Trzy groźne wypadki. Kierowca zasnął na A1

Nowy wóz przydałby się strażakom podczas działań ratowicznych na A1 (fot. tcz.pl)
Tczew - Trzy groźne wypadki. Kierowca zasnął na A1
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 23. do 29. maja zanotowano łącznie 33 zdarzenia, z czego 8 stanowią pożary, zaś 25 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

24.05.2011r. Autostrada A1, wypadek

Do wypadku doszło na autostradzie, na wysokości miejscowości Malenin. Samochód osobowy uderzył w barierki. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kierowca znajdował się w pojeździe, pod opieką załogi karetki pogotowia. Nie był zakleszczony. Prawdopodobną przyczyną było zaśnięcie kierowcy w trakcie jazdy. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z OSP Swarożyn.

25.05.2011r, godz. 14:37, Pelplin Al. Kociewska - wypadek

Do zderzenia dwóch samochodów, Fiata Uno z Seatem Inca, doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich: 229 (Al. Kociewska) i 230. W wypadku ranne zostały 3 osoby. W celu uwolnienia jednej z osób konieczne było rozcięcie karoserii samochodu za pomocą sprzętu hydraulicznego. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z OSP Pelplin.

26.05.2011r. godz. 0:57, Tczew ul. Nizinna - wypadek

Na miejscu zgłoszenia zastano częściowo rozbity samochód osobowy VW Golf, uszkodzony słup energetyczny wraz z linią oraz zniszczone ogrodzenie posesji. Kierowcy nie było na miejscu zdarzenia. Przybyła na miejsce ekipa pogotowia energetycznego odłączyła zasilanie. Następnie po wykonaniu czynności przez techników policyjnych samochód został wyciągnięty z posesji na pobocze drogi. Przyczynę zdarzenia ustala policja. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.
Drukuj
Prześlij dalej