Kolejne laptopy do zdalnego nauczania trafiły do szkół w gminie Pelplin

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Kolejne laptopy do zdalnego nauczania trafiły do szkół w gminie Pelplin
Burmistrz Pelplina Mirosław Chyła przekazał dyrektorom gminnych szkół kolejne laptopy, które będą służyć uczniom w zdalnej nauce. Zakup laptopów został sfinansowany w ramach realizacji projektu "Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 (Instytucją Zarządzającą projektem jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa).

Gmina Pelplin na realizację wyżej wymienionego projektu uzyskała grant finansowy w wysokości 104.999,63 zł, który pozwolił na zakup 59 szt. notebooków wraz z oprogramowaniem biurowym. Sposób użyczenia sprzętu będzie realizowany identycznie, jak w przypadku pierwszej edycji programu. Różnica dotyczy jedynie beneficjentów końcowych, gdyż sprzęt w pierwszej kolejności ma trafić do uczniów z rodzin wielodzietnych.

Zapotrzebowanie na użyczenie sprzętu należy zgłaszać bezpośrednio do dyrektorów szkół.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  ja_gość_gość

  15.06.2020, 11:59

  Wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego, a tu kolejne rozdawnictwo laptopów i tabletów. Czy rodzice mają się szykować do tego, że dzieci we wrześniu nie wrócą do szkół ?!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx9 
 • +3

  m_gość

  15.06.2020, 14:55

  Tak nauczyciele mówią wprost że nastawiaja się na nauczanie zdalne od 1 września.takie są prognozy chyba że sytuacja w Polsce się polepszy. mnie jako rodzica przeraża to że od września znowu będę robiła za 20 nauczycieli bo dziecko nie jest w stanie samodzielnie przerobić materiału i samemu wyjaśnić sobie niektóre zagadnienia.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • +3

  Freddie_gość

  15.06.2020, 14:09

  Czerwiński karierowicz partyjny. Nigdy nic nie robił...

  Odpowiedz
  IP: 85.222.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA