Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT - tym razem przeciw narkomanii

Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT (fot. mat. organizatora)
Tczew - Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT - tym razem przeciw narkomanii
Kwiecień w Centrum Kultury i Sztuki zapowiada się pod znakiem teatru. Już po raz piąty CKiS organizuje Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT. Nie zabraknie prezentacji dotykających problemu narkomanii, dopalaczy, a także spektaklu na podstawie sztuki Karola Wojtyły.

Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT potrwa od 14. do 16. kwietnia. Co czeka nas w tym czasie?

- 14. kwietnia, godz. 10:00 i 12:00 - "Mała syrenka" w wykonaniu Gdańskiego Teatru Muzycznego Picorello

Spektakl teatralno - muzyczny oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena. Przedstawia przygody Małej Syrenki, córki króla podwodnego świata, która zakochuje się w człowieku. Scenografia ukazuje dzieciom piękno flory i fauny dna morskiego a barwne, bajkowe postacie nadają przedstawieniu niezwykły charakter. Całość dopełnia piękna muzyka w aranżacji na orkiestrę w różnorodnym komicznym i lirycznym stylu gdańskiego kompozytora Piotra Jana Ulatowskiego.
cena biletu: 5 zł
Spektakl dla uczniów szkół podstawowych, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów.

- 14. kwietnia, godz. 19:00 - "O czym marzy dziewczyna" czyli piosenki dwudziestolecia międzywojennego - spektakl rewiowy, Gdańska Kameralna Scena Muzyczna OFF&BACH

Najpopularniejsze piosenki przedwojennych filmów i kabaretów (m.in. Miłość ci wszystko wybaczy, Ramona, Tango milonga, Odrobinę szczęścia w miłości, Sex appeal, Ja się boję spać, Ta ostatnia niedziela, Panna Andzia ma wychodne, Młodym być i więcej nic...) w nowych aranżacjach.
cena biletu: 20 zł

- 15. kwietnia, Dzień dla młodzieży pod hasłem "STOP dopalaczom", godz. 9:30 i 12:00 "Carpe Diem" spektakl w wykonaniu Teatru Profilaktycznego im. Marka Kotańskiego z Krakowa

Program dotyczy dopalaczy i innych narkotyków oraz alkoholu. Spektakl porusza problem popularności tych środków, które często z jednorazowej przygody zmieniają się w narkotykowy nałóg.
Spektakl adresowany jest do uczniów gimnazjum i szkół średnich, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów. Spektakl dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
wstęp wolny

godz. 18:00
1. Przedstawienie "Ku pamięci" oraz "Dlaczego?" - oba przedstawienia wyreżyserował Piotr Weintz
2. Koncert zespołu Chilly Wind z Tczewa
wstęp wolny

- 16. kwietnia, godz. 18:00 Spektakl "Brat naszego Boga" wg. dramatu Karola Wojtyły w reż. Artura Dziurmana, w roli głównej: Maciej Jackowski

Dramat Karola Wojtyły jest utworem o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku. Główny bohater Adam Chmielowski odczuwa powołanie do sztuki i do niesienia pomocy potrzebującym. Wywołuje to w nim niemal rozdarcie wewnętrzne. Ostateczną decyzję podejmuje oglądając swój obraz "Ecce homo". W wizerunku Chrystusa odnajduje miłosierdzie i odpowiedzialność za ubogich. Adam Chmielowski przemienia się w Brata Alberta i zakłada zgromadzenie zakonne - Zgromadzenie Braci Albertynów. W utworze pojawia się też problem rewolucji, przewija się on w całym utworze w rozmowach Adama i Nieznajomego - zwolennika rewolucji. Nieznajomy chce rewolucji skierowanej przeciwko bogatym, nastawionej na dobra materialne i polepszenie warunków bytowych ludzi. Adam natomiast uważa, że konieczna jest jeszcze "rewolucja" duchowa. Dramat Wojtyły jest zapisem drogi ku powołaniu, ku dojrzałej zgodzie człowieka na wolę Bożą. Słowa Ewangelii według św. Marka: "Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką" (Mk 3, 35) nie tylko wyjaśniają tytuł dramatu, lecz także stanowią klucz do jego interpretacji.
cena biletu: 20 zł

Więcej informacji:

Centrum Kultury i Sztuki
ul. Wyszyńskiego 10 w Tczewie
tel. 58-531-07-07, 58-531-04-64
ckis@ckis.tczew.pl
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -1

  yhy_gość

  18.03.2011, 11:43

  ...

  znowu akcja, w której pod przykrywką "walki z narkomanią" będzie się stygmatyzować osoby uzależnione (za sprawą Monaru i Pani Prezes Łazugi-Koczurowskiej jak dla mnie carycy "wojny narkotykowej" w naszym kraju). Może przestańmy organizować wydarzenia, które są przesycone narkofobią i przedstawiające narkomanów jako "podludzi". Może warto pochylić się nad losem tych ludzi bo narazie to się ich marginalizuje, wyklucza ze społeczeństwa (np. przez karanie za posiadanie).

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx0 
 • +1

  Ktoś_gość

  16.04.2011, 10:02

  GDzie???

  Gdzie można znaleźć konert Chilly Wind ( w necie)???

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx4 
 • anonim_gość

  16.04.2011, 14:27

  Chilly Wind

  Co sądzicie o tym zespole?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +1

  Ktoś_gość

  16.04.2011, 21:59

  super

  Zespół jest super??? Kto wie dzie mmożna ich posuchać:) ???

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx4 
 • +1

  szymon_gość

  17.04.2011, 14:03

  Chilly Wind

  siemanko, apropos najblizszych koncertow Chilly Wind to szykujemy sie na pewno na przegląd zespołów alternatywnych na początku maja w ACK Zebra, gramy tez 17 czerwca na bulwarze (dni ziemi tczewskiej). Co do koncertow w necie, to jeszcze nic nie wrzucalismy ale zamierzamy w tym tgodniu zalozyc My Space, wrzucimy tam pare kawalkow, zapraszam. Pozdrawiam, Szymon

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.