Od dzisiaj (14.04) przez trzy dni za darmo przyjmą śmieci

Przez trzy dni będzie można wywieźć śmieci bez żadnych opłat (fot. tcz.pl)
Tczew - Od dzisiaj (14.04) przez trzy dni za darmo przyjmą śmieci
Masz zużyty sprzęt, odpady budowlane, czy gruz? O dzisiaj - przez trzy dni nieodpłatnie będzie można wywieźć śmieci na tczewskie składowisko. W ub. roku podobna akcja Urzędu Miasta i Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych spotkała się z dużym zainteresowaniem tczewian - zamiast do okolicznych lasów, rzek, czy na łąki tony odpadów trafiły na tczewskie wysypisko.

Od 14 do 16 kwietnia trwać będzie akcja nieodpłatnego przyjmowania odpadów na składowisku odpadów stałych przy ul. Rokickiej w Tczewie. Akcja skierowana jest wyłącznie do osób prywatnych.

- Zależy nam na tym, by śmieci nie trafiały w krzaki, czy na dzikie wysypiska na terenach niezagospodarowanych. - wyjaśnia nam Krzysztof Witosiński, naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych w tczewskim Urzędzie Miejskim - Dzikie wysypiska może nie są już dużym problemem miasta, ale wciąż się pojawiają. Ostatnio odkryliśmy takie miejsce nielegalnego składowania śmieci na terenie starej prochowni. Zakład Usług Komunalnych już uporządkował teren. Z kolei zimą znaleźliśmy składowisko plastikowych butelek przy ulicy Sadowej.

Urząd Miejski w Tczewie wraz z Zakładem Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o. o. organizują akcję nieodpłatnego przyjmowania odpadów od osób prywatnych - mieszkańców naszego miasta. Poszczególni mieszkańcy mogą przywieźć swoje odpady (z poniżej wymienionych kategorii), natomiast właściciele odpadów pochodzących z zakładów przemysłowych czy firm w przypadku przyjazdu w tym samym terminie, będą mogli pozostawić swoje odpady na dotychczasowych zasadach - wyłącznie odpłatnie wg aktualnie obowiązujących stawek. Urzędnicy podkreślają, że akcja jest skierowana wyłącznie do osób prywatnych!

Na czas trwania akcji Składowisko Odpadów w Tczewie przy ul. Rokickiej (za cmentarzem komunalnym) będzie otwarte - w czwartek (14.04) od 6.00 do 19.00, w piątek (15.04) od 6.00 do 19.00 i w sobotę (16.04) od 6.00 do 16.00.

Co możemy wywieźć?

• Odpady materiałów i elementów budowlanych oraz infrastruktury drogowej (np. beton, cegły, płyty, ceramika) w tym
• Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów
• Gruz ceglany
• Odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia
• Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06
• Usunięte tynki, tapety, okleiny itp.
• Odpady z remontów i przebudowy dróg
• Inne niewymienione odpady
• Gleba i ziemia (włączając glebę i ziemię z terenów zanieczyszczonych oraz urobek z pogłębiania)
• Inne odpady z budowy, remontów i demontażu
• Odpady z ogrodów i parków
• Inne odpady komunalne (w tym niesegregowane odpady komunalne, odpady wielkogabarytowe)
• Odpady urządzeń elektrycznych i elektronicznych
• Zużyte urządzenia inne (Warunek przyjęcia: urządzenia muszą być kompletne. urządzenia porozbijane lub ich pojedyncze elementy nie będą przyjmowane)

Jednorazowo osoby indywidualne będą mogły przywieźć:
- do 2 szt. dużego sprzętu elektronicznego (telewizory, lodówki, pralki)
- do 5 szt. drobnego sprzętu elektronicznego (drukarki, małe agd, małe RTV)
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Świskak_gość

  14.04.2011, 07:52

  Firmy są be. Płacą dwa razy tyle za śmieci i prąd, prawie 3 razy tyle za wodę i ścieki. Po co im dzień otwarty. Inicjatywa dobra - tylko że prywatni ludzie wystawiają lodówkę pod kontener na osiedlu, skąd biorą ją złomiarze.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx9 
 • +1

  XYZ_gość

  14.04.2011, 16:16

  Jeden zużyty egzemplarz zwany mostem widziano ostatnio nad Wisłą w pobliżu bulwaru ;-)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia