Tczewscy policjanci będą dziś rozdawać odblaski

Niepozorny odblask może uratować nam życie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Tczewscy policjanci będą dziś rozdawać odblaski
Dzisiaj na terenie całego kraju policjanci prowadzą kolejną edycję ogólnopolskiej akcji pn. "Dzień Odblasków", która ma na celu zachęcenie jak największej liczby pieszych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w ramach akcji "Dzień Odblasków 2017" poza obszarem zabudowanym, ale także w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg, w godzinach popołudniowych i wieczorowo-nocnych, podczas wybranych kontroli drogowych, będą rozdawać odblaski oraz różne materiały edukacyjne.

- W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach policjanci apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, to naprawdę może uratować życie! - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  kik_gość

  06.12.2017, 10:45

  W miejscach nieoświetlonych poza terenem zabudowanym powinien być nakaz noszenia odblasków, nie jakaś tam dobrowolność tylko konkretny urzędowy nakaz

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +2

  prawy_lewak_gość_gość_gość

  06.12.2017, 12:10

  Polecam lekturę art. 11 ust. 4a Prawa o ruchu drogowym tnij.tcz.pl/?u=2430d9

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 

  Stefan21_gość_gość

  06.12.2017, 23:23

  Odblaski w mieście też powinny być !!!

  Np. po zmroku na ul.Jagiellońskiej nie widać pieszych. Wcale. Na ul.Sobieskiego również nic nie widać. Dwa dni temu facet prawie wszedł mi na maskę auta. A gdyby miał odblaski - byłby widoczny, czyli bezpieczny.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.