Powiatowe dożynki z De Press i muzykami z programu "Jaka to melodia?"

Jesień to czas dziękowania za plony
Tczew - Powiatowe dożynki z De Press i muzykami z programu "Jaka to melodia?"
Jesień to czas podziękowania rolnikom za całoroczny trud prac. Tradycją już stało się czynienie tego podczas dożynek. Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów odbędzie się 26 września (niedziela) w Tczewie. Nie zabraknie tradycyjnego jadła i występów artystycznych - gwiazdą wieczoru będzie zespół De Press oraz soliści Grzegorz Wilk i Jarek Weber znani z programu "Jaka to melodia".

Będą to już trzecie Dożynki Powiatowe. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 11.30 Mszą św. w Kościele pw. NMP na Suchostrzygach. Następnie barwny orszak poprowadzi nas na "Kanonkę", gdzie o godz. 13.30 rozpocznie się Festyn Dożynkowy, na którym nie zabraknie atrakcji dla starszych i młodszych - zaprasza starosta tczewski, Witold Sosnowski. Otwarcie festynu odbędzie się o godz. 13.30 na terenach rekreacyjnych przy TCSiR (Kanonka). Program rozpoczną występy zespołów regionalnych - "Błękitna Wstęga" oraz "Burczybas" z Gniewa. Następnie dla najmłodszych z godzinnym programem wystąpią Bracia BIM BAM BOM. Silnym akcentem programu będę zmagania siłaczy, czyli turniej "Mocarz Kociewski". Wieczorem dla publiczności zagrają zaś zespół DE PRESS oraz Grzegorz Wilk i Jarek Weber, soliści znani nam doskonale z popularnego turnieju TVP 1 "Jaka to melodia?".

- Na placu towarzyszyć nam będzie również grupa historyczna APIS, która dla chętnych przygotowała igrce średniowieczne - informuje Magdalena Olszewska, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury i Sportu. - Chętni będą mogli wziąć udział między innymi: w nauce tańców średniowiecznych, pokazie zwyczajów rycerskich oraz turnieju kuszniczym o pierścień ks. Sambora.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Podczas festynu dożynkowego nie zabraknie również smacznego, tradycyjnego jadła. Odbędą się konkursy na: Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, Najsmaczniejsze Ciasto wykonane z tegorocznych plonów, a także wręczone zostaną nagrody dla laureatów tegorocznych eliminacji powiatowych konkursu "Piękna Wieś". Swoje stoiska przygotują rzemieślnicy, a także Centrum Myśliwskie w Gniewie. W czasie festynu będzie również można skorzystać z przejażdżek Ciuchcią Retro na trasie Suchostrzygi - Kanonka.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -6

  młotek_gość

  23.09.2010, 07:34

  PO wsparcie do Magdaleny

  Miło nam że są jeszcze takie kompetentne osoby w Starostwie jak Magdalena na której POmoc zawsze można liczyć. Ważne żeby były osoby które wiedzą że czasem trzeba salutować i równo maszerować, a czasem jest zabawa.

  Odpowiedz
  IP: 79.162.xxx.xx9 
 • +2

  szamanista

  23.09.2010, 12:35

  Oczywiscie tradycje trzeba kultywowac, no i jakies atrakcje turystyczne musza odbywac sie w naszym miasteczku co prawda... Jestem tylko ciekaw czy plony pokryja koszta imprezy na ktorych czesc ta wlasnie sie odbywa jak w tczewie prawdziwych farmerow jak na lekarstwo a pegeery juz dawno niefunkcjonuja...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • gosc_gość

  23.09.2010, 14:15

  DE PRESS

  Świetnie, że będzie DE PRESS. Zespół śpiewający po orawsku. A o kontaktach kociewsko - orawskich można przeczytać w Tekach Kociewskich od strony nr 100 - link poniżej: http://www.kaszubi.pl/kbi/download/teki_kociewskie_zeszyt_2.pdf

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx5.xx9 
 • Doktor Granat_gość

  23.09.2010, 15:49

  ...

  ...Dom Ci jagód ze dzbanecka Bo jo Cie kochom !

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • ktos_gość

  25.09.2010, 11:05

  "Wieczorem dla publiczności zagrają zaś zespół DE PRESS oraz Grzegorz Wilk i Jarek Weber, soliści znani nam doskonale z popularnego turnieju TVP 1 "Jaka to melodia?". Wieczorem, czyli mniej więcej o której?>

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.