210 tys. zł. na renowację szkoły w Opaleniu - mają nowe klasy i e-dziennik

Klasa po remoncie (fot. tcz.pl)
Tczew - 210 tys. zł. na renowację szkoły w Opaleniu - mają nowe klasy i e-dziennik
Nowy semestr oznacza zmiany dla dzieci i młodzieży z zespołu szkół w Opaleniu. Od lutego w szkole działa już między innymi elektroniczny dziennik, dzięki któremu rodzice uczniów mogą być na bieżąco z wynikami swoich wychowanków. Dobrych wieści spodziewać się też mogą maluchy z "zerówki", dla których wyremontowano nowe pomieszczenie.

Plany nad zagospodarowaniem strychu w budynku Zespołu Szkół w Opaleniu trwały już od 2008 r. i w końcu się udało.

- Przygotowane były opinie straży pożarnej i sanepidu. Kiedy pod koniec września 2011 r. otrzymaliśmy decyzję z Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) o przyznaniu nam środków z rezerwy subwencji oświatowej wiedzieliśmy co robić - opowiadał zadowolony dyrektor ZS w Opaleniu, Mirosław Narloch.

Całość prac kosztowała 210 tys. zł. Połowę tej kwoty zapewnił Urząd Miasta i Gminy Gniew, druga część pochodziła ze środków MEN. Dzięki temu wsparciu udało się z niezagospodarowanego strychu w nowej części szkoły stworzyć kompleks dla dzieci klas "O". Takich maluchów jest w tej chwili 43, a do tej pory korzystały one z sal parafii w Opaleniu.

W ramach prac wykonano kapitalny remont. Nadbudowano część holu, postawiono ściany działowe, pomieszczenia podłączono do instalacji wodno kanalizacyjnej, CO, elektrycznej, internetowej i telefonicznej. Dzięki tym zabiegom powstały dwie duże klasy po 33,09 m2, 2 szatnie, 2 magazynki dla nauczycieli, 2 łazienki i korytarz. Prace trwały od 9 listopada do 30 grudnia 2011. Wykonywała je w ramach własnych gminy spółka Inwest- Kom. Dodać należy, że uczniowie "zerówki" będą mieli do swoich pomieszczeń osobne wejście. Wyposażenie sal kosztować ma około 10 tys. zł. Koszty te szkoła pokryje z własnych środków.

Wprowadzony też już został elektroniczny dziennik ocen. Do czerwca 2012 r. funkcjonować będzie jeszcze zarówno dziennik papierowy, jak i elektroniczny, ale po 1 września br. będzie działał już tylko ten online. Każdy rodzic będzie miał swoje indywidualne hasło, dzięki któremu będzie mógł na bieżąco śledzić plan zajęć, frekwencję i uwagi swojego dziecka. Jeżeli będzie chciał sprawdzać oceny, wykupić będzie jednak musiał dodatkową usługę, która kosztować będzie 22 zł za cały rok. Rodzic będzie mógł też dostawać codzienny SMS z informacjami o ocenach swojej pociechy.
W ciągu najbliższych 2-3 lat dyrekcja ZS w Opaleniu planuje także budowę placu zabaw.

- Obecny plac musiałem zamknąć ze względu bezpieczeństwa, ponieważ elementy konstrukcyjne zaczęły grozić zawaleniem - tłumaczy dyrektor Narloch.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Dawid_BMW

  20.02.2012, 02:03

  No

  Bardzo ładnie wyglądają te klasy ,miło że znalazł się budżet na remont szkoły. Pozdrawiam .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Ilona_gość

  20.02.2012, 12:30

  Gratulacje

  Brawo, brawo! Pięknieje nam Polska, pięknieje.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.