ZNICZ 2011. Sprawdź, jak dojechać do cmentarzy

W okolicach cmentarzy pojawi się więcej policjantów (fot. tcz.pl)
Tczew - ZNICZ 2011. Sprawdź, jak dojechać do cmentarzy
Trwa policyjna akcja "Znicz". Funkcjonariusze rozpoczęli wzmożone patrolowanie dróg w ostatni piątek (28.10), a zakończą akcję jutro (01.11) w późnych godzinach nocnych. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest ponad 100 policjantów ze wszystkich służb. Bezpieczeństwa osób odwiedzających groby strzec będą policjanci zarówno mundurowi jak i po cywilnemu. Nad sprawną organizacją ruchu pojazdów w okolicach cmentarzy czuwać też będą funkcjonariusze straży miejskiej.

W okolicach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Przede wszystkim obowiązywać będą dodatkowe zakazy zatrzymywania się, na wyznaczonych skrzyżowaniach wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, podejmowana będzie ręczna regulacja ruchem, zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca do parkowania:

1. Przy cmentarzu w Tczewie na ul. Rokickiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na terenie firm przyległych do ul. Rokickiej i Skarszewskiej tj. firm Vogel&Noot, Molex oraz MBF i Urzędu Celnego. Pojazdy będą także kierowane na teren składu kruszywa przy ul. Rokickiej. Na wyraźny sygnał Policji do parkowania zostanie również udostępniona prawa część jezdni ul. Skarszewskiej. Na ul. Rokickiej na odc. od skrzyżowania z ul. Al. Kociewską do skrzyżowania z ul. Skarszewską po obu stronach jezdni będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

2. Przy cmentarzu na ul. Gdańskiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca do parkowania na parkingu supermarketu NETTO oraz na terenie węzła transportowego. Zniesione zostaną także zakazy zatrzymywania się na ul. Gdańskiej po obu jej stronach.

3. W Tczewie przy ul. 30-go Stycznia zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe na terenie Liceum Ogólnokształcącego oraz na parkingu firmy EATON. Dozwolony będzie postój pojazdów na ul. Bałdowskiej po stronie parku. Policjanci będą wskazywali także miejsca do postoju na ul. Kołłątaja.

W Tczewie na wyznaczonych skrzyżowaniach zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. W tych miejscach policjanci będą podejmowali ręczną regulację ruchem.

- Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do sygnałów i poleceń policjantów. Pamiętajmy, że pomimo zorganizowanych dodatkowych miejsc parkingowych dla wszystkich miejsc do parkowania na pewno nie wystarczy. Z chwilą ich zapełnienia się ruch w kierunku cmentarzy zostanie zamknięty, a pojazdy zostaną kierowane w miejsca czasami bardzo oddalone od cmentarzy. Dlatego w sposób szczególny zwracamy uwagę na pozostawianie pojazdów w domu i korzystanie z usług komunikacji zbiorowej. Gdy cmentarz znajduje się w pobliżu miejsca naszego zamieszkania, udajmy się pieszo. W ten sposób unikniemy kłopotów ze znalezieniem miejsca do zaparkowania i zbędnej nerwowości związanej ze staniem w korkach. Nie pozostawiajmy pojazdów w zatokach autobusowych, na pasach ruchu, chodnikach, w miejscach wprowadzonego zakazu zatrzymywania się, czy utrudniających wyjazd lub przejazd innym pojazdom. O tym należy pamiętać, bo doświadczenia lat ubiegłych pokazały, że wystarczy jeden bezmyślnie zaparkowany pojazd, by doprowadzić do całkowitego paraliżu ruchu. - mówi podinsp. Krzysztof Bielski, naczelnik wydziału drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Funkcjonariusze dodają, abyśmy szczególnie pamiętali o zasadzie ograniczonego zaufania. Kierowca auta wjeżdżającego z drogi podporządkowanej może patrzeć nam prosto w oczy, a i tak nie zatrzymać się, bo będzie np. zbyt ślisko. Kluczem do bezpiecznej jazdy jest także zachowanie odpowiedniego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Jeśli o tym będziemy pamiętać, to będziemy mieli szansę, aby odpowiednio i skutecznie zareagować na nieprzewidziane sytuacje na drodze, skorzystać z rozmaitych technik hamowania, albo uciec z drogi. Ze zmniejszeniem prędkości nie czekajmy także do ostatniej chwili. Gdy zawczasu ją zredukujemy, to zawsze zostawimy sobie furtkę i rezerwę, gdy na przykład samochód w ostatniej chwili nie będzie reagował. Bądźmy mądrzy przed szkodą, tym bardziej, że Wszystkich Świętych, to okres, w którym dochodzi do największej liczby wypadków na drodze.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  Babcia Zofija_gość

  31.10.2011, 08:35

  A będą....

  A będą z noktowizorami biegać po cmentarzach za złodziejami wiązanek tak jak w tv powiadali???

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx0.xx4 
 • +2

  Gosc_gość

  31.10.2011, 08:41

  Bardzo proszę kierowców aby patrzyli rowniez przy parkowaniu na to , aby rodzice z dziećmi w wózkach mogli spokojnie przejść. Dziękuje :)

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx5 
 • -3

  Gość_gość

  31.10.2011, 12:19

  Nie

  Idź dookoła. Przez twoje lenistwo pojemność parkingów spadnie o 15-20%. Głupi ludzie mają głupie pomysły...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx5 
 • +2

  @@_gość

  31.10.2011, 10:43

  do gosc

  do przechodzenia na drugą stronę jezdni jest przeście dla pieszych, a już z wózkiem, to drogi internauto jesteś bardzo nieodpowiedzialny!!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx8.xx9 
 • Grisza_gość

  31.10.2011, 13:34

  bajki

  1. Przy cmentarzu w Tczewie na ul. Rokickiej zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe na terenie firm przyległych do ul. Rokickiej i Skarszewskiej tj. firm Vogel&Noot, Molex oraz MBF i Urzędu Celnego. Pojazdy będą także kierowane na teren składu kruszywa przy ul. Rokickiej. Na wyraźny sygnał Policji do parkowania zostanie również udostępniona prawa część jezdni ul. Skarszewskiej. Na ul. Rokickiej na odc. od skrzyżowania z ul. Al. Kociewską do skrzyżowania z ul. Skarszewską po obu stronach jezdni będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Tyle w artykule , a realnie na ulicy Rokickiej jadąc od skrzyżowania z ul, Skarszewską w stronę ul.Kociewskiej dziki parking na jezdni po mimo ustawionego znaku zakazu . Czy nasza "bohaterska" straż miejska tego nie widzi?????????? Każde nieprawidłowo zaparkowane auto to wg. taryfikatora 100zł , a więc drodzy strażnicy do roboty , bo miasto traci pieniązde

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx9 
 • _gość

  03.11.2011, 08:19

  Nie ma już firmy Vogel&Noot.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.