"Bezpieczne i przyjazne Pomorze" - tczewianie w finale

"Bezpieczne i przyjazne Pomorze" (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - "Bezpieczne i przyjazne Pomorze" - tczewianie w finale

zobacz galerię zdjęć: 3
25 marca br. (czwartek) w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej odbył się finał III Olimpiady Wiedzy o bezpieczeństwie "Bezpieczne i przyjazne Pomorze". Olimpiadę organizują straże miejskie z Gdańska, Kwidzyna, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Słupska, Sopotu, Tczewa i Wejherowa wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną. 25 marca gratulacje i nagrody tczewskim finalistom przekazali Starosta Tczewski - Witold Sosnowski i Prezydent Miasta Tczewa- Zenon Odya.

Olimpiada Wiedzy o bezpieczeństwie "Bezpieczne i przyjazne Pomorze" powstała w ramach realizacji rządowego programu "Razem Bezpieczniej". Jej celem jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży. Taka wiedza na pewno przyda się młodym ludziom, bo będą wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach, kiedy bezpieczeństwo innych lub ich samych jest zagrożone.

Pierwsza edycja Olimpiady, dotycząca bezpieczeństwa w Gdańsku, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się 180 uczniów z gdańskich szkół średnich. Dlatego też pojawił się pomysł, by rozszerzyć jej zasięg na inne miasta naszego województwa. W drugiej edycji dołączyły straże miejskie z Sopotu i Tczewa. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się wówczas 300 uczniów. W tym roku przyłączyły się straże miejskie z Kwidzyna, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Słupska i Wejherowa. Tym samym tegoroczna edycja odbyła się w dziewięciu miastach i wzięło w niej udział 557 uczniów z 39 szkół. Olimpiada "Bezpieczne i przyjazne Pomorze" skierowana jest do uczniów szkół średnich wszystkich typów z dziewięciu miast województwa pomorskiego, które biorą w niej udział. Nagrodą główną jest indeks na wybrany przez zwycięzcę kierunek studiów na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Konkurs przebiegał w trzech etapach.10 grudnia 2009 roku odbył się pierwszy etap. Do pisemnego testu, składającego się z 20 pytań przystąpiło 557 uczestników z 39 szkół. Prace oceniała komisja konkursowa pod przewodnictwem Agnieszki Soleckiej, kierownik referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku. Etap ten został pozytywnie zaliczony przez 174 osoby. Poziom drugi składał się z testu oraz z trzech pytań opisowych. Problematyka dotyczyła dosyć szerokiego zakresu, między innymi skutków picia alkoholu, zażywania narkotyków, palenia tytoniu, utrzymywania porządku i czystości w gminach, podstaw ruchu drogowego, a także znajomości Konstytucji. Etap ten zaliczyło 26 osób i to oni zmagali się 25 marca podczas uroczystego finału. Wszyscy
finaliści przygotowali projekty działań, które ich zdaniem mogą poprawić poziom bezpieczeństwa w ich społecznościach. 25 marca od godziny 8.00 starali się przekonać jury co do słuszności swoich pomysłów.

Pełna lista finalistów:

- Agnieszka Borsich (Gdańsk)
- Katarzyna Ratajczyk (Gdańsk)
- Klaudia Brzózka (Gdańsk)
- Mateusz Mirzejewski (Gdańsk)
- Wojciech Gliwka (Gdańsk)
- Dawid Wilewski (Gdańsk)
- Anna Rzemieniuk (Gdańsk)
- Łukasz Łabędzki (Gdańsk)
- Dawid Kiełp (Sopot)
- Kamila Kullas (Sopot)
- Aleksandra Wysocka (Tczew)
- Kamila Niedziałkowska (Tczew)
- Joanna Zbrzeźna (Tczew)
- Anna Gwizdała (Wejherowo)
- Karolina Rost (Wejherowo)
- Beata Łęgowska (Puck)
- Katarzyna Moszczyńska (Pruszcz Gdański)
- Ludmiła Kołek (Pruszcz Gdański)
- Patrycja Kogut (Kwidzyn)
- Agata Pluskota (Kwidzyn)
- Robert Bulczak (Kwidzyn)
- Szymon Smentek (Słupsk)
- Arnold Nowak (Słupsk)
- Monika Grzeżułkowska (Słupsk)
- Daniel Gostkowski (Kościerzyna)
- Natalia Kotowska (Kościerzyna)


Lista zwycięzców od miejsca 23:

23 miejsce Arnold Nowak Słupsk
22 miejsce Dawid Kiełb Sopot
21 miejsce Agnieszka Borisch Gdańsk
20 miejsce Kamila Kullas Sopot
19 miejsce Katarzyna Moszczyńska
18 miejsce Dawid Wilewski Gdańsk
17 miejsce Wojciech Gliwka Gdańsk
16 miejsce Kamila Niedziałkowska Tczew
15 miejsce Agata Pluskota Kwidzyn
14 miejsce Łukasz Łabedzki Gdańsk
13 miejsce Patrycja Kogut Kwidzyn
12 miejsce Mateusz Mirzejewski Gdańsk
11 miejsce Szymon Smentek Słupsk
10 miejsce Aleksandra Wysocka Tczew
9 miejsce Natalia Kotowska Kościerzyna
8 miejsce Robert Bulczak Kwidzyn
7 miejsce Joanna Zbrzeźna Tczew
6 miejsce Monika Grzeżułkowska Słupsk
5 miejsce Karolina Rost Wejherowo
4 miejsce Anna Gwizdała Wejherowo
3 miejsce Ludmiła Kołek Pruszcz Gdański
2 miejsce Beata Łęgowska Puck
1 miejsce Katarzyna Ratajczyk Gdańsk
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  31.03.2010, 07:46

  Serwis Informacyjny Miasta Tczewa czy Starostwa?

  Mam już dość sztucznego, przedwyborczego lansu Pana Sosnowskiego. Starostwo ma swoją gazetę drukowaną, niech tam pisze o tym i o tamtym.

  Odpowiedz
  IP: 213.251.xx9.xx4 
 • -1

  hehehe

  31.03.2010, 09:58

  ...

  amen. dość, nie doczytałem w KRSie - czy Sosnowski jest współudziałowcem (współwłaścicielem) witryny tcz.pl ?? wiem, że Latocha i inni, ale nie wiem czy Sosnofffski też ? ew. ktoś z rodziny ...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  kk_gość

  31.03.2010, 13:11

  bo ja wiem

  chyba nie miejsce tu na ganienie Sosnowskiego, bo materiał dotyczy pewnego konkursu i młodzieży z Tczewa, w tym konkursie biorącej udział, gdzie w finale znalazło się troje uczniów z Tcz. Jak widzę na fotach, jest tez tam Kulas i Odya, ale o nich szaaaa... czyżby więc powyższe wpisy dotyczyły członków PO lub organizacji Odyi?

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx4 
 • mi_gość

  31.03.2010, 20:20

  dajcie młodych na pierwszy plan a nie ciągle te same twarze

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx3.xx9 
 • bolek_gość

  01.04.2010, 14:25

  buhaha

  a dla mnie to zazdrosni urzędnicy z budynku koło ronda wypiują takie bzdury! czas się wziąć za robote! bo urzędnicy Starostwa z ich szefem na czele jak widać kawek nie piją w godzinach pracy.... wygrane projekty, wspieranie rozwoju młodzieży w realizowanych projektach unijnych, itd.... ach ta zadrość- i jak tu mówić o wspólpracy urzędu miejskiego i starostwa...

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.