Dobroczynne Igrzyska Świętego Mikołaja - poczuj klimat świąt

Mikołaj tym razem zaprasza do Gniewa (fot. tcz.pl)
Tczew - Dobroczynne Igrzyska Świętego Mikołaja - poczuj klimat świąt
Chcesz poczuć klimat zbliżających się świąt? Weź udział w dobroczynnych Igrzyska Świętego Mikołaja, które odbędą się w dniach 4-5 grudnia w Gniewie. Nazwa i idea przedsięwzięcia zrodziły się z faktu, że Gniew należy do parafii, której patronem jest Św. Mikołaj - postać od wieków kojarzona z bezinteresowną pomocą drugiemu człowiekowi. Dlatego też część dochodu z imprezy zasili konto Akademii Św. Mikołaja, która wspiera najuboższe dzieci z gminy Gniew.

W ramach igrzysk planowany jest cykl imprez dla dzieci i dorosłych. Pierwszego dnia odbędzie się konkurs pn. "Boże Narodzenie na Kociewiu", podczas którego w kulinarne szranki staną członkinie kół gospodyń wiejskich, uczniowie z okolicznych szkół oraz profesjonalni kucharze. Efektem ich zmagań będą regionalne przysmaki świąteczne, których każdy z przybyłych gości będzie mógł skosztować. Kolejnym ważnym punktem tego dnia będzie rozpalenie iluminacji bożonarodzeniowej na rynku starego miasta, która niewątpliwie umili czas oczekiwania na te najpiękniejsze w roku święta. Drugi dzień igrzysk upłynie pod znakiem Jarmarku Św. Mikołaja, w czasie którego lokalne organizacje oraz kupcy sprzedawać będą ozdoby świąteczne oraz kulinarne wypieki. Ponadto odbędzie się uroczysta inauguracja Poczty do Św. Mikołaja oraz wręczony zostanie zaszczytny tytuł "Przyjaciela Gniewu" niemieckiej organizacji Old Tablers 67, od lat wspomagającej niepełnosprawną młodzież z gniewskiego gimnazjum.

Dobroczynne Igrzyska Św. Mikołaja organizowane są przez Zamek Gniew sp. zo.o., Urząd Miasta i Gminy w Gniewie, Ślizex - Market, Parafię Św. Mikołaja w Gniewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz Fundację Zamek w Gniewie.

Program imprezy

Sobota, 4 grudnia
Zamek Gniew start godz. 11.00, Turniej Mikołajkowy

11:00 Kulinarny Turniej Mikołajkowy
"Boże Narodzenie na Kociewiu"
- prelekcje o tradycjach kulinarnych na Kociewiu
- gry i zabawy dla dzieci
- koncert kolęd

Plac Grunwaldzki start godz. 17.00
Rozpalenie bożonarodzeniowej iluminacji miasta

Niedziela, 5 grudnia
Kościół Św. Mikołaja start godz. 9.30 Jarmark Św. Mikołaja
W programie:
- wręczenie tytułu "Przyjaciela Gniewu" podczas mszy św. dla dzieci;
- uruchomienie Poczty Św. Mikołaja.

Zamek Gniew start godz. 14.00 Mikołajkowy festyn rodzinny
W programie:
- konkursy i zabawy dla dzieci;
- teatrzyk w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie;
- słodka giełda wypieków.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  gzdgdgd_gość

  29.11.2010, 12:24

  xd

  a w tczewie będą w tym roku - w mikołajki, rozdawane w tych dużych sklepach cukierki i zobaczyć będzie można mikołaja?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx6 
 • +1

  aszna11_gość

  29.11.2010, 23:55

  mikolaj?

  W tym roku pewnie zapomnial o naszym mieście chyba że sponsor sie znajdzie.Stare powiedzenie mówi:umiesz liczyć licz na siebie:) Podobno już maluchów w co nie których instytucjach uświadamiają że Mikołaja nie ma i rodzice okłamują.Gdzie ta magia świąt z naszych czasów?Kiedy pomarańcz i czekolada i to cała tabliczka była rarytasem:))

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.