Strażacy w przedszkolu

(fot. gniew.pl)
Tczew - Strażacy w przedszkolu
Czwartkowy poranek 30 marca był dla wychowanków gniewskiego przedszkola inny niż zwykle. Wizytę podopiecznym złożyli strażacy z OSP w Gniewie. Ochotnicy Dariusz Kijewski, Tomasz Truszczyński oraz Krystian Kwiatkowski przedstawili dzieciom zasady postępowania w nagłych wypadkach losowych. Tematem spotkania była pierwsza pomoc.

Dzieci zapoznane zostały z numerami alarmowymi, które należy wybrać w nagłych wypadkach oraz, jak właściwie poprowadzić rozmowę z dyspozytorem, jak postępować, gdy ktoś w naszym otoczeniu straci oddech na skutek zakrztuszenia lub zatrzymania krążenia, jak wykonywać masaż serca u maleńkiego dziecka i u osoby dorosłej.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Przedszkolaki dowiedziały się też, jak ratować życie za pomocą defibrylatora. Strażacy zaprezentowali również zakładanie kołnierza usztywniającego szyję i poinformowali, w jakich przypadkach się go używa oraz pokazali procedurę używania deski do przenoszenia osoby poszkodowanej w wypadku.

Na zakończenie warsztatów każdy z przedszkolaków mógł własnoręcznie spróbować swoich sił na fantomie i dokonać masażu serca. Na naukę nigdy nie jest za wcześnie, jeśli chodzi o tak ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Oby dzieci zapamiętały jak najwięcej z tego spotkania.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  szpieg szoguna

  14.04.2017, 07:39

  Jeżeli tak nie jest

  to takie wizytacje powinny być obowiązkowym punktem od przedszkoli w górę i to dwa razy do roku. Jak tak jest to brawo bo nie jestem w temacie.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.