Ponad 60 strażackich interwencji po piątkowej wichurze

Nad Tczewem przeszła nawałnica (11.06.2010, ok. godz. 16:20) (fot. tcz.pl)
Tczew - Ponad 60 strażackich interwencji po piątkowej wichurze
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 7. do 13. czerwca zanotowano łącznie 105 zdarzeń, z czego 5 stanowią pożary, a 100 miejscowe zagrożenia. W wymienionym okresie straż pożarna brała udział w 21 zdarzeniach polegających na wypompowaniu wody z posesji i piwnic, 61 wyjazdów związanych było z wichurą, która przeszła przez Tczew w dniu 11. czerwca.

24-30.05.2010 - działania powodziowe

W związku z przechodzącą przez powiat tczewski falą powodziową jednostki straży pożarnej w celu zabezpieczenia miejscowości przed zalaniem, usuwaniem skutków podniesienia się wód gruntowych oraz cofnięć wody w instalacjach burzowych interweniowały ponad 50 razy.

Główne działania w mieście Tczew skupiały się na obronie bulwaru nad Wisłą i ulic Zamkowej oraz Samborówny, znajdujących się poniżej linii bulwaru. Działania były również prowadzone na ul. Ceglarskiej, Baczyńskiego, Za Dworcem, Kazimierza Pułaskiego. W gminie Tczew działania skupiły się na patrolowaniu wałów, budowie w miejscowości Knybawa wału zabezpieczającego przed zalaniem budynków mieszkalnych przez rzekę Drybok w związku z cofką z rz. Wisły oraz udrażnianiu przepustów w miejscowości Czatkowy. W gminie Subkowy działania polegały na patrolowaniu wałów i uszczelnianiu przesiąku w miejscowości Rybaki. W gminie Pelplin działania polegały na patrolowaniu wałów. Zabezpieczeniu przesiąków na wale w miejscowości Małe Walichnowy, Międzyłęż. Zabezpieczeniu w miejscowości Międzyłęż budynków w zagrożonych zalaniem w wyniku podniesienia wód gruntowych. W gminie Gniew działania polegały na ewakuacji mieszkańców z zagrożonych budynków, monitorowaniu wałów, uszczelnianiu przecieków wału w miejscowości Widlice, Wielkie Walichnowy, Ciepłe, Kuchnia. Przepompowywaniu wody z strugi w miejscowości Opalenie w związku z awarią pomp w przepompowni.

Archiwum wiadomości:

Przez Tczew przeszła nawałnica. Kolejne doniesienia o jej skutkach

Połamane drzewa, powywracane reklamy, zalane ulice - nad Tczewem ok. godz. 16.20 przeszła nawałnica z gradem.

Trudności z przejazdem występują na ul. Wojska Polskiego - tam stoi olbrzymia kałuża - w czasie burzy runęło tam drzewo na samochód. Z kolei na ulicy Nad Wisłą studzienki nie nadążały z odbieraniem wody deszczowej - woda podchodziła pod przystań. Silny wiatr połamał również wiele drzew w parku przy ul. ks. Ściegiennego...
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  _gość

  15.06.2010, 13:57

  brak pasów

  Pan w czarnym BMW na zdjęciu nie ma zapiętych pasów bezpieczeńśtwa :P

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx5.xx8 
 • +7

  hehehe

  15.06.2010, 14:31

  ...

  na pewno przez "opuchliznę głodową" :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  Anula_gość

  15.06.2010, 18:34

  Dobrze że to drzewo na ten autobus nie spadło.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.