    25.05.2026, 09:22

    Akurat to inwestor podawał Castoramę

    "CASTORAMA to slowo powiedzial ktos w pytaniu do Poblockiego i niektórzy to podchwycili i powtarzaja a inwestor nigdy tego nie potwierdzil .Castorama wpierw bada mozliwosci duzego zysku którego Tczew nie zapewni z powodu bliskosci Castoramy w Starogardzie."

    Akurat to inwestor potwierdził dwa lata temu że ma umowę z Castorama i nawet był projekt w internecie na stronie falcon. Więc zanim napiszesz jakiś bzdury to sprawdź u źródła geniuszu

    Odpowiedz
    IP: 188.47.xx7.xx8  #
  • +1

    Adam_gość

    25.05.2026, 11:50

    Castorama miała być od początku

    "CASTORAMA to slowo powiedzial ktos w pytaniu do Poblockiego i niektórzy to podchwycili i powtarzaja a inwestor nigdy tego nie potwierdzil .Castorama wpierw bada mozliwosci duzego zysku którego Tczew nie zapewni z powodu bliskosci Castoramy w Starogardzie."

    Masz dowód że kłamiesz tnij.tcz.pl/?u=c7cc17

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xx3.xx6  #
  • +1

    Beni_gość

    26.05.2026, 12:20

    Ciekawe, czy zabezpieczą mieszkańców przed negatywnym wpływem tej inwestycji?

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx3.xx0  #
  • Tcz_pl_gość

    28.05.2026, 09:51

    "Nie będzie i mówie dlaczego! Miasto (obecne władze) zablokowało budowę Castoramy i innego tego typu. Nawet generalna dyrekcja dróg o tym mówiła nieoficjalnie kilka lat temu i dorzuciła, że ciężko się z tymi ludźmi z miasta gada. Powodem jest kilka budynków mieszkalnych na ulicy obok. Tak kilka! W tym mieście 1, 3, 4, 5 osób może zablokować wszystko. Pytanie kim są te osoby i dlaczego miasto tak się ugięło. Macie odpowiedź i zapomnijcie już o takich markach. Slędząc tego inwestora spodziewajcie się raczej Max Burgers zamiast KFC, Pepco (chociaż jest blisko), Sinsay, nic elektro nie będzie bo jest obok, CCC, Hebe, Action, Kaes, Martes i będzie klub Fitness, taki co wszędzie indziej jest w inwestycjach Oto."

    Ukrócę twoje marzenia, ale MAX Burgers nie jest zainteresowane miastami poniżej 100 tysięcy mieszkańców. Marzenie można mieć.

    Odpowiedz
    IP: 147.161.xx9.xx0  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA