Ferie ze strażnikami

(fot. Straż Miejska w Tczewie)
Tczew - Ferie ze strażnikami
Podczas ferii, uczniowie tczewskich szkól chętnie odwiedzają Straż Miejską.

W tym okresie tczewska Straż Miejska prowadzi w centrum monitoringu miejskiego cykl spotkań dotyczących bezpiecznego spędzania dni wolnych podczas zimowego wypoczynku. Bardzo ważne jest, by w tym czasie nikomu nic złego się nie stało i aby ustrzec się przed konsekwencjami niewłaściwych zachowań,

Funkcjonariuszka Monika Fabich uświadomiła najmłodszym, o czym należy pamiętać w czasie zabaw na śniegu i lodzie, przypominała gdzie można zjeżdżać na sankach, a gdzie tego robić nie wolno. Z uwagi na fakt , że przez nasze miasto przepływa rzeka, poinformowała, czym grozi wchodzenie na zamarznięte akweny oraz jak się zachować, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy. Przy okazji dzieci powtórzyły numery alarmowe służb ratunkowych .


Podczas spotkań każde dziecko mogło na chwilę stać się operatorem i samodzielnie sterować kamerami , obserwując podgląd z różnych dzielnic naszego miasta , co sprawiło im ogromną frajdę. Strażniczka podkreśliła ,że dzięki miejskiemu monitoringowi łatwiej czuwać nad bezpieczeństwem dzieci korzystających z zimowego wypoczynku oraz natychmiast reagować, aby maluchy całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Jak co roku w okresie ferii zimowych straż miejska zwiększyła patrolowanie oraz monitorowanie terenów wokół szkół i placówek, w których organizowane są zajęcia i wypoczynek dla dzieci.

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali drobne upominki oraz słodki poczęstunek.

(inf. i zdjęcia: Straż Miejska w Tczewie)


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  Ja_gość_gość

  10.02.2018, 12:17

  Strażnik

  Podejrzewam, że dzieciaki zabrane tam były wbrew swoim oczekiwaniom co do fajnego spędzenia czasu w czasie ferii ale.... Nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło!! Jak zobaczyły, że można nic nie robić i brać za to kasę, to każde chciałoby być strażnikiem.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA