Auto stanęło w płomieniach

Nowy wóz przydałby się strażakom podczas działań ratowicznych na A1 (fot. tcz.pl)
Tczew - Auto stanęło w płomieniach
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 8. do 14. listopada zanotowano łącznie 17 zdarzeń, z czego 5 stanowią pożary, zaś 12 miejscowe zagrożenia.

9. listopada, godz. 19:08, Gniew, droga krajowa nr 91 - pożar samochodu osobowego

Na miejscu zgłoszenia zastano samochód osobowy VW golf objęty całkowicie pożarem. Pojazd był wyposażony w instalację gazową (LPG). Samochód ugaszono po podaniu jednego prądu gaśniczego piany ciężkiej. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach brał udział jeden zastęp z OSP Gniew oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Tczewie.

10. listopada, godz. 12:53, Tczew ul. Ceglarska - pożar altany

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Spaleniu uległo wyposażenie znajdujące się wewnątrz obiektu oraz częściowo dach. W gaszeniu brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Tczewie.

10. listopada, godz. 11:03, Gniew, ul. Krasickiego - wypadek

W zdarzeniu brały udział dwa samochody ciężarowe oraz jeden osobowy. Samochód ciężarowy najechał na tył samochodu osobowego, który to z kolei uderzył w poprzedzający go samochód ciężarowy. Ranna została osoba kierująca samochodem osobowym. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Gniew oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -2

  asd_gość

  16.11.2010, 21:41

  Widać, że zakaz palenia papierosów robi swoje. Facet chciał sobie w samochodzie zapalić i spalił samochód

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx1 
 • +1

  Miszczu_gość

  17.11.2010, 21:13

  skoro nie znasz sprawy nie odzywaj się

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx1 
 • remoo_gość

  03.12.2010, 15:36

  Pożar altany

  Tak się składa, że jestem właścicielem tej altany. Dla wiadomości ekspertów-strażaków: instalacja elektryczna była NOWA a świeżo odmalowana altanka została pomalowana spray'ami. Według mnie to było ewidentne podpalenie albo próba kradzieży około 2 metrów kabla elektrycznego. Sprawca nawet podpisał się na drzwiach, ale później się zreflektował i zamalował podpis. Niestety jest tak mało inteligentny, że nie wie iż wykonując zdjęcie drzwi o poddając je obróbce mogłem bez trudu odczytać napis "Gilbert z Warszawy". Jeśli to było zwarcie to ja jestem Mojżesz.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.