Powiatowa Gala Wolontariatu 2010 - wyróżniono najlepszych i najaktywniejszych

Laureaci gali wolontariatu
Tczew - Powiatowa Gala Wolontariatu 2010 - wyróżniono najlepszych i najaktywniejszych
W naszym powiecie działa wiele organizacji pozarządowych i instytucji na co dzień korzystających z nieodpłatnej, bezinteresownej pomocy mieszkańców. W ostatni piątek (10.12) w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się Powiatowa Gala Wolontariatu 2010, na której zostali nagrodzeni ci najaktywniejsi.

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który jest okazją do docenienia pracy wolontariuszy, wyróżnienia tych najaktywniejszych oraz podziękowania wszystkim za wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatywa zorganizowania Gali Wolontariatu na naszym terenie wpisuje się w te szczytne cele.

- Dlatego 10 grudnia postanowiliśmy zorganizować Powiatową Galę Wolontariatu, która pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwoliła docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego. - wyjaśnia Artur Rajkowski z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Tczewie.

Tegoroczna Gala wolontariatu była wydarzeniem realizowanym w szerokim partnerstwie wszystkich władz samorządowych z terenu powiatu tczewskiego oraz Lokalnego Centrum Wolontariatu przy Fundacji Pokolenia. Ponadto zainaugurowała obchody Europejskiego Roku Wolontariatu 2011 w powiecie. Podczas imprezy zostały ogłoszone wyniki konkursu powiatowego, którego organizatorem było Lokalne Centrum Wolontariatu w Tczewie.

- Konkurs skierowany był do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch woluntarystyczny w powiecie. Ogółem wpłynęło 45 zgłoszeń do konkursu powiatowego. 7 grudnia Kapituła Konkursowa wyłoniła następujących laureatów. Tytuł wolontariusza roku otrzymał Sławomir Chodorowicz, zaś wyróżnienie otrzymała Henryka Podwalska. Grupami wolontariuszy roku zostały: Alternatywne Centrum Kultury ZEBRA w Tczewie i Nieformalna Grupa MŁODZI AKTYWNI z Opalenia. Wyróżnienie otrzymał Klub Wolontariusza MAŁY PRZYJACIEL z Subków. Organizacją przyjazną wolontariuszom zostało Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew. Tytuł inicjatywy społecznej roku przypadł przedsięwzięciu "FireBalls - akcja na rzecz zwierząt". Firmą przyjazną społeczności lokalnej została Piekarnia MELER w Pelplinie, wyróżniono też Bank Spółdzielczy w Tczewie. Animatorką roku została Małgorzata Ciecholińska. - wyjaśniają organizatorzy gali.

Galę uświetniły występy kabaretu "Świerszczczychrząszcz" i zespołu "Kumka Olik".

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, przede wszystkim wolontariuszom, gościom, członkom Komisji Konkursowej oraz prowadzącym: Paulinie Jabłonowskiej i Barbarze Jackiewicz. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Gniew - Bogdana Badzionga za zainicjowanie i wspieranie Powiatowej Gali Wolontariatu jako przedsięwzięcia realizowanego w partnerstwie wszystkich gmin, powiatu oraz organizacji pozarządowych. - mówią organizatorzy.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu "OSA - Obywatelska Strefa Aktywności" realizowanego przez Fundację Pokolenia.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  NLD_gość

  16.12.2010, 00:30

  Piątka

  Brawo Sławek! Gratulacje i najlepszego!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx2 
 • _gość

  16.12.2010, 07:08

  Zdjęcia

  A gdzie zdjęcia innych ?

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.