Ciężarówka zablokowała ruch na DK nr 91

Strażacy podczas świąt interweniowali kilkukrotnie (fot. tcz.pl)
Tczew - Ciężarówka zablokowała ruch na DK nr 91
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 2. do 9. października zanotowano łącznie 27 zdarzeń, z czego 6 stanowią pożary, a 21 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

02.10.2011 r. Tczew, ul. Braci Grimm

Dwa zastępy JRG brały udział w likwidacji skutków zderzenia samochodu osobowego z motorowerem, w którym ranna została jedna osoba. Przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę auta osobowego.

02.10.2011 r. Rajkowy gm. Pelplin

W gaszeniu pożaru opuszczonego budynku jednorodzinnego brały udział dwa zastępy JRG, jeden OSP Pelplin i OSP Rajkowy. Dach budynku był całkowicie objęty ogniem. Wskutek gaszenia, jedna ze ścian szczytowych uległa przewróceniu. W budynku nie znaleziono osób poszkodowanych.

06.10.2011 r. Rudno, droga krajowa nr 91

Trzy zastępy z JRG, jeden z OSP Rudno i OSP Gręblin brały udział w likwidacji skutków wypadku samochodu ciężarowego Renault Magnum z naczepą. Ciągnik znajdował się w przydrożnym rowie, naczepa natomiast blokowała cały pas ruchu w kierunku Gdańska. Po wykonaniu czynności przez Policję przystąpiono do wyciągania składu na drogę przy pomocy wciągarki samochodu SCRd. W trakcie wyciągania dotarł na miejsce holownik pomocy drogowej, który przy pomocy HDS uniósł ciągnik, natomiast samochodem SCRd wciągano za naczepę na drogę. Działania prowadzono do późnych godzin nocnych.
Drukuj
Prześlij dalej