Zamiast węzła ciepłowniczego będzie klub dla młodzieży

Stary obiekt zmieni się w klub dla młodzieży (fot. tcz.pl)
Tczew - Zamiast węzła ciepłowniczego będzie klub dla młodzieży
Do końca listopada br. w starym budynku na Suchostrzygach, w którym do niedawna znajdowały się wymienniki ciepła, zacznie działać klub dla młodzieży z tego terenu miasta. W miejskim budżecie na ten cel zabezpieczono 600 tys. zł. Wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania.

Obiekt znajduje się przy ul. Kasztanowej 2. Ogłoszony został już przetarg na przebudowę budynku - wykonanie nastąpi w systemie zaprojektuj i wybuduj. Do przetargu stanęło 7 wykonawców.

- Zadanie obejmuje przebudowę istniejącego budynku, w którym do tej pory znajdowały się wymienniki ciepła, na klub młodzieżowy. Przebudowany budynek będzie składał się z dwóch wyodrębnionych części, rozdzielonych od siebie istniejącą wewnętrzną ścianą konstrukcyjną i posiadał oddzielne wejścia. W części pierwszej będą pomieszczenia biurowe wraz z węzłem sanitarnym, w części drugiej pomieszczenia na klub młodzieżowy "Przystań". - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Tczewie.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Z przyszłego remontu cieszy się Grażyna Antczak inicjatorka klubu młodzieżowego "Przystań", który obecnie działa w sąsiednim niewielkim pawilonie:

- Obiekt, w którym obecnie działa klub jest stary, a jego modernizacja wymagałaby wielu nakładów. W nowym budynku będzie więcej miejsca, a dzięki temu będziemy mieli nowe możliwości związane z propozycjami spędzania czasu wolnego dla młodzieży. Działamy na Suchostrzygach już od 10 lat. Pomysł na założenie klubu to był strzał w dziesiątkę, bo młodzież z tego rejonu miasta potrzebuje takich miejsc.

Zakres zamówienia został podzielony na dwa etapy: pierwszy obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę, zaś drugi wykonanie przebudowy istniejącego budynku zgodnie z wykonaną dokumentacją projektową. Termin wykonania inwestycji mija 30 listopada br.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +10

  Raiders

  15.03.2012, 06:42

  Jestem ZA :) KLUB MŁODZIEŻOWY PRZYSTAŃ świetne miejsce dla młodzieży, wiem bo sam tam chodziłem, ponadto młodzież może zasięgnąć pomocy od ludzi tam pracujących, sam skorzystałem z takiej pomocy bo dzięki niej zaliczyłem chemię. Za to należą się wielkie podziękowania dla pedagogów.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  _gość

  15.03.2012, 09:56

  Pralnia pieniedzy:) i nic wiecej

  Odpowiedz
  IP: 212.77.xx5.xx5 
 • +2

  experta_gość

  15.03.2012, 10:35

  Zdecydujcie się!

  Mucha palnęła z "ministrą" i się rozniosło! "Rzecznik prasowa"... a może "rzeczniczka prasowaczka"... Tfu, cholera i mnie się miesza! PS. Czemu nikt nie ściga pana prezydenta za tę ruinę, którą odkupił od jakiegoś gościa-emigranta? Syf tam teraz jeszcze gorszy niż był kiedyś! Może tak by Straż Miejska wlepiła mandat prezydentowi?

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx7.xx0 
 • +2

  _gość

  15.03.2012, 14:35

  ygh

  z tego terenu miasta! a z innego juz nie?

  Odpowiedz
  IP: 80.50.xx5.xxx 
 • gość_gość

  16.03.2012, 07:50

  klub dla młodzieży z terenu całego miasta

  Oczywiscie do klubu może przychodzic młodzież z całego miasta.Nie ma ograniczeń.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx0 
 • asd_gość

  17.03.2012, 13:02

  asdd

  A co z portretem naszego kolegi?!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.