Ferie w gminie Gniew - na sportowo i rozrywkowo

Lodowiska cieszą się sporym zainteresowaniem młodzieży (fot. tcz.pl)
Tczew - Ferie w gminie Gniew - na sportowo i rozrywkowo
Przed nami ostatnie dni ferii zimowych. Z jakich atrakcji korzystać może gniewska młodzież?

Pokaźną listę atrakcji oferują dzieciom Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, Gniewskie Centrum Edukacji Ekologicznej Helianthus, Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie czy Dom Kultury w Opaleniu.

Fani sportu codziennie uczęszczać mogą na turnieje piłki nożnej halowej. W zawodach udział wziąć mogą zarówno maluchy z podstawówki jak i młodzież z gimnazjum, czy liceum. Dodatkowo w godzinach popołudniowych pograć można w tenisa stołowego czy piłkę nożną. Zwieńczeniem cyklicznych spotkań będzie Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Miasta i Gminy Gniew, który odbędzie się w niedzielę 12 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie.

Młodym artystom biblioteka w Gniewie oferuje między innymi warsztaty plastyczne i karaoke. Można także pograć w gry strategiczne i edukacyjne oraz pobawić się wspólnie chustą Klanzy. Na ciekawskich przyrodników czekają natomiast warsztaty scrapbookingu za 5 złotych oraz podchody w Brodach Pomorskich, które kosztują 8 złotych, przygotowane przez GCCE Helinathus.

Pogoda na razie sprzyja atrakcjom zimowym, a więc chętni wybrać się mogą na kulig opaleńskimi lasami. Silne mrozy umożliwiły również otwarcie trzech lodowisk. Jedno znajduje się przy zespole szkół w Opaleniu, gdzie dzięki przyszkolnym oświetleniu można z niego korzystać od godz. 8.00 do 22.00. W Gniewie natomiast dzieci uczęszczać mogą na dwa lodowiska - przy Gminnym Ośrodku Sportu oraz Pałacu Marysieńki w Gniewie, otwarte w godz. od 9.00 do 20.00. Osoby nie posiadające własnych łyżew mogą wypożyczyć tam sprzęt, uiszczając drobną opłatę.

Atrakcje dla dzieci przygotowują również Rady Sołeckie poszczególnych wsi, Ochotnicze Straże Pożarne i lokalne szkoły. Na nudę narzekać na pewno nie można, bo spośród tak bogatej oferty każdy znajdzie coś dla siebie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -2

  beka_gość

  09.02.2012, 13:44

  hahaha jakie lodowisko jak by na pole z węża strażackiego wode wylali hehe taaaa zaraz będą komentarze że u nas gorsze albo że ja mam w domu pewnie lepsze hehe a napewno swoje 5 groszy wtrąci "mieczysła" on jest jak chuck norris skomentował wszystko ......... buraki i tyle z was

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx3.xx8 
 • jack_gość

  09.02.2012, 17:40

  ....

  juz lepiej takie niz zadne , lepiej aby dzieci sie ślizgały na zamarznietej kałuzy niż zbiorniku wodnym

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.