Statek TCZEW miał już matkę chrzestną - tymczasem... "Zmieniły się zasady nominacji..."

Statek, stocznia, cuma
Tczew - Statek TCZEW miał już matkę chrzestną - tymczasem... "Zmieniły się zasady nominacji..."
Już od marca 2016 r. wiedzieliśmy, że matką chrzestną statku o nazwie TCZEW, będzie tczewianka. Niedawno armator... anulował swoją wcześniejszą decyzję.

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki skierował pismo do armatora, aby wyjaśnić tę dziwną sytuację, zwłaszcza, że masowiec o nazwie TCZEW został kilka tygodni temu zwodowany w chińskiej stoczni i przekazany Polskiej Żegludze Morskiej.

ZOBACZ: https://aktualnosci.wrotatczewa.pl/masowiec-tczew-juz-zwodowany


W marcu 2016 r., Polska Żegluga Morska zaakceptowała zaproponowaną przez miasto kandydatkę - Magdalenę Kubicką Netka. Tczewianom nie trzeba przedstawiać dyrygentki Harcerskiej Orkiestry Dętej, armator też od razu przystał na tę propozycję. "Jesteśmy zobowiązani za inicjatywę władz miasta dotyczącą zaproponowania matki chrzestnej niniejszego statku. Przewodniczenie uroczystej ceremonii nadania imienia nowej jednostce pływającej jest wyróżnieniem i podkreśleniem szczególnej pozycji w społeczeństwie. Tym większym zaszczytem dla Polskiej Żeglugi Morskiej jest fakt, że Pani Magdalena Kubicka-Netka ma bezcenny wkład w kreację wizerunku miasta Tczewa i odnosi sukcesy zawodowe zarówno w kraju jak i za granicą." - to fragment pisma skierowanego wówczas przez Zarząd PŻM do prezydenta Tczewa.

Tymczasem doszło do sytuacji kuriozalnej. Statek Tczew został niedawno zwodowany w chińskiej stoczni, a zaraz potem przyszła matka chrzestna otrzymała z PŻM informację, że... "ponieważ zmieniły się zasady przyznawania nominacji, zmuszeni jesteśmy odwołać wcześniejsze ustalenia".

W związku z tą zaskakującą zmianą decyzji, prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki , skierował do PŻM pismo z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Nasuwa się pytanie - czy przez te niespełna dwa lata, zasługi dyrygentki i koordynatorki Harcerskiej Orkiestry Dętej, która jest równocześnie orkiestrą reprezentacyjna Związku Harcerstwa Polskiego oraz orkiestrą reprezentacyjną Tczewa - z 70-letnią tradycją, uległy dewaluacji? Zdaję sobie sprawę, że w strukturze firmy oraz Zarządzie PŻM zaszły w tym czasie duże zmiany, ale trudno mi zrozumieć, że decyzje i uzgodnienia sprzed niespełna dwóch lat przesłały obowiązywać. Z pisma przekazanego przez PŻM Magdalenie Kubickiej-Netka (z 4 grudnia 2017 r.) wynika, że o nowej decyzji PŻM została ona "niezwłocznie poinformowana". Czy to znaczy, że wcześniejsze ustalenia PŻM anulowano, gdy statek został już zwodowany?


Wyrażam ogromne ubolewanie z powodu decyzji PŻM. Proszę jednocześnie o informację, jakimi priorytetami kieruje się Zarząd PŻM wyłaniając, zgodnie z nową procedurą, matki chrzestne dla swoich statków. Mam nadzieję, że mimo wszystko nasza kandydatka sprosta tym wymaganiom. - napisał prezydent Mirosław Pobłocki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  rtl_gość

  02.01.2018, 11:18

  nowe obyczaje

  Nie do wiary. Za całość zachowania dla PŻM niedostateczny z zachowania.

  Odpowiedz
  IP: 37.7.xx1.xx0 
 • +7

  as_gość

  02.01.2018, 11:37

  Szczyt bezczelności i chamstwa!

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx1.xx3 
 • +6

  ~gość_gość

  02.01.2018, 11:41

  Sk***...ństwo, brak kultury i chamstwo w najgorszym wydaniu!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • +8

  waldon_gość

  02.01.2018, 13:08

  wodowanie

  Odwołano bo może jakiś bęcwał stwierdził że Pani Kubicka nie jest PIS-(owcem). To chamstwo i brak kultury a także odpowiedzialności. Wstyd że takie sprawy istnieją. PŻM dopuszcza do takiego bałaganu , nawet nie wyjaśniając dlaczego tak postąpiono.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +8

  kzn_gość

  02.01.2018, 13:54

  Dobra zmiana dotarła i do PŻM

  Dobra zmiana dotarła do PŻM. A ponieważ Pani dyrektor nie przeszła pozytywnie weryfikacji ze strony partii to nie ma prawa do takich zaszczytów. Albo popierasz dobrą zmianę albo nic nie osiągnąłeś, nie masz żadnych zasług nic nie poświęciłeś nic sobą nie reprezentujesz nic nie wiesz i nie masz żadnych zasad, bo jesteś nikim. Mam nadzieję, że te 40 parę procent społeczeństwa się obudzi i zrozumie że oprócz tych kilku dobrych rzeczy które partia zrobiła, które im się tak bardzo podobają i mi też, dzieje się zarazem wiele bardzo destrukcyjnych i katastrofalnych w skutkach które niszczą to co z takim trudem Polska zdobyła i przez prawie 30 lat rozwijała.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx5 
 • -1

  ej ty kolo_gość_gość

  02.01.2018, 14:04

  Dobrze panie Zbigniewie niech pan tam porzadek robi no widc ze sie gosc nie nadaje ale coo sciezki rowerowe sobie zrobił

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.