Będą się uczyć w Wirtualnych Laboratoriach

Nauczyciele podczas styczniowych warsztatów (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Będą się uczyć w Wirtualnych Laboratoriach
W siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu "Wirtualne laboratoria - sukces innowacji". Celem szkolenia było przygotowanie 70 nauczycieli ze szkół w całej Polsce do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno-Spedycyjnych i Magazynowych (WLLSiM). Z możliwościami tego innowacyjnego narzędzia kształcenia zapoznawały się też nauczycielki z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie, jednej z 49 szkół testujących w projekcie.

Od stycznia tego roku 88 uczniów z Tczewa uczestniczy w zajęciach z laboratorium logistyczno-spedycyjnego i laboratorium magazynowego, prowadzonych w oparciu o metodę Wirtualnych Laboratoriów. W ramach innowacyjnego narzędzia udostępnianego szkołom przez Internet - WLLSiM, uczniowie pracują z systemem iScala, na co dzień wykorzystywanym w firmach z branży logistycznej. Dzięki temu, nabędą umiejętności praktyczne, które po ukończeniu szkoły pomogą im znaleźć pracę w zawodzie. Podczas styczniowych warsztatów Bernadeta Szymańska i Danuta Kaczyńska, nauczycielki z ZSBiO, poszerzały swoją wiedzę z zakresu obsługi WLLSiM. Dzięki temu uczniowie z Tczewa będą uczestniczyć w innowacyjnych zajęciach na europejskim poziomie!

Harmonogram szkolenia był dość napięty, a nauczyciele pracowali w czterech mniejszych grupach po 17-18 osób. Pierwszego dnia odbyły się praktyczne szkolenia z zakresu laboratoriów logistyczno-spedycyjnych, drugiego z laboratoriów magazynowych. Całość zakończyła się dyskusją na temat sposobu korzystania z Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno-Spedycyjnych i Magazynowych, podczas której nauczyciele przedstawiali sugestie związane z dalszym rozwojem tego narzędzia. Oprócz wiedzy praktycznej, uczestnicy spotkania mogli poszerzyć też znajomość techniczno-administracyjnych aspektów projektu w ramach szkolenia teoretycznego, które odbyło się ostatniego dnia. Podczas wszystkich szkoleń obecny był pełen skład personelu kluczowego. Mateusz Michalski zapoznał nauczycieli z harmonogramem poszczególnych etapów przedsięwzięcia. Wojciech Zalewski zreferował zasady funkcjonowania internetowego punktu konsultacji i upowszechniania idei Wirtualnych Laboratoriów, a Robert Pawlak (przedstawiciel firmy L-Systems, partnera projektu) wyjaśnił kwestię dostępu do Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno-Spedycyjnych i Magazynowych, z których uczniowie i nauczyciele mogą korzystać codziennie w godzinach 6:30 - 18:30.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • 4c_gość

  15.02.2011, 07:48

  4c

  Wszystko ładnie pięknie ale kompy nie działają ....

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx1.xx4 
 • ..._gość

  15.02.2011, 07:53

  ...

  eee pani ale kompy w tej szkole nie chodza ;] więc jak sie uczyc ?

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx1.xx4 
 • as_gość

  15.02.2011, 08:03

  informatyk ADAM

  Adam 16 nie działa

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx1.xx4 
 • Polmo_gość

  15.02.2011, 08:04

  ------------

  Toć to się godzine loguje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx1.xx4 
 • Tulipan_gość

  15.02.2011, 09:18

  Pani do jasnej cholery!! to nie je dobrze! toc to jest po nizej normy, to jest karygodne, nic nie robim na lekcjach bo kompy mula a adam smierdziel nie wie co ma zrobic ino fotki robi. smiech na sali prosze pani !!! dajta se spokoj.. ZI wyszlo 166 . tez mi tak wyszlo. dobra tuli idzim na szlugs.. 3m sie pozdro z WSL !!! ;**

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.