Ulica Zygmunta Starego już nie dla ciężarówek

Ulicą Zygmunta Starego ciężarówki już nie przejadą (fot. tcz.pl)
Tczew - Ulica Zygmunta Starego już nie dla ciężarówek
Odetchną mieszkańcy ulicy Zygmunta Starego, którzy od dłuższego czasu zwracali uwagę, że ciężarówki dowożące towar do sklepów zlokalizowanych na Suchostrzygach, uszkadzają nie tylko ulicę, ale i ich konstrukcje ich domów. Przy wjeździe na ulicę stanął już znak ograniczający wjazd ciężkich pojazdów.

Przy wjeździe na ulicę ustawiono znak B-5n "zakaz wjazdu samochodów ciężarowych" o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 5 ton. Jednocześnie zakaz nie dotyczy służb miejskich oraz komunikacji autobusowej. Dodajmy, że droga do ustawienia znaku nie była łatwa - sprawę mieszkańców ulicy Zygmunta Starego kilkukrotnie poruszała na forum Rady Miejskiej Barbara Kamińska. Właściciele domków tłumaczyli jej, że ciężkie auta skracają sobie drogę, jadąc z towarem do sklepów zlokalizowanych na Suchostrzygach. Podkreślali, że ciężkie samochody ledwo mieszczą się na wąskiej drodze, a na dodatek niszczą chodniki, a często podziemną infrastrukturę - m. in. studzienki kanalizacyjne. Efektem są też zalania piwnic w domkach i zapadnięte studzienki. Radna - niezadowolona z odpowiedzi na zamieszczane przez nią interpelacje - kilka razy ponawiała swoje wnioski. Ostatecznie, po interwencjach zarówno w magistracie, jak i starostwie, znak udało się ustawić.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +3

  ka_gość

  21.07.2010, 08:22

  jak się powiedziało "a" .....

  Szkoda, że przy okazji nie zauważono, że skrzyżowanie powinno być przebudowane. Autobusy skręcające z Jagiellońskiej w Zygmunta Starego najpierw odbijają w lewo (!) na pas do skrętu w lewo, potem przecinają pas jezdni pomalowany ukośnymi liniami na który bezwzględnie nie można wjeżdżać, następnie przód autobusu wjeżdża na Zygmunta Starego na przeciwny pas ruchu oddzielony pewnie linią ciągłą (albo i dwiema) i dopiero kończy skręt na swoim pasie ruchu. Każdy kierowca autobusu kilka razy dziennie popełnia na tym skrzyżowaniu przynajmniej trzy wykroczenia, nawiasem mówiąc policja to ignoruje, pomimo tego, że, oprócz pojazdów uprzywilejowanych, ustawa o ruchu drogowym nie przewiduje "zwolnień" z przestrzegania przepisów. Czyli uogólniając: zwierzchnicy kierowców zmuszają swoich pracowników do łamania prawa. Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • -8

  mieczyslaw

  21.07.2010, 11:43

  Racja,

  Ale inną sprawą jest to, że jak już jedziesz i widzisz ten autobus, to logiczne jest, że należy mu zrobić miejsce, bo na przebudowę skrzyżowania nie licz. Nie w tym mieście i nie w ciągu najbliższych 20stu lat.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +3

  ka_gość

  21.07.2010, 16:50

  Do Mieczysława

  Ostatnio mieliśmy zdanie odmienne, a teraz przy dwóch sąsiednich artykułach takie samo. Pomóż mi więc zrozumieć dlaczego mi stawiają minusy, a Tobie plusy? Pozdrawiam ka

  Cytuj
  IP: 79.163.xx6.xx2 
  -8

  mieczyslaw

  22.07.2010, 09:40

  Dobre pytanie,

  ale moje odczucia są zupełnie odmienne. I jak powtarzałem wielokrotnie, mnie nie interesuje zabawa w "plus-minus", zresztą jest tu jedna czy więcej osób, które darzą mnie wyjątkową sympatią i minusują regularnie - cóż, współczuję im nudnego życia i tego, że nie potrafią sobie zorganizować w ciekawy sposób czasu wolnego, a jedyną rozrywką jest "minusowanie mieczyslawa" - swoją drogą pochlebia mi to, więc jest na "plus" :).

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -6

  _gość

  21.07.2010, 09:03

  poczytajmy najpierw przepisy prawa ruchu drogowego dopiero potem komentarze

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx7 
 • -9

  michu_gość

  21.07.2010, 10:04

  Jak wyżej.

  Co za brednie! Gdyby było "bezwzględnie", to by stanął tam mur. Proponuję jak przedmówca-zapoznać się najpierw z przepisami a potem pisac brednie. Albo lepiej się nie wypowiadać, bo wyrabia się odpowiednie zdanie o sobie...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • -9

  mieczyslaw

  21.07.2010, 12:15

  Jest bezwzględnie.

  Wjedź na linię ciągłą lub zamalowaną wysepkę na egzaminie na prawo jazdy - dowiesz się czym to skutkuje. Inna sprawa, że kierowcy widzącemu skręcający autobus brakuje wyobraźni - przecież każdy wie, że potrzebuje on więcej miejsca do wykonania tego manewru, więc wypadałoby zrobić mu miejsce. Kwestią kolejną jest to, że miasto i powiat powinny sukcesywnie budować pasy do skrętu w prawo na wszystkich skrzyżowaniach, co skutecznie poprawiłoby płynność ruchu - chociaż może się mylę? Przecież w Tczewie wszystko działa inaczej niż na całym świecie, z reguły nie działa.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -10

  robert_gość

  21.07.2010, 11:45

  dziekuje

  dobrze ze ktos sie wreszcie tym zajal...w nastepnych wyborach zaglosuje na Pania...

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx0.xx0 
 • +1

  ka_gość

  21.07.2010, 12:20

  Do Gościa i Micha: Prawdopodobnie każdy z nas od czasu do czasu powinien poczytać prawo o ruchu drogowym. Otóż, moim zdaniem, nawet jeżeli autobusu nie obowiązuje nakaz wykonywania skretu w prawo w opisany w kodeksie sposób (art. 22), to absolutnie nigdzie w kodeksie nie ma zapisów o wyjątkach dotyczących przekraczania linii ciągłej (P2), podwójnej linii ciągłej (P4) oraz tzw. wysepki (P21). Reasumując: niekoniecznie trzeba zmieniać geometrię skrzyżowania, może wystarczy zmienić mądrze znaki poziome. Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • +8

  Pani Barbaro kochana_gość

  21.07.2010, 13:45

  Mieszkam w bloku przy Kociewskiej i żądam natychmiastowego zakazu ruchu dla samochodów ciężarowych powyżej 5 t. Uzasadnię swoje żądanie cytatem z artykułu "ciężkie samochody ledwo mieszczą się na wąskiej drodze, a na dodatek niszczą chodniki, a często podziemną infrastrukturę - m. in. studzienki kanalizacyjne. Efektem są też zalania piwnic w domkach i zapadnięte studzienki". Dodatkowo powiem pani Basiu kochana, że ciężarówki powodują rozkoszne drganie murów i zębów. Natychmiast żądam wielokrotnych interwencji w magistracie i starostwie i mam nadzieję, że mieszkańcy bloków przy Kociewskiej są pani równie bliscy jak ci z Zygmunta Starego, więc do boju pani Basiu. Mam nadzieję, że w odezwą się również mieszkańcy innych ulic w mieście, uaktywnią swoich radnych i w ten sposób uda się zablokować ruch dla ciężarówek w całym mieście. Górą prywata i kumoterstwo. Kuriozum na skalę Europy, ale co tam pani Basi kochanej Europa, przecież ona nasza, swojska, przaśna, ona z PiSu. Swoją drogą pani Basiu kochana, jak w starostwie i magistracie załatwia się takie sprawy. Proszę o instrukcję. Mnie nie udało się od biurotworu załatwić nawet sprzątnięcia psich odchodów z miejskich chodników. Tczew miastem wolnym od ruchu samochodów ciężarowych (łącznie z E1) i z tym do prasy i telewizji szanowni państwo radni.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx4.xx0 
 • +2

  poi_gość

  21.07.2010, 17:29

  Jest coraz lepiej zakaz wyprowadzania psów to i zakaz jazdy samochodów powyżej 5 ton dla całego miasta .( to by była beka ) Na Suchostrzygach mamy 3 szkoły dla najmłodszych to wstawmy całkowity zakaz na osiedlu bo teraz będą jeżdzić koło szkół z naszymi dziećmi .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx5 
 • +1

  michu2133_gość

  22.07.2010, 07:34

  Mieszkam w bloku przy Jurgo i żądam natychmiastowego zakazu ruchu dla samochodów ciężarowych powyżej 5 t. Uzasadnię swoje żądanie cytatem z artykułu "ciężkie samochody ledwo mieszczą się na wąskiej drodze, a na dodatek niszczą chodniki, a często podziemną infrastrukturę - m. in. studzienki kanalizacyjne. Efektem są też zalania piwnic w domkach i zapadnięte studzienki". Dodatkowo powiem pani Basiu kochana, że ciężarówki powodują rozkoszne drganie murów i zębów. Natychmiast żądam wielokrotnych interwencji w magistracie i starostwie i mam nadzieję, że mieszkańcy bloków przy Kociewskiej są pani równie bliscy jak ci z Zygmunta Starego, więc do boju pani Basiu. Mam nadzieję, że w odezwą się również mieszkańcy innych ulic w mieście, uaktywnią swoich radnych i w ten sposób uda się zablokować ruch dla ciężarówek w całym mieście. Górą prywata i kumoterstwo. Kuriozum na skalę Europy, ale co tam pani Basi kochanej Europa, przecież ona nasza, swojska, przaśna, ona z PiSu. Swoją drogą pani Basiu kochana, jak w starostwie i magistracie załatwia się takie sprawy. Proszę o instrukcję. Mnie nie udało się od biurotworu załatwić nawet sprzątnięcia psich odchodów z miejskich chodników. Tczew miastem wolnym od ruchu samochodów ciężarowych (łącznie z E1) i z tym do prasy i telewizji szanowni państwo radni.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx9 
 • +2

  ka_gość

  22.07.2010, 11:55

  wyjątki?

  A tak na marginesie: jeżeli mieszkaniec Zygmunta Starego będzie np. prowadził remont domku, to zapewne materiały budowlane wniesie na plecach. A moze uzna, ze jest to sytuacja wyjatkowa i jednak wjedzie? Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia