Strażacy 44 razy wyjeżdżali do skutków usuwania ulewy

Skutki ulewy (fot. OSP Miłobądz)
Strażacy 44 razy wyjeżdżali do skutków usuwania ulewy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 23.07.2018 roku do 29.07.2018 roku zanotowano łącznie 99 zdarzenia, w tym 18 pożarów, 80 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

25.07.2018 r. - Bałdowo DK 22- wypadek drogowy


Do wypadku dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej tzw. Berlince. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca pojazdu marki Opel. Natomiast drugiemu kierowcy pojazdu marki Skoda nic się nie stało. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielono pomocy przedmedycznej poszkodowanemu kierowcy. Kolejno odłączono akumulatory w pojazdach, sprzątnięto jezdnię z płynów eksploatacyjnych oraz resztek porozbijanych części karoserii. W akcji brały udział dwa zastępy z JRG w Tczewie oraz jeden z OSP Gniszewo.

25.07.2018 r. - Dąbrówka Tczewska - wypadek drogowy

W godzinach wieczornych doszło do potrącenia psa przez motocyklistę. W wyniku wypadku poszkodowany został pies oraz motocyklista, któremu udzielono pomocy przedmedycznej. W akcji brał udział zastęp z  JRG w Tczewie.

26.07.2018 r. - Miłobądz ul. Szkolna - wypadek drogowy

Na miejscu zastano wypadek samochodu osobowego z motocyklem. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy motocykla, którego ZRM zabrał do szpitala. W akcji brały udział zastęp z JRG w Tczewie oraz OSP Miłobądz.


W ubiegłym tygodniu zastępy straży pożarnej wyjeżdżały 25 razy do likwidacji zagrożenia powodowanego przez owady błonkoskrzydłe (osy, szerszenie). Informujemy, że według obowiązujących zasad i procedur, Państwowa Straż Pożarna nie ma obowiązku każdorazowo usuwać gniazd i kokonów. PSP i OSP ma prawo ograniczyć swoje działania tylko i wyłącznie do ewakuacji osób ze strefy zagrożenia, oznakowaniu strefy niebezpiecznej (taśma ostrzegawcza) i zalecić wezwanie specjalistycznej firmy dezynsekcyjnej oraz w myśl art. 61 pkt 2 ustawy o prawie budowlanym pouczyć właściciela lub zarządcę o jego obowiązku zabezpieczenia obiektu celem bezpiecznego użytkowania.

Ponadto spłonęło ok 11 ha rżysk i zboża na pniu oraz częściowemu spaleniu uległy 3 kombajny. Apelujemy o ostrożność w posługiwaniu się ogniem (papierosy) na tego typu uprawach oraz o sukcesywne sprawdzanie nagrzewających się elementów maszyn rolniczych.

W ubiegłą sobotę i niedzielę w Tczewie wystąpiły gwałtowne deszcze. Strażacy z jednostek JRG Tczew, OSP Subkowy, OSP Miłobądz, OSP Gniszewo, OSP Tczew, OSP Turze, PJRG Pelplin prowadziły działania w 44 miejscach. Głównie odpompowywano wodę z zalanych piwnic na osiedlu Staszica w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

  • Brawo_gość

    31.07.2018, 06:15

    Tytuł o skutkach nawalnicy . A w artykule 1 zdanie. Brawo!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 188.146.xx1.xx5 
  • kalina_gość

    31.07.2018, 08:19

    Promocja

    Cytuj
    IP: 109.207.xx5.xx5 
  • piter_gość

    31.07.2018, 16:43

    Strażacy 44 razy wyjeżdżali do skutków u

    a OSP Swarożyn ?

    Odpowiedz
    IP: 176.58.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.