Turniej Klas Integracyjnych w SSP 2 już po raz czwarty

Tczew - Turniej Klas Integracyjnych w SSP 2 już po raz czwarty
W Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 już po raz czwarty odbył się Turniej Klas Integracyjnych. W tym roku do wspólnej zabawy zaproszono klasy integracyjne ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Tczewie oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 24 w Gdańsku.

Turniej odbył się 16 listopada. Rozgrywki między szkołami rozpoczęły się o godzinie 9:00 dla klas młodszych i o 10:30 dla klas starszych. Każda szkoła wytypowała sześciu zawodników, troje dzieci niepełnosprawnych i troje zdrowych. Symbolami drużyn były: jabłko, gruszka i grzyb.

- Podczas Turnieju zawodnicy rywalizowali między sobą w wielu ciekawych konkurencjach. Odbyła się prezentacja grup (ułożenie rymowanki o owocu przypisanym swojej grupie i ulepienie go z kolorowego styropianu), quiz z wiedzy ogólnej, przedmuchiwanie liści przy pomocy długich słomek, obieranie jabłka - konkurencja dla nauczycieli, pytania w balonach, tor przeszkód, a także bieg z jajkiem, bieg w worku oraz bieg na doniczkach. - wylicza Małgorzata Abakumiec-Kussowska z SSP 2.W trakcie trwania Turnieju nauczyciele wyszukiwali najlepiej dopingujących kibiców, którzy otrzymywali papierowe bony upoważniające do odbioru nagrody po zakończonej zabawie. Nad sprawiedliwym rozstrzyganiem konkurencji czuwało jury złożone z reprezentantów nauczycieli każdej ze szkół. Klasy młodsze zostały nagrodzone za udział i otrzymały puchary ufundowane przez dyrektora Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Rozgrywki między klasami starszymi niewielką przewagą punktów wygrali gospodarze. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 10, a trzeci na podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 24 z Gdańska. Każda ze szkół otrzymała puchar ufundowany przez Urząd Miasta i gry planszowe. Wszyscy uczestnicy, zarówno drużyny, jak i kibice zostali obdarowani drobnymi gadżetami. Po zakończonej zabawie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Drukuj
Prześlij dalej