Aż 51 pożarów w ciągu tygodnia

straż (fot. tcz.pl)
Tczew - Aż 51 pożarów w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 28. marca do 3. kwietnia zanotowano łącznie 68 zdarzeń, z czego aż 51 to pożary, 16 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

29.03.2011 r., Tczew ul. Stoczniowców, Pożar budynku mieszkalnego

W chwili przybycia zastępów pożarem objęte było całe wnętrze budynku. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono, gdzie znajduje się ognisko pożaru oraz czy w budynku znajdują się ludzie. Po podaniu dwóch prądów wody pożar został ugaszony. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG Tczew,

03.04.2011, Jeleń gm. Gniew, zalana droga dojazdowa do posesji

Na skutek roztopów oraz utrzymującego się wysokiego stanu wód gruntowych powstało rozlewisko dużych rozmiarów, które uniemożliwiało dojazd do 3 posesji. Działania straży polegały na przepompowaniu wody do oddalonego o około 400 m jeziora. Akcja trwała ok. 28 godzin. W działaniach użyta była pompa wysokiej wydajności z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gdańsku. W zdarzeniu brały udział - 4 zastępy z JRG w Tczewie, zastęp z JRG nr 3 w Gdańsku, oraz 3 zastępy z OSP.

Na terenie powiatu zanotowano 35 zdarzeń dotyczących podpalonych traw na nasypach kolejowych, wałach nadwiślanych, polach, poboczach dróg oraz łąkach.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  bert_gość

  05.04.2011, 07:38

  te cala Abisynie to strazacy sami powinni podpalic i bylby wtedy spokoj, tylko slonce przygrzeje i juz jest frajda jak sie podpali trawe i za chwile przyjezdza straz pozarna, a tak by raz to tylko przyjechali

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.