Centrum Konserwacji Wraków Statków nominowane do prestiżowej nagrody

CKWS (fot. CKWS)
Tczew - Centrum Konserwacji Wraków Statków nominowane do prestiżowej nagrody
Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie - oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku wszedł do finału konkursu "EMYA 2018 - Europejskie Muzeum Roku". Najlepsza placówka muzealna Europy zostanie ogłoszona w maju 2018, podczas 41. edycji gali, która tym razem odbędzie się w Warszawie.

Nagroda European Museum of the Year Award (EMYA) przyznawana jest od 1977 roku przez Europejskie Forum Muzealne działające pod auspicjami Rady Europy. W tym roku jury wybrało 40 placówek muzealnych z całej Europy. Tczewskie CKWS oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach to jedyni finaliści z Polski.

- Nominacja do tak prestiżowego konkursu to symboliczne docenienie naszych starań oraz pracy przez branżę muzealną - mówi zastępca dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Maria Dyrka - Tak ważne wyróżnienie dla naszego beniaminka, bo tczewski oddział jest najmłodszym w rodzinie NMM, to tylko potwierdzenie obranej drogi i faktu, że mamy piękny, niespotykany w Europie i robiący wrażenie obiekt.


Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie otwarte zostało 13 czerwca 2016 roku w specjalnie dla tego celu zbudowanym budynku w Tczewie, blisko Muzeum Wisły, z którym teraz tworzy jeden oddział. Muzeum składa się z dwóch głównych części: wyposażonej w nowoczesny sprzęt pracowni konserwatorskiej oraz magazynu studyjnego, służącego do ekspozycji zgromadzonych zabytków dla zwiedzających. Muzeum prowadzi działalność edukacyjną, a na jego terenie systematycznie odbywają się, cieszące się dużym zainteresowaniem, tematyczne spotkania dla mieszkańców Tczewa i okolic.

Na najbliższą - Gwiazdkę w CKWS - zapraszamy 9 grudnia!
http://www.nmm.pl/aktualnosci/gwiazdka-w-ckws

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Emigracja_gość _gość

  09.12.2017, 10:42

  Mieszane uczucia !!

  Byłem raz i ostatni raz - to totalna pomyłka twórcy !!!!! Ekspozycja mizerna, przekaz wizualny marny , a personel nie zainteresowany zwiedzającym !!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.