18 niebezpiecznych zdarzeń w pierwszym tygodniu roku

Strażacy (fot. Tcz.pl)
Tczew - 18 niebezpiecznych zdarzeń w pierwszym tygodniu roku
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 01.01.2018 roku do 07.01.2018 roku zanotowano łącznie 18 zdarzeń, z czego 1 pożar oraz 17 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia


02.01.2018 r. - Nicponia, DK 91 - wypadek
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy marki BMW, który stał na poboczu drogi po dachowaniu. W wypadku 1 osoba została ranna. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, opatrzeniu poszkodowanego przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz sprzątnięciu jezdni. W zdarzeniu brał udział zastęp JRG Tczew oraz zastęp OSP Gniew.

02.01.2018 r. - Swarożyn, DK 22 - wypadek
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy marki BMW, którym kierujący uderzył w drzewo. W pojeździe zakleszczony był kierowca, którego strażacy uwolnili przy użyciu hydraulicznych narzędzi ratowniczych. Pomimo prowadzonej przez Zespół Ratownictwa Medycznego resuscytacji na miejscu akcji nie udało się go uratować i lekarz stwierdził zgon. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG Tczew oraz po 1 zastępie z OSP Gniszewo i Swarożyn.

02.01.2018 r. - Tczew, ul. Kazimierza Wielkiego - tlenek węgla

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano osobę zatrutą tlenkiem węgla w budynku jednorodzinnym. Osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewieziona do szpitala. Działania straży polegały udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej przed przybyciem ZRM oraz przewietrzeniu budynku. W działaniach brał udział zastęp JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej