Nad Wisłą powstanie plaża?

Będziemy opalać się, podziwiając mosty? (fot. tcz.pl)
Tczew - Nad Wisłą powstanie plaża?
Plażowanie na nadwiślańskim brzegu? Niewykluczone. Na pomysł stworzenia w okolicach bulwaru miejsca, z którego mogliby korzystać amatorzy słonecznych kąpieli, wpadła jedna z miejskich radnych. Grażyna Antczak uważa, że przy niewielkim nakładzie środków można tam stworzyć przyjemną plażę. A w przyszłości, jeśli znalazłyby się pieniądze, przydałoby się również otworzyć boisko do siatkówki plażowej.

W ciągu kilku ostatnich lat wygląd tczewskiego brzegu Wisły zmienił się całkowicie. Bulwar, przystań, place zabaw, ścieżki rowerowe - tczewianie już polubili to miejsce i masowo spędzają tam wolny czas. Czy latem zrobi się tam jeszcze tłoczniej? Niewykluczone - jeśli uda się wcielić w życie pomysł na stworzenie nad Wisłą plaży:

- Właściwie sprawę podpowiedzieli mi mieszkańcy Suchostrzyg. Otóż latem, mieszkańcy domków, aby się popalać, mogą po prostu wyjść do ogródków. Osoby z bloków takiego komfortu nie mają. A wystarczy naprawdę niewielkich środków, trochę dobrej chęci, piasku i tczewianie mogliby się opalać nad Wisłą - wyjaśnia Grażyna Antczak. - Z początku pomysł może wydawać się absurdalny, ale podobne rozwiązanie ma Paryż. Przyjrzałam się temu, co można zobaczyć nad Sekwaną - nic specjalnego - nasypany piasek, ustawione leżaki, parasole. Podobną atrakcję niewielkim nakładem możemy mieć i u nas - argumentuje radna.

Członkini miejskiego gremium konsultowała się już w tej sprawie z i urzędnikami - okazuje się, że ci widzą możliwość stworzenia miejsca dla amatorów kąpieli słonecznych w sąsiedztwie projektowanej nadwiślańskiej fontanny:

- Po rozmowach z naczelnikiem Wydziału Planowania Przestrzennego zapadła decyzja o rozważeniu możliwości wykonania plaży w pasie między przystanią a bulwarem, jeżeli uda się znaleźć teren niekolidujący z estetyką terenu. - odczytał podczas ostatniej sesji odpowiedź na interpelację Grażyny Antczak, przewodniczący Włodzimierz Mroczkowski.

Radna ma nadzieję, że plażę udałoby się oddać do użytku mieszkańców grodu Sambora jeszcze tego lata. Doskonałym uzupełnieniem oferty rekreacyjnej na bulwarze, zdaniem Grażyny Antczak, byłoby boisko do piłki siatkowej. Na to potrzebne byłyby jednak konkretne środki, a o te w budżecie trudno.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (34)
dodaj komentarz

 • +5

  Plażowicz_gość

  11.02.2010, 00:18

  Uważam, że to świetny pomysł. Skoro sprawdził się w wielu innych miastach to czemu miałby nie wypalić w Tczewie. Dodatkowym atutem są żeczywiście stosunkowo niewielkie koszty. Byłaby to może ponadto jedyna pozostałość dla mieszkańców po roku jubileuszowy

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx9 
 • +4

  saper_gość

  11.02.2010, 06:58

  Jo.

  to je dobre.

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx5.xx8 
 • -2

  pingapinga

  11.02.2010, 07:23

  sam pomysł nie jest nawet zły, o ile rzeczywiście mieszkańcy zechcą paradować w kostiumach plażowych. na przykład na kanonce, gdzie teren jest zdecydowanie bardziej rekreacyjny zdarzają się sporadyczni amatorzy słonecznych kąpieli. ale mimo wszystko w sezonie letnim jest to zaledwie kilka osób. ale można by pomyśleć o innym uatrakcyjnieniu bulwaru. oprócz sezonowych restauracji, mamy tam bardzo nowoczesny plac zabaw - boisko do siatkówki plażowej to nie głupi pomysł, można by postawić np. stoliki do gry w szachy.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  pingapinga

  11.02.2010, 07:27

  od wielu lat mówi się też o zaaranżowaniu tczewskiego kąpieliska na jednym z okolicznych jezior. przez jakiś czas mówiło się o Turzy, bo obecne dzikie nie spełnia raczej naszych oczekiwań. Starogard ma to szczęście, że w bliskiej okolicy ma kilka jezior. my chcąc spędzić czas, na w miarę sensownej plaży, musimy jechać do Siwiałki, Zdun albo rzucić się nad "morze" na mierzeję wiślaną.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  golas333_gość

  11.02.2010, 07:28

  Łomatko...

  A jakie to wielkie środki trzeba, żeby stworzyć boisko do siatkówki?? Nasypać wywrotkę piachu i postawić dwa słupki. Ot cały interes....no ale ktoś musi przecież na tym porządnie zarobić...

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx7 
 • -2

  krys_gość

  11.02.2010, 08:10

  A dla mnie ten pomysł nie jest, aż taki dobry. Powód jeden - Plaża, opalanie się a potem aaaa wejde się ochłodzić na brzeg, jedna osoba utonie, druga a zazwyczaj będą to młodzi ludzie. Nie chciałbym mieć takiej atrakcji w mieście kosztem czyjejś śmierci. Fakt podejcie moje jest troszkę mocne, ale plaże powinny powstawać nad bezpiecznymi kąpieliskami a nie nad niebezpieczną Wisłą. W ten sposób sami zachęcimy młodych ludzi do kąpieli w Wisle. Mogę się mylić, ale takie mam przeczucia, że tak by się skonczyło. Po drugie zbliżają się wybory a jak wiemy to czas na obiecywanie wszystkiego.... pewnie w tym roku Tor Formuły jeden obiecają a ludzie to kupią

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx7.xx2 
 • -1

  Tcz45_gość

  11.02.2010, 08:23

  znowu pomysł..?

  kolejny wysyp pomysłów..?przed wyborami, ta pani chce przenieść stadion, teraz zrobić plażę hehe, proponuję rozpisanie konkursu wśród mieszkańców na najlepsze pomysły, oczywiście z deklaracją skąd wezmą na to pieniądze..

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx7 
 • +3

  opty_gość

  11.02.2010, 09:49

  plaża

  Dlaczego Wam się nic nie podoba? Masz lepszy pomysł?To zrób to !

  Cytuj
  IP: 88.199.xx5.xx8 
 • -1

  Tcz45_gość

  11.02.2010, 08:46

  spokojnie rozpatrując taki pomysł...

  Jak by wyglądała ta plaża...czy byłaby utworzona w korycie rzeki..?między przystanią a bulwarem..?Przecież każdy kto tam był chociaż raz wie jak wysoki jest tam brzeg(skarpa) i jest już utwardzona-i odpowiednio przygotowana do wiosennych wylewów. Czyli co skarpę spychaczami rozwalić..?, a jak poziom Wisły się podniesie to zaleje bulwar..a przecież Wisła ma szybki nurt, czyli potrzeba dobrego uformowania dna, bezpiecznego , bez wirów, szkieł i innych śmieci. Czy plaża będzie miała przygotowana na różne poziomy wody..? Kto zapewni bezpieczeństwo-(ratownicy -koszty), a jak ten szybki nurt kogoś porwie. potrzeba do tego jakiejś siatki, muru czy jak to tam zwał...by spowolnić ten nurt... I tą są małe koszty...?, mniejsze niż nasypanie kilkunastu ton piachu na boisko do siatkówki.. he he ludzie trzymajcie mnie ...kabaret...

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx7 
 • +5

  mio_gość

  11.02.2010, 08:51

  Niebezpieczny pomysł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pomysłodawcy niech się zastanowią kto będzie pilnował bezpieczeństwa na takiej plaży. Tam gdzie woda,plaża i słońce tam nieodparta chęć KĄPIELI . A przecież Wisła jest zdradliwa, niebezpieczna i BRUDNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Napewno na takiej plaży byłoby pełno dzieciaków ze starego miasta bez opieki. Lepiej stworzyć brodzik dla dzieci (taki jak był kiedyś w Parku) i wokół niego zrobić teren rekraacyjny.

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx3.xx6 
 • -1

  lool_gość_gość

  11.02.2010, 08:54

  żal

  ejjj przecież ta woda capi !!!! Syf i malaria tam pływa !!! Ile razy przyniosę ryby z wisły to mam jej wyrzucić bo przy czyszczeniu często walą mułem i różnymi specyfikami. Silne prądy - nie jeden próbował i źle na tym wyszedł Jaki ratownik by był ?! heh na bank Kilka razy kąpałem się w wiśle to dostawałem jakieś cholerstwa wysypki itp W życiu już bym tam nie wszedł

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx8.xx0 
 • -1

  xxcxx_gość

  11.02.2010, 08:59

  prysznic i po kłopocie!!!

  też zgadzam się z wypowiedzią KRYS zrobi się gorąco i co do wody dla ochłody,w wiśle topielce murowane,jak jeszcze sobie kilka piwek dla ochłody strzelą..... No mogliby dostawić prysznic lub kilka takie jak nad morzem stoją i tam bezpiecznie mogliby się plażowicze ochładzać w sumie jestem za byle bezpiecznie

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx1 
 • +4

  xxcxx_gość

  11.02.2010, 09:05

  plaża u góry !!!

  niech ta plaża jakby co powstanie u góry nie przy śmierdzącej wodzie z latającymi muchami mam na myśli ten teren pomiędzy budownictwem wodnym a placem zabaw za ławeczkami no chyba że tam też bloki (postawią przy nowej drodze tej gdzie odkryli stare czasy)

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx1 
 • +4

  sooche_gość

  11.02.2010, 09:37

  plaża

  Uważam , ze plaża w Tczewie to świetny pomysł, na miarę Europy.Aby uniknąć chęci z korzystania z kąpieli w Wiśle, to wystarczy zainstalować kilka pryszniców dla ochłody.Miejsce na pewno się znajdzie.Tczew możne zostać małą Wenecją północnej Polski .Obywatele będą mogli skorzystać z naturalnego środowiska i korzystać z kąpieli słonecznych, chodzi o opalanie a nie o kąpielisko.Nie każdego stać na wyjazd nad morze czy jezioro. Zróbcie coś dla innych.Trzymam kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx8 
 • -2

  don pedro

  11.02.2010, 09:55

  co???????

  Prysznice? na ile? 2 doby? i na zlomie wyladuja za 2zl,albo zniszczone zostana,no chyba ze stroza ktos tam postawi,ale juz koszty sie zwieksza,a i co sam wskora?...........

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -3

  lukee

  11.02.2010, 10:20

  Plaża fajna sprawa. Kiedyś myślałem, że mogliby w jakimś wolnym miejscu wykopać dół na jakiś zbiornik wodny, do którego nalaliby wody, bo kąpiel w Wiśle to jednak nie najlepszy pomysł. Koszty trochę większe, ale moim zdaniem dużo rozsądniejsze rozwiązanie. A że zbiornik znajdowałby się blisko Wisły to miałoby się wrażenie, że to niej się kąpie ;)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  pingapinga

  11.02.2010, 11:52

  to jest pomysł

  BRAWO

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  mamaj_gość

  12.02.2010, 20:40

  Po co kopać dół? W Tczewie jest teren który można zagospodarować na kąpielisko, bardzo blisko Suchostrzyg. Zgadnij gdzie?

  Cytuj
  IP: 83.25.xx7.xx2 
 • xxcxx_gość

  11.02.2010, 10:44

  monitaring

  przecież w pobliżu miejsca o którym piszę wcześniej jest monitoring (cały bulwar jest monitorowany)to po co ktoś miałby próbować ukraść te prysznice ile za nie na złomie by dostali a wstydu więcej niż to warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!chociaż pewnie amatorzy by się znależli

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx1 
 • +3

  S _gość

  11.02.2010, 11:56

  Jak w przypadku każdego pomysłu znajdą się jego zwolennicy i przeciwnicy. Niech jednak antagoniści nie deprecjonują od samego początku tejże idei. O ile pamiętam kiedyś, jeszcze na początku lat 90-tych Tczewianie bardzo chętnie spędzali czas nad Wisłą. Chodzili tam całymi rodzinami, były więc również dzieciaki i jakoś nikomu nic się nie stało mimo, iż teren ten nie był strzeżony przez ratowników. Mogę zapewnić, że gdyby plaża powstała obecnie zatrudniony byłby tam ratownik co jest wynikiem przepisów- dziwi mnie, że ktoś jako przeszkodę podaję właśnie sprawę pilnowania bezpieczeństwa bo obecnie to żaden problem a ratowników w naszym mieście mamy naprawdę sporo. Ponadto jeśli dobrze się orientuje mamy nawet tczewski oddział WOPR z p. Mariuszem na czele. Niektórzy wspominają też o kosztach, hmm myślę, że lepiej przeznaczyć pieniądze na taki cel niż na jakiś śmieszny zegar w parku, gdyż z plaży będziemy mieli przynajmniej jakiś pożytek. Ogólnie można rzec, że kto szuka przeszkód na pewno zawsze je znajdzie ale tym sposobem do niczego nie dojdziemy.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx9 
 • kominiarz45@wp.pl_gość

  11.02.2010, 13:24

  SKANDAL

  A CO Z DROGAMI I MOSTAMI.NAPRAWA MOSTU CIAGNIE SIE JUZ BARDZO PO CO WOGOLE BYLO GO ZAMYKAC SKORO NIC SIE Z NIM NIE ROBI.KTO RZADZI TYM MIASTEM.PLAZA JEST NAD MORZEM.PO CO NAM PLAZA NAD SMIERDZACA WISLA???????????

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx8.xx0 
 • ptaki nad wisłą_gość

  11.02.2010, 14:45

  dokarmianie

  W niedzielę poszłam zobaczyć naszą rzekę., i co zobaczyłam: głodne i pewnie wyziębione kaczuszki nic nie miały do jedzenia.Teraz mam pytanie czy miasto nie może wygospodarować trochę grosza i kupić ziarenka i paszę dla tego ptactwa. Kaczuszki byłyby wdzięczne.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx8 
 • +1

  kabała_gość

  11.02.2010, 15:41

  ej...!

  To nie będzie zwykła plaża! To będzie "Projekt Plaża" Tcz24! ;D (nie mylić z programem TVN-owskim;)

  Odpowiedz
  IP: 95.48.xx1.xx0 
 • tczewianka_gość

  11.02.2010, 17:47

  plaża

  proponuję zrobić ranking kto jest za a kto przeciw temu wspaniałemu pomysłowi!

  Cytuj
  IP: 88.199.xx5.xx8 
 • _gość

  11.02.2010, 17:54

  Ajajaj ale fajnie : )) Jeszcze tylko kino i zrobić coś na miejscu tych starych budynków np.masarni i pięknie bd ;d

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx3.xx7 
 • primo1_gość

  11.02.2010, 19:38

  si! ale...

  oby nie bylo oblegane nocami przez amatorow innych kapieli.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx8 
 • ja_gość

  11.02.2010, 20:57

  do plażowicz

  rzeczywiście mój drogi rzeczywiście... :D

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx5 
 • nonono_gość

  11.02.2010, 21:54

  :)

  super pomysł ,zamiast piasku zostawiłabym zielony teren a na nim leżaczki (takie stałe),widziałam takie w Niemczech świetna sprawa:)))

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx9 
 • +1

  bojan97_gość

  12.02.2010, 13:58

  Tczew nie gorszy.

  Skoro jest taka plaża w Paryzu nad Sekwaną to i w Tczewie może byc.Fakt,że Sekwana wolniej płynie i mniej śmierdzi ale my,Polacy nie jesteśmy delikatni jak "francuzkie pieski"- jak trzeba to i w gnojówce możemy się potopic. Trudniej będzie wybudowac wieżę Aifla bo bogaci mieszkańcy Tczewa nie chcą płacic czynszów i tylko z tego tytułu brakuje w kasie 6 mln PLN. Ale jakby zastosowac jakiś "straszak",zatrudnic kilkadziesiąt komorników to ludzie chleba jeśc nie będą a zapłacą. A potem pójdą się opalac i prezentowac swoje szczupłe (od nic nie jedzenia) sylwetki i oglądac ruiny walących się, zabytkowych mostów. Z nowo wybudowanej wieży Aifla najlepiej.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx0.xx5 
 • -1

  plaża_gość

  12.02.2010, 19:11

  ja to chyba nie jestem taka odważna by się tam kompać, gdyby ten pomysł wypalił.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx9 
 • gość_w_gość

  12.02.2010, 23:59

  Chyba przy budowie zegara słonecznego czytałem o opalaniu na jego elementach, teraz plaża nad Wisłą. Pomysły przednie.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx4.xx7 
 • +1

  gośc_gość

  14.02.2010, 20:20

  Plaża

  Proponuję żeby plaża powstała koło zakładu Koral można będzie przy okazji kąpieli posilic się odpadkami z ryb,cebulą ,octem itp.......

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx7 
 • mary_gość

  15.02.2010, 11:52

  plaża

  jestem za plażą!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx8 
 • mieszkaniec_gość

  16.02.2010, 22:00

  Mam pytanie do Pani radnej czy będzie się kąpała w Wiśle przy takich wirach i niebezpieczeństwie kąpieli. Myślę że czas zacząć robić rzeczy które bardziej są .potrzebne mieszkańcom a mianowicie remonty starych budynków komunalnych.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.