W Tczewie ruszy pierwsza edycja budżetu dla dzieci. Uczniowie zdecydują o swoich potrzebach

Pieniądze (fot. tcz.pl)
Tczew - W Tczewie ruszy pierwsza edycja budżetu dla dzieci. Uczniowie zdecydują o swoich potrzebach
200 tysięcy złotych w ramach tzw. małego budżetu obywatelskiego dostaną w 2018 roku do rozdysponowania uczniowie tczewskich szkół podstawowych. Władze miasta chcą w ten sposób zainteresować najmłodszych tczewian aktywną pracą na rzecz rozwoju miasta.

W projekcie budżetu na 2018 roku pod pozycją "budżet obywatelski" - zapisano na przyszły rok kwotę 1, 2 mln zł - okazuje się, że już tradycyjnie milion posłuży do organizacji "dorosłej" edycji budżetu - a 200 tys. zł do swojej dyspozycji otrzymają uczniowie publicznych szkół podstawowych:

- Już od kilku lat zachęcamy mieszkańców do aktywnego działania w ramach budżetu obywatelskiego, ale od przyszłego roku chcemy również najmłodszych tczewian zachęcić do współdecydowania o swoim otoczeniu. Każda pula otrzyma określoną pulę środków - i to właśnie uczniowie będą decydować o tym, jak rozdysponować te pieniądze - mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Szczegóły dotyczące organizacji uczniowskiego budżetu obywatelskiego mają przygotować dyrekcje poszczególnych szkół. Pierwsza edycja ruszy prawdopodobnie wiosną.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • kik_gość

  04.12.2017, 19:41

  każda pula otrzyma pulę? A na polski to jakoś można? Panine prezydencie, ale żeby nawet tak dzieci napastowac w roku wyborczym, to jednak juz jest niepokojące!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • lgh_gość

  04.12.2017, 21:08

  Wyjątkowo spostrzegawcza uwaga! Jestem pod wrażeniem.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA