Kolejny groźny wypadek na drodze nr 91

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Kolejny groźny wypadek na drodze nr 91
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 25. kwietnia do 1. maja zanotowano łącznie 33 zdarzeń, z czego 20 stanowią pożary, zaś 13 miejscowe zagrożenia.

30.04.2011r, Rożental gm. Pelplin - pożar poddasza w budynku jednorodzinnym

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar poddasza. Płomienie wychodziły ponad dach. Dwóch strażaków ubranych w aparaty ochrony dróg oddechowych podało jeden prąd wody od wewnątrz budynku, drugi prąd wody podano z podnośnika hydraulicznego. Po ugaszeniu pożaru rozebrano częściowo konstrukcję i wyniesiono nadpalone elementy na zewnątrz. Poddasze sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej i przewietrzono budynek. W wyniku podjętych działań nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałe kondygnacje oraz na sąsiadujący budynek. W działaniach udział brały 3 zastępy z OSP Pelplin i 2 z JRG w Tczewie.

30.04.2011r, Lignowy Szlacheckie, gm. Pelplin - wypadek na drodze krajowej 91

Na miejscu zastano blokujący jezdnię samochód Scania z naczepą, a samochód Fiat znajdował się na polu poza jezdnią. Osobą poszkodowaną zajmowała się ekipa karetki pogotowia. Po wykonaniu czynności przez technika policji usunięto pojazd Scania z naczepą z drogi, wykorzystując przyciągarkę linową z pojazdu SCRt Volvo. Działania zastępów z OSP Lignowy Szlacheckie, OSP Pelplin oraz JRG Tczew pozwoliły na przywrócenie możliwości bezpiecznego podróżowania na tym odcinku drogi.
Drukuj
Prześlij dalej