Zielona strefa relaksu już gotowa! Ale to nie koniec wyzwań

Zielona strefa relaksu oficjalnie otwarta (fot. Tcz.pl)
Tczew - Zielona strefa relaksu już gotowa! Ale to nie koniec wyzwań

zobacz galerię zdjęć: 28
Zielona strefa relaksu już gotowa! Z przyjaźnie zaaranżowanego miejsca cieszą się najmłodsi z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Wszystko dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, którym podziękowano w czwartek (09.05) podczas specjalnej gali w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak to się wszystko zaczęło? Pięcioro biegaczy, 460 kilometrów do przebiegnięcia, 5 dni i szczytny cel - 19. marca ub. roku ruszył Sztafetowy bieg charytatywny na rzecz podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie - "Wybiegajmy zieloną strefę relaksu". Czterech nauczycieli terapeutów i jeden rodzic (trzech panów i dwie panie) - wybiegli z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Trasa wiodła przez miasta powiatowe województwa pomorskiego, biegacze byli w Starogardzie Gdańskim, Chojnicach, Człuchowie, Bytowie, Lęborku, Wejherowie, Pucku, Kartuzach, Kościerzynie oraz w Tczewie. Celem akcji było stworzenie zielonej strefy relaksu dla podopiecznych. W wyniku aktywnych działań udało się uzbierać 115 tysięcy złotych - a szkolny teren zmienił się nie do poznania. Pojawiły się huśtawki, urządzenia zabawowe, piaskownica, a nawet mały wodotrysk - wszystko na bezpiecznym podłożu.

- Dzięki temu miejscu nasze dzieci i młodzież mogą się nie tylko cudownie relaksowej, ale całość została tak zaprojektowana, że stymuluje do dalszego rozwoju. Dziękujemy wszystkim darczyńcom! - mówiła podczas czwartkowej uroczystości Marlena Modrzejewska-Trocha, dyrektor Specjalnego Przedszkola nr 3 w Tczewie.


W czwartek w siedzibie Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych podziękowano wszystkim, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia. Organizatorzy jednak nie spoczywają na laurach - będzie kolejna okazja do pomagania! Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie są organizatorami akcji "Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń". Celem inicjatywy jest stworzenie SENSORYCZNEGO OGRODU MARZEŃ dla wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie. To specjalnie zaprojektowana przestrzeń zielona, która ma znaczenie terapeutyczne - w zintensyfikowany i celowy sposób oddziałuje na wszystkie zmysły, pozwala osobom niepełnosprawnym lepiej poznawać świat. Aby zrealizować marzenie - czworo pracowników placówki przebiegnie przez całą Polskę!

"Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń" to charytatywny duathlon - bieg połączony z jazdą na rowerze, który odbędzie się w dniach 26 - 31 maj 2019 roku przez całą Polskę. Czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie zmierzy się z dystansem ponad 620 km przez całą Polskę, z Wieliczki, skąd będą nieść symboliczną sól do stworzenia tężni, aż do Tczewa.

Informacje na temat akcji można znaleźć na facebooku wpisując "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń" oraz na stronie zpstczew.pl. Organizatorzy prowadzą zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Akcję można wesprzeć finansowo dokonując wpłaty na konto Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. 1 marca 2019 r. ruszył bazarek na portalu facebook "Bazarek Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń".

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA