XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy - przejechali drogi i bezdroża naszego regionu

Zakończył się XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy (fot. LOT Kociewie)
Tczew - XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy - przejechali drogi i bezdroża naszego regionu

zobacz galerię zdjęć: 3
W miniony weekend, 7 i 8 sierpnia, po Kociewiu przejechał uświęcony już turystyczną tradycją Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy. Po raz pierwszy głównym organizatorem wyprawy była Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, która kontynuacje idei z przyjemnością przyjęła w turystycznym spadku. W sobotę i niedzielę rowerowym Kociewiem przejechało ponad 70 osób. Oprócz stałych bywalców, mieszkańców naszego regionu, do grupy dołączyli gdańszczanie, a nawet warszawiacy.

Wszyscy spotkali się na dworcu w Pinczynie. Cały peleton wyposażony z specjalnie na tę okazję przygotowane kamizelki odblaskowe promujące Kociewskie Trasy Rowerowe, a dodatkowo ozdobione pamiątkowymi plakietkami ruszył na szlak, który pierwszego dnia na pierwszy posiłek zatrzymał się na kwaterze agroturystycznej "Trzy Stawy" w Lipach (Gm. Stara Kiszewa). Potem grupa odwiedziła gościnne tereny macierzyste tej imprezy, a mianowicie gminę i wieś Kaliska, serdecznie powitana przez Wójta Antoniego Cywińskiego. Wytyczona przez LOT KOCIEWIE rowerowa marszruta wiodła dalej mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi i duktami leśnymi do Borzechowa, Wirt, by na obiad zajechać do sumińskiej "Karczmy pod Wygod" Państwa Firgonów. Popołudnie zastało rajdowiczów w Bobowie, Grabowie, a podwieczorek w mini-zoo "Anmiros" pod Pączewem, gdzie następnie w miejscowej szkole po raz drugi z rzędu zapaliło się wieczorne ognisko i uczestnicy spędzili noc.

Niedziela rozpoczęła się od wizyty Wójta Gminy Skórcz Erwina Makiły, jego ciepłych słów do gości oraz podziękowań tychże skierowanych do gospodarzy gminnych oraz szkolnych. Na bardzo sycące śniadanie rajd zajechał do Wdy, a na popas wczesnopopołudniowy do Osiecznej. Finałem dwudniowej eskapady było powitanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie, gdzie zakończył się niestety, lecz w pełni szczęścia XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy. Wszyscy, którzy doświadczyli tej radości i przyjemności dziękują raz jeszcze współorganizatorom i życzliwym, których spotkali na Kociewskich Trasach Rowerowych w sobotę i niedzielę 7 i 8 sierpnia: Gminie Stara Kiszewa, Gminie Osiek, Gminie Lubichowo, Gminie Osieczna, Gminie Starogard Gdański, Gminie Kaliska i Gminie Skórcz. Wszystkich czytelników zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronach www.ekociewie.pl oraz www.lot.kociewie.eu. A w postscriptum, jak to często bywa najważniejsze ze słów... Oto one...

- Dziękuję organizatorom, LOT KOCIEWIE, za kontynuację Rajdów. Dziękuję uczestnikom za kolejną, piękną przygodę, jaką sobie wspólnie zbudowaliśmy, a szczególnie dziękuję tym współrajdowcom, z którymi mogłem porozważać sobie w drodze. Do zobaczenia na Rajdzie za rok lub w innym miejscu na szlaku życia... - były Prezes byłego Stowarzyszenia "BÓR", Antoni Cywiński.


Wszystkich dalszych informacji o zakończonym właśnie wydarzeniu oraz o planach kolejnych przejażdżek i promocji turystyki rowerowej udziela:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 58 531 37 41
info@kociewie.eu
www.rowery.kociewie.eu
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Nefre_gość

  15.08.2010, 23:07

  Brawo!!!

  Brawo dla najwytrwalszych rowerzystów!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia