Inżynier - pewność dobrego wyboru

Tczew - Inżynier - pewność dobrego wyboru
Każdego roku w naszym kraju powstaje coraz więcej firm produkcyjnych i usługowych w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja, IT oraz związanych z ochroną środowiska. Przedsiębiorstwa te mają jednak coraz większe problemy z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych fachowców.

Pomimo odczuwalnego na całym świecie kryzysu gospodarczego - i co za tym idzie - deklaracji przez firmy konieczności przeprowadzenia cięć kadrowych, nie wszystkie branże zatrzymały swój rozwój oraz nabór nowych pracowników. W przyszłości na brak ofert pracy nie powinni narzekać inżynierowie zajmujący stanowiska konstruktorów, technologów, programistów, kierowników produkcji, specjalistów z zakresu eksploatacji urządzeń i obiektów technicznych oraz specjalistów z zakresu informatyki i ochrony środowiska.

Zapotrzebowanie rośnie

Zapotrzebowanie na inżynierów rośnie w całej Polsce. Firmy zagraniczne coraz częściej otwierają tu swoje zakłady przemysłowe oraz centra inżynieryjne. Prężnie rozwijają się także firmy krajowe.

- Dzięki nauce w nowocześnie wyposażonych laboratoriach oraz praktyce w wiodących elbląskich firmach, absolwenci wszystkich kierunków technicznych naszej Uczelni są bardzo dobrze przygotowani do zawodu inżyniera, znajdują dobrą pracę i sprawdzają się na zajmowanych stanowiskach - zapewnia doc. dr inż. Jarosław Niedojadło, dyrektor Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, która otrzymała w roku 2011 Certyfikat "Uczelni Liderów".

"Podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w pionie szkół technicznych w Elblągu na kierunku informatyka" - tak brzmi nazwa projektu Instytutu Informatyki Stosowanej PWSZ, którego inicjatorzy za cel postawili sobie rozwiązanie problemów Gminy m. Elbląg poprzez zwiększenie liczby absolwentów szkół zawodowych o wysokich kompetencjach na kluczowych kierunkach, ze szczególnym uwzględnieniem ICT. Projekt skierowany był do uczniów warmińsko-mazurskich (a zwłaszcza elbląskich) szkół ponadgimnazjalnych zawodowych kształcących się na kierunkach informatycznych lub pokrewnych.

- Poprzez organizację kursów umożliwiliśmy uczniom z Elbląga uzyskanie umiejętności pozwalających im na wyróżnienie się na informatycznym rynku pracy - wyjaśnia Krzysztof Brzeski, Dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu.

Ze szczegółową ofertą elbląskiej uczelni zapoznać można się na stronie internetowej www.pwsz.elblag.pl .
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...