Będzie rewolucja w MRM? Już można zgłaszać swoje pomysły

Młodzieżowi radni wybierani są na 2 lata (fot. www.mrm.tczew.pl)
Tczew - Będzie rewolucja w MRM? Już można zgłaszać swoje pomysły
Młodzież z tczewskich szkół, która chce mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym mieście, może działać w Młodzieżowej Radzie Miasta. Organ funkcjonuje w grodzie Sambora z różnym powodzeniem od kilku lat. Ostatnio pojawiło się wiele głosów, że radę trzeba zreformować. Urzędnicy czekają teraz na pomysły odnośnie nowego funkcjonowania młodzieżowego gremium.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta są wybierani spośród uczniów tczewskich szkół. Działają podobnie jak ich dorośli koledzy - spotykają się na sesjach, podejmują uchwały. Ostatnio pojawiło się jednak wiele głosów, że organ trzeba zreformować. Dyskusja na ten temat nasiliła się po ubiegłorocznym, listopadowym Sejmiku Młodzieży, podczas którego młodzi mieli możliwość spotkania się z urzędnikami i włodarzami miasta, by porozmawiać o sprawach ważnych dla Tczewa. Stawili się wszyscy, oprócz... młodzieży (na sali pojawiło się wtedy tylko kilku młodych radnych, a do końca nie wytrwał nawet sam przewodniczący):

- Warto pomyśleć na nową formułą funkcjonowaniem tego organu - w Tczewie jest przecież mnóstwo aktywnej młodzieży z dobrymi pomysłami, już zrzeszonych w różnych organizacjach. Warto zatem umożliwić im działanie w MRM i nie ograniczać się tylko do przedstawicieli poszczególnych szkół - uważa Adam Burczyk, zastępca prezydenta Tczewa.

Radni Młodzieżowej Rady Miasta już rozpoczęli działania w kierunku zmiany statutu Rady, aby umożliwić wprowadzenie zmian, zwiększyć reprezentację środowisk młodzieżowych i poszerzyć jej działania i odpowiedzialność.

- W związku z tym zapraszamy szczególnie młodych ludzi, do włączenia się do tej inicjatywy i zgłaszania swoich uwag i propozycji do statutu. - zachęca Monika Rezmer z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Propozycje należy składać do Wydziału Edukacji osobiście lub drogą elektroniczną na adres: info@um.tczew.pl z dopiskiem Młodzieżowa Rada Miasta, do końca stycznia 2012 roku. Kontakt - Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Tczewie, Tel. (58) 775 93 19.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +4

  x_gość

  19.01.2012, 08:51

  a dlaczego by nie umożliwić studentom udziału w MRM ? Niby student może być zwykłym radnym, ale często nie ma pieniędzy na kampanię i odpowiedniego przebicia w partiach, zatem do 25 r.ż powinna byc możliwość działania w MRM

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +2

  MTTczew

  19.01.2012, 11:15

  Potwierdzam, studenci też mogliby mieć możliwość bycia w MRM...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  anna_gość

  21.01.2012, 17:45

  Uważam, że studenic w MRM to przesada gdyż w łatwy sposób mogli by manilupolwać młodszymi członkami rady miasto, co jest niezgodne z zasadami etyki i kultury osobistej. W naszym mieście nie możemy się bawić w "WIELKĄ POLITYKĘ" tylko trzeba małymy kroczkami ułatwiać życie zwykłym ludziom.

  Cytuj
  IP: 178.42.xx8.xx6 
 • -_gość

  19.01.2012, 09:55

  -

  Jeżeli ten stary człowiek na zdjęciu jest uczniem to w tedy to jest rada seniorów .

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx5.xx4 
 • -5

  Dawid_BMW

  19.01.2012, 14:17

  i co to da

  Proszę wybaczyć ale to jest śmieszne. Zacznijmy od tego jakie działania ma na celu MRM ? ,tak jak kolega wspomniał studenci są gorsi?. Mam 21 lat i sporo przeszłe i śmiać mi się chce z tego co się wyrabia . Niech władze zabiorą się za budowę przedszkoli,porządnego szpitala a nie kolejne TESCO stawiać nie Braki w budżecie ? ile płaci miastu TESCO,CEERFUR,INTERMARCHE,BIEDRONKA,NOMI,KAUFLAND z pewnością nic ,zamiast miasto pobierać korzyści z tych gruntów to wolą sprzedać i niech zarabiają niemcy,hiszpanie i hu.. wie kto jeszcze !!!! A rada MRM niech zabierze się za poważne sprawy np. zajęcia i placówki po godzinach szkolnych,pomoc z biednych rodzin tym niech się zajmą no chyba że młodzież nie jest do tego zdolna jak przewodniczący się wykruszył na debacie . ŚMIECH , chyba pójdę za radnego po trzeba tam kogoś kto powie coś za wszystkich Tczewiaków Pozdrawiam .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  123_gość

  21.01.2012, 17:43

  Ja widzę że internauta to potrafi n internecie na wszytskich "najeżdżać" a jak przychodzi co do czego to się nie udzieli i nie podpowie. Każdy może w intercenie obrażac każdego gdyż jest anonimowy. A jak chcesz iść na radnego to życzę powiodzenia w następnych wyborach i od razu proponuję startować do sejmu a napewno się dostaniesz. :D

  Cytuj
  IP: 178.42.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.