Samotni połamali się opłatkiem

Młodzież przygotowała kociewskie jasełka (fot. tcz.pl)
Tczew - Samotni połamali się opłatkiem
Około 150 starszych i samotnych osób spotkało się w ostatni czwartek (17.12) przy świątecznym stole w tczewskim gimnazjum nr 3. Wigilię już od ośmiu lat organizuje radna z osiedla Suchostrzygi, Gertruda Pierzynowska we współpracy z Radą Osiedla i Gimnazjum nr 3. Były prezenty, opłatek i wspólne śpiewanie kolęd.

Organizatorzy spotkania opłatkowego zadbali o to, by jego uczestnicy poczuli atmosferę zbliżających się świąt. Nie zabrakło choinki, prezentów i wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek z członkami Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego "Brama". Młodzież z gimnazjum nr 3 przygotowała również kociewskie jasełka.

- To spotkanie dla osób samotnych, starszych. Chcemy, żeby ci ludzie spędzili chociaż godzinkę - dwie w nastroju radości. - wyjaśnia Gertruda Pierzynowska. - Takie spotkania, szczególnie w okresie świątecznym, są bardzo potrzebne. Doskonale jednoczą ludzi. A dla wielu uczestników naszej wigilii, to jedyna okazja, by w okresie świątecznym wspólnie pośpiewać kolędy i cieszyć się Gwiazdką.

Każdy z uczestników spotkania wrócił do domu ze skromnym prezydentem, które pomogły zakupić największe tczewskie sklepy, sponsorzy i tczewskie zakłady. Dzięki zebranym pieniądzom udało się również przygotować wigilijny poczęstunek - ciasta, sałatki, barszcz z pasztecikami. Podczas spotkania zorganizowano również sprzedaż zabawek, dochód z której zostanie przeznaczony na leczenie małego mieszkańca Suchostrzyg chorego na mukowiscydozę.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • _gość

  21.12.2009, 17:52

  Byłam na Wigilii w Gimnazjum nr 3 i jestem rozczarowana. W ubiegłm roku uczestniczyłam w podobnym spotkaniu ,które odbyło się w Ekonomiku a dokłdnie w internacie należącym do tej szkoły. Wszystko był wspaniałe :atmosfera, jedzenie, gościnność. Nikt nas nie traktował jak infantylnych dorosłych.Zyczyłabym sobie, aby w następnym roku Wigilia dla samotnych była choć w małym stopniu podobna do tej z Ekonomika.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx9 
 • maala_gość

  22.12.2009, 01:14

  "Każdy z uczestników spotkania wrócił do domu ze skromnym prezydentem" - ja wiem, że pan Zenek jest osobą skromną, ale żeby było ich wielu? ;)

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.