Szukają pamiątek, za którymi kryje się historia

Szukają pamiątek, za którymi kryje się jakaś historia - na zdjęciu nieistniejące już dziś kino Wisła (fot. tcz.pl)
Tczew - Szukają pamiątek, za którymi kryje się historia
List przechowywany w butelce, książka z zagiętymi rogami, konik na biegunach, porcelanowa laleczka, pozytywka, kartka z niedokończonym wierszem, stara fotografia - to przedmioty, które są w naszych domach od… no właśnie, sami nie wiemy od kiedy. Teraz takich pamiątek poszukuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Żyjemy z dnia na dzień jakby obok nich, tylko, gdy przypadkiem znajdą się na naszej drodze, to za ich sprawą zatrzymujemy się na chwilę i odżywają wspomnienia. Każdy przedmiot - to osobna historia danego człowieka, czy też całej rodziny.

- Zachęcamy do przeszukania swoich strychów i wypożyczenia nam pamiątek rodzinnych, które zostaną zaprezentowane na wystawie "Co nam zostało z tamtych lat". Ważne jest, żeby za każdym przedmiotem kryła się jakaś historia, którą z przyjemnością opowiemy zwiedzającym. - przekonuję pracownicy biblioteki.

Pamiątki wraz z opisem będą przyjmowane do 4 kwietnia br. w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 w Sekcji Historii Miasta oraz w Filii nr 3 przy ul. W. Jagiełły 8. Więcej informacji pod numerem telefonu: (58) 531-36-37 wew. 19. Wystawa zostanie uroczyście otwarta w ostatnim tygodniu kwietnia br.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  znajomy_gość

  17.03.2012, 08:47

  zabytkowy hydrant

  ukradli ..stał taki przed wiatrakiem i nikt z urzędników go nie zabezpieczył..a teraz już jest przetapiany w hucie...

  Odpowiedz
  IP: 195.33.xx4.xx9 
 • don pedro_gość

  17.03.2012, 10:38

  ...

  gdzie dokładnie stał?

  Cytuj
  IP: 46.113.xx1.xxx 
 • +6

  _gość

  17.03.2012, 10:51

  Cieszę się, że taka akcja została zorganizowana

  Mam na zbyciu bardzo starą biedę, przyniosę i oddam w dobre ręce.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +1

  roza-81

  17.03.2012, 18:50

  Hmm..

  Mam na stanie taki dywan ścienny ponoć jeszcze posag mojej prababki :D No niestety szarpnięty czasem z inscenizacja polowania na lisy a na czym ma polegać dorabianie historii , bo jedyna jaką ten posiada to właśnie fakt że był częścią posagu :D

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Nie ma muzeum Tczewa_gość

  18.03.2012, 09:30

  Pytanie do Pani Dyrektor

  A kiedy wystawa zdjęć o Tczewie zakupionych przez miasto od Pana Zaczyńskiego ?. Tam jest dopiero historia Tczewa jakiej nie wielu zna i nie pamięta.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia