"Bezpieczna droga do domu i szkoły" - rusza akcja profilaktyczna

W poprzedniej edycji dzieci otrzymały odblaski
Tczew - "Bezpieczna droga do domu i szkoły" - rusza akcja profilaktyczna
"Bezpieczna droga do domu i szkoły" - taki tytuł nosi akcja społeczna, która będzie realizowana w okresie od listopada br. do lutego 2011 w szkołach podstawowych w Tczewie i gminie Tczew. Dzięki niej maluchy nauczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Program kierowany jest do dzieci z klas pierwszych:

- Planujemy prowadzić go cyklicznie dla nowych roczników wkraczających w progi szkoły - potwierdza Magdalena Chalecka - inicjator programu z ramienia Flextronics w Tczewie.- W programie m.in. pokazy sprzętu ratowniczego,elementy pierwszej pomocy, konkursy i rebusy. Dzieci będą miały okazję poznać tajniki pracy strażaka, dowiedzą się także jak zachowywać się na drodze oraz jak zachować się w przypadku konieczności wykonania telefonu alarmowego.

Pierwsza edycja akcji "Bezpieczna droga" odbyła się na przełomie 2008 i 2009 roku. Zasięgiem swojego działania program objął dzieci mieszkające na terenie miasta Tczewa oraz gminy Tczew. Jednym z powodów, dla których zorganizowano akcję były zgłaszane przez pracowników firmy Flextronics uwagi co do bezpieczeństwa przemieszczających się nieoświetloną drogą dzieci. Zakup odblasków połączony z nauką o bezpieczeństwie w ruchu drogowym stanowiły fundament dla zbudowania programu.

- Podjęta współpraca lokalna firmy Flextronics, Fundacji Pokolenia, policjantów z Oddziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz zaproszonych jednostek WOPR, Ochotniczej Straży Pożarnej, Powiatowej Straży Pożarnej z Tczewa, pozwoliła na realizację tej akcji 2 lata temu. W tym roku także, przy udziale tych samych partnerów, chcielibyśmy powtórzyć jej sukces. - dodaje Magdalena Chalecka.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • C>K>M

  15.11.2010, 08:51

  Fajnie, tylko co z tego skoro dziecko takiej akcji będzie miało kilka godzin, a mamuśka je dalej będzie przeprowadzać 30 m od przejścia, bo przecież hrabina nie będzie tyle szła.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  tczObserverrr_gość

  19.11.2010, 10:12

  Przeszkolmy rodziców. To świetna akcja

  W takim razie chyba trzeba urządzić szkolenia także dla rodziców!;) Świetny pomysł - to miło że firma Flextronics organizuje takie akcje.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.