Muzycy poszukują wsparcia - przydadzą się gładzie szpachlowe, farby, elementy wykończeń...

Nowe lokum muzyków wymaga remontu (fot. tcz.pl)
Tczew - Muzycy poszukują wsparcia - przydadzą się gładzie szpachlowe, farby, elementy wykończeń...
W listopadzie zeszłego roku z Pałacyku Myśliwskiego przy zamku w Gniewie do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego przeniesione zostało Centrum Animacji Kultury działające przy bibliotece w Gniewie. Teraz czas na pozostałe grupy muzyczne, które już niedługo przeprowadzą się do nowego lokum przy ulicy Hallera 2. Zanim jednak nastąpi przeprowadzka, obiekt trzeba gruntowanie wyremontować. Teraz muzycy liczą na nasze wsparcie.

Centrum Muzycznie Aktywnych (CMA) jest jedną z sekcji Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew, zrzeszającą blisko 30 działaczy. Członkowie CMA od wielu lat zajmują się tworzeniem gniewskiej sceny muzycznej. W tej chwili w Gniewie funkcjonuje aż pięć zespołów muzycznych: Datura, Furia, Asomia, Akustyczny Zespół Muzyczny, Chałturka oraz inne poboczne projekty. Dzięki ich działalności powstało studio nagrań z zapleczem dla internetowego Radia Gniew, na przestrzeni ok 6 lat zorganizowanych zostało szereg koncertów, warsztatów i innych inicjatyw kulturalnych, realizując przy tym około 45 programów grantowych. Muzycy umożliwiają darmową naukę gry na instrumentach, wspierają powstawanie nowych zespołów muzycznych, a korzyści z podejmowanych przez nich przedsięwzięć czerpią dzieci i młodzież, których rodziców nie stać na odpłatne lekcje muzyki oraz osoby, które bezinteresownie animują kulturę w gminie. Nieruchomość wydzierżawiona została przez Urząd Miasta i Gminy Gniew. 3 lutego br podpisano umowę najmu pomiędzy Gminą Gniew a właścicielem lokalu, na mocy której gmina wynajmować będzie pomieszczenie na działalność kulturalną zespołów muzycznych do dnia 31 grudnia 2014 r.

- Wraz ze sprzedażą Wzgórza Zamkowego zostaliśmy pozbawieni stworzonego ciężką pracą miejsca do organizacji prób i warsztatów. Dzięki pomocy Urzędu Miasta i Gminy Gniew oddane zostaje nam teraz nowe pomieszczenie na działalność muzyczną, jednak duże koszty remontów (przyłącze ciepłownicze, nowa instalacja grzewcza) utrudniają adaptację pomieszczeń, które wymagają przeprowadzenia reszty prac, których podejmujemy się we własnym zakresie. Tym samym zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie gniewskiej sceny muzycznej w postaci wszelkich materiałów budowlanych bądź środków finansowych, które przeznaczymy na dalsze remonty. Przyjmiemy gładzie szpachlowe, farby, elementy wykończeń oraz inne niezbędne materiały. Każda oferowana pomoc ma teraz dla nas szczególne znaczenie - apelują muzycy.

Wszystkie osoby chętne, by wesprzeć gniewską działalność muzyczną proszone są o kontakt z Karolem Sanieckim, e-mail: piongniew@o2.pl , tel. 506 913 601.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +3

  muzyk_gość

  19.03.2012, 13:10

  Wdac w Gniewie ktos interesuje sie muzykami

  Wdac w Gniewie ktos interesuje sie muzykami. W Tczewie jak ACK Zebra musiala opuscic budynki starostwa to ani miasto ani starostwo nie bylo w stanie wygospodarowac pomieszczen dla muzykow. Niestety ale to pokazuje czym nasze wladze sie interesuja. Mamy dzialanosc pseudo TCK ktore kompletnie nie interesuje sie muzykami amatorami tam moga grac ewentualnie artysci przez duze "A".

  Odpowiedz
  IP: 195.33.xx4.xx9 
 • -2

  goru_gość

  19.03.2012, 14:31

  tczew miasto anty

  Pobłocki widocznie jest antyartystą ;-) zniszczyc , zdelegalizować po co w tczewie zespoły>:) wystarczy fontanna

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xx0.xx4 
 • +4

  do twojej wiadomości_gość

  19.03.2012, 15:06

  akurat budynek zebry należy do starostwa i to ono wyrzuciło stamtąd ACK Zebra. Przypomnę, że miasto w ub. roku oddało budynek przy placu grzegorza, gdzie jest m. in. sala prób

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -1

  prezes_gość

  25.03.2012, 21:29

  Chałturka ?!

  Ciekawe czy nazwa ma coś wspólnego z zamkowym panem "chałturką" hehe .

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx8.xx5 
 • -2

  Jaskuła_gość

  03.04.2012, 22:17

  Jacy muzycy!!! Muzykiem jest się po....

  .. ukończeniu pewnych szkół. Redaktorze.. litości

  Odpowiedz
  IP: 213.241.xx5.xx5 
 • +1

  Marian_gość

  24.04.2012, 09:23

  eee....Jacy muzycy!!!

  Majster a kim Ty jestes? Statystą przed monitorem...do tego nie trzeba miec ukonczonych zadnych szkol. chłopy tworzą kawał dobrej roboty. Autorskie kompozycje, wlasne teksty, wklad emocjonalny, fizyczny, finansowy oraz to co swoimi poczynaniami osiagaja pozwala ich nazwac muzykami ba artystami pomimo ze sa magistrami , inzynierami, fachowcami w innych dziedzinach.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx5.xx4 
 • +1

  misio_gość

  09.01.2013, 22:40

  Chałturrrkę widziałem i słyszałem w akcji niejednokrotnie i moim zdaniem zaangażowanie i przekaz emocjonalny tej kapeli miażdży torbę.Jak będziecie kiedyś mieli okazje trafić na imprezę z ich udziałem to serdecznie polecam. Nie wydaje mi się również żeby " ukończenie pewnych szkół" jakoś szczególnie wpływało na kreatywnosć , a raczej jest wprost przeciwnie.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.