Wraca pomysł wysiedlenia niedbających o mienie lokatorów poza Stare Miasto

Pomysł wyprowadzenia lokali o standardzie socjalnym ze starówki wraca (fot. tcz.pl)
Tczew - Wraca pomysł wysiedlenia niedbających o mienie lokatorów poza Stare Miasto
Radny Krzysztof Misiewicz po raz kolejny apeluje, by usunąć z terenu Starego Miasta mieszkania o standardzie socjalnym. Jego zdaniem, lokatorzy, którzy kompletnie nie dbają o swoje otoczenie, nie wpisują się w ideę rewitalizacji starówki. Urzędnicy do sprawy podchodzą ze zrozumieniem, odpowiadają jednak - gdzie przesiedlać problematycznych lokatorów?

Trwa rewitalizacja Starego Miasta. Dawny blask odzyskują uliczki i skwerki - coraz więcej kamienic zamiast podrapanych fasad ma już nowe elewacje. Do zrobienie jest jednak jeszcze bardzo dużo, a dodatkowo problemem są częste akty wandalizmu. Dlatego, aby Stare Miasto stało się prawdziwą wizytówką Tczewa, radny z tego rejonu - Krzysztof Misiewicz - ma pewien pomysł. Proponuje zaprzestać lokowania mieszkań socjalnych w tym rejonie grodu Sambora. Swój wniosek już po raz kolejny przedstawił tczewskim urzędnikom:

- Wciąż jesteśmy świadkami kolejnych aktów wandalizmu, dlatego ponawiam moje interpelacje - informuje radny - Problemy tej części miasta są związane z istniejącą tu strukturą zamieszkania, tzn. z istnieniem zbyt wielu mieszkań o standardzie socjalnym.


Urzędnicy przyznają, że część lokali jest zasiedlona przez osoby, które delikatnie mówiąc, nie dbają o swoje otoczenie. W czasie prowadzenia działań rewitalizacyjnych mieszkania nie miały być przyznawane rodzinom patologicznym. Do lokali w wyremontowanych budynkach mają trafiać osoby, które regularnie płacą czynsz. Przedstawiciele ratusza dodają, że część lokatorów niedbających o swoje mienie mieszka w budynkach prywatnych - wtedy miasto nie ma nic do powiedzenia.

- Można rozważać przesiedlenie części lokatorów z naszych lokali - tylko dokąd? Problem może dotyczyć kilkuset osób. Przeniesienie ich do innej dzielnicy nie będzie żadnym rozwiązaniem. Musimy też pamiętać, że tych ludzi nie możemy wrzucać do jednego worka - niepłacenie czynszu może mieć różne przyczyny. Każdy przypadek jest przez nas rozpatrywany indywidualnie. Realizujemy również w ramach rewitalizacji projekty "miękkie", prospołeczne, które mają zaktywizować mieszkańców. Są to działania długofalowe - tłumaczy Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Włodarze Tczewa nie odkładają też na półkę swojego pomysłu wysiedlania niewywiązujących się ze swoich zobowiązać lokatorów poza granice miasta. Urzędnicy wciąż szukają odpowiednich budynków. Budownictwo socjalne w Tczewie, to na ogół lokale z odzysku, w starym budownictwie. W zasobie Zakładu Gospodarki Mieniem Komunalnym jest teraz około 100 takich lokali. Pracownicy ratusza czekają również na nowe przepisy związane z gospodarką nieruchomościami - według ustawowych zmian mieszkania komunalne mają być przyznawane na czas określony. Po wprowadzeniu zmian, jeśli sytuacja finansowa lokatora polepszy się, utraci prawa do użytkowania lokalu. Tymczasem miasto chce ukierunkować Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego na budowę mieszkań komunalnych. Te miały powstać m. in. przy ul. Prostej i Armii Krajowej, obok istniejących już bloków TTBS. Dodajmy, że w Tczewie - podobnie jak w całym kraju - istnieje duży problem z niewywiązywaniem się lokatorów z płacenia czynszu. Zaległości wobec miasta z tego tytułu wynoszą już około 10 mln zł.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (58)
dodaj komentarz

 • +72

  ab_gość

  15.11.2012, 10:08

  jasne...

  żule dostaną mieszkania socjalne za darmo, a porządny i uczciwy człowiek musi wynajmować mieszkanie i płacić za to duże pieniądze!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 80.53.xx3.xx2 
 • +52

  on_gość

  15.11.2012, 12:49

  .

  To jest właśnie sprawiedliwość społeczna. Proszę nie zapominać, że jeszcze dopłacamy im do mieszkań. Nie miałbym absolutnego problemu z daniem takiego mieszkania, komuś kto naprawdę się stara, ale tymczasowo napotkał jakieś problemy i mimo ciężkiej pracy nie utrzyma rodziny na wynajętym lokum. Jednak najczęściej takie mieszkania dostaje zwykła patologia, która nie ma żadnego poczucia obowiązku zadbania o swoje otoczenie.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx8 
  -10

  Ziutek Ciągutek_gość

  15.11.2012, 17:25

  to głosuj dalej na to na co głosujesz a jeszcze dłuuugo nic sie nie zmieni...

  Cytuj
  IP: 78.88.xx6.xx9 

  _gość

  16.11.2012, 07:43

  wychodzi na to, ze zamiast teraz uczyc sie lepiej isc na browara, bynajmniej dostane mieszkanie w przyszlosci

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx5 
 • camicaze

  15.11.2012, 10:36

  Uff ciężki temat. Tak najlepiej to wzorem niektórych krajów zachodnich wybudujcie poza miastem slamsy i tam umieśćcie tych ludzi........ Czy to rozwiąże problem ? Jesteście "Włodarzami" naszego miasta z wyboru, a nie z racji pełnionej funkcji. Podejrzewam, że niejeden z tych ludzi na Was głosował ! Stańcie teraz na wysokości zadania, ruszcie szare komórki i rozwiążcie ten problem. Jest takie powiedzenie, że punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia.................Ciekawe jak byście się czuli po drugiej stronie? Problem sam się nie rozwiąże. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +16

  _gość

  15.11.2012, 13:40

  PENERSTWO NIE CHODZI NA WYBORY. WIEC WALI ICH KTO JEST W RZĄDZIE -SAMORZĄDZIE. PENERSTWO ZE STAREGO MIASTA = ZŁODZIEJSTWO, SYF, DEWASTACJA - JAK NIE JEST ICH TO NIE TRZEBA SZANOWAĆ

  Cytuj
  IP: 80.52.xx3.xx8 
  +12

  Antychryst_gość

  15.11.2012, 17:28

  .

  Pokaż mi kraj, w którym ten problem rozwiązano. Jak ktoś nie chce pracować to na siłę uszczęśliwiać go nie można. Tak to już jest z ludźmi, że darmo otrzymanego mienia szanować nie będą.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx6.xx1 
 • +24

  hm_gość

  15.11.2012, 10:41

  bilet

  Każdemu z tych problematycznych mieszkańców trzeba zakupić bezpowrotny bilet do Warszawy lub do Krakowa (obiecując ustnie - że tam na miejscu czekają na nich nowe apartamentowce) i w ten sposób wysłać ich "na Madagaskar"!

  Odpowiedz
  IP: 37.209.xx9.xx6 
 • +27

  tomk_gość

  15.11.2012, 10:53

  Wywalić ich na zbity pysk. koniec rozwalania itp. Jak gdzie na tereny dawnej jednostki ogrodzenie jest tylko straży brakuje.

  Odpowiedz
  IP: 188.116.xx5.xx9 
 • +13

  zawsze w drodze_gość

  15.11.2012, 11:00

  Można prościej...

  Wystarczy karać debili według prawnych możliwości! Co z tego, że kretyna złapie Policja a sąd go wypuści? Zdarza się też, że zostanie taki idiota skazany na grzywnę 1000 zł. Komornik się nabiega i stwierdzi, że nie ma możliwości egzekucji. Gdyby sądy stosowały wyroki bezwzględnego pozbawienia wolności problem umarł by śmiercią naturalną!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx7 
 • +25

  zadowolony_gość

  15.11.2012, 11:07

  W końcu ten syf wysiedla z miasta.. Wywieźć daaaaleko gdzieś , do pracy przymusowej co zaległy czynsz oddadzą miastu.

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx5.xx0 
 • +23

  Jola_gość

  15.11.2012, 11:11

  jestem za! Mieszkańcy dbają o swoje a taka patologia wszystko niszczy, mają wszystko gdzieś, dostaną doatcje na mieszkania i tak nie płacą. Stoją pod klatkami gdzie leży pełno butelek, kapselków i petów a jak się im zwróci uwagę to wyzwą od najgorszych. Co to ich obchodzi, jeżeli z rana przyjdzie pani sprzątaczka i posprząta to.

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx8.xx2 
 • -2

  tcz_gość

  15.11.2012, 11:50

  problem jest chyba jeszcze bardziej złożony bo często czynsze w kamienicach są o wiele wyższe niż w nowych budynkach (tym bardziej na możliwości ich mieszkańców). Może warto więc porównać kwotę zadłużenia lokatorów starówki z kwotą potrzebną na wybudowanie dla tych ludzi TBS-ów z niższym czynszem... A może warto zawrzeć transakcję wiązane z deweloperami na oddanie kamienic za znalezienie mieszkań zastępczych. Temat jak najbardziej potrzebny do działań żeby nie zmarnować prac rewitalizacyjnych

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx5.xx1 
 • -37

  kajot551_gość

  15.11.2012, 12:10

  POmysł

  BARDZO FAJNY POMYSL STARE MIASTO.uczynic ENKLAWA dla RASY PANOW OGRODZIC i srodki przezaczyc tylko dla Wyizolowanej enklawy . PObudowac OBOZY Edukacyjne dla gorszych ,a moze krematoria i problem LEPSZYCH RADNYCH ktorzy wzdragaja sie na widok szarej i biednej ludnosci dla NICH niepotrzebnej szczegolnie tych co smia protestowac zalatwic .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • +4

  ._gość

  15.11.2012, 13:39

  w PiS du z kojotem komuchem

  i Radio ma ryja też co ma PO do tego ty expercie

  Cytuj
  IP: 95.40.xx4.xx1 
  +6

  gość_gość

  15.11.2012, 13:47

  POmysł

  Ci ludzie o których się dyskutuje są częściowo sami winni i problem się za ognia nie jest to tyko problem starego miasta a że mamy nie udolne władze i administratorów budynków to temat rzeka i koło się zamyka.Zbliżają się wybory to władza przypomina sobie o mieszkańcach którzy by chcieli mieszkać w spokoju .

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx4 
 • +12

  g_gość

  15.11.2012, 12:14

  brawo. tez jestem za przesiedleniem poza granice miasta, a nie AK. ludzi emaja kase ale nie placa bo wiedza ze ich nikt niewyrzuci. moze sie ktos niezgodzic ale tak jest. jak ich ktoś wziął porzadnie za habety to znalazly sie pieniadze na splate zaleglosci i bierzace.

  Odpowiedz
  IP: 193.227.xx3.xx1 
 • -15

  kajot551_gość

  15.11.2012, 12:23

  Stare Miasto

  WPIERw dajcie im prace oraz wsparcie nie tyle finansowe a to co zwiemy wedka jak maja zarobic pole dla socjologow i psychologow oraz jak maja POstepowac .W RAPOrtach UP oraz MOPS wypisuja jaka robia robote w swych raportach mamy efekt..GDZIE w wiezieniu jest praca tylko podatnicy oplacaja a prawdziwi gansterzy na wolnosci z POLICJA I POLITYKAMI NA rautach.Wpierw wychowywac dac warunki i wtedy wymagac .Ci co tak lekko traktuja innych niech pamietaja " FORTUNA TOCZY SOIE KOLEM " OBYSCIE BEZDUSZNI nie byli w ich sytuacji .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • +16

  Prot_gość

  15.11.2012, 13:37

  ...

  Jak to dać??? Czyżby dookoła nie było pracy? Tym nierobom nie chce się pracować, bo wiedzą, że dostaną od państwa środki na życie i niejednokrotnie na chlanie. Rozwiązać tą skarbonkę bez dna jaką jest MOPS i od razu zobaczysz jacy oni obrotni i zaradni.

  Cytuj
  IP: 193.200.xx1.xx2 
 • -19

  leo_gość

  15.11.2012, 12:31

  A,czy jest większa kara niż mieszkanie na starym mieście.?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx5 
 • +24

  Marek_gość

  15.11.2012, 12:47

  Sprawa rozejdzie sie po kościach....

  Przypomnę. - rozwiązanie problemu parkowania na Pl. Hallera - zero działań - o wysiedlaniu patologi już niejeden urzędnik bohaterzył - zero działań - interwencje odnośnie wandalizmu na Starówce - zero działań - problem rozwalonych i cuchnących śmietników - zero działań - petycja mieszkańców w sprawie gołębi - zignorowana - zero działań - sprawa oświetlenia nowego wiaduktu - zero działań - wiecznie tymczasowe rondo przy wieży ciśnień - bez komentarza itd itp.....

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx2 
 • +19

  kokokoko_gość

  15.11.2012, 12:58

  to jest chore!!!!!!!!!

  Normalne rodziny muszą wynajmować i płacić co miesiąc ponad 1000zł żeby w normalnych warunkach mieszkać, a takie menelstwo nie dość że nie płaci to jeszcze czuje się bezkarne..... Z tym powinno zrobić się porządek

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx0.xx1 
 • -13

  Wąski_gość

  15.11.2012, 13:11

  Czy wszystko gra?

  Co to znaczy normalne rodziny muszą płacić więcej..? czy wam całkiem na głowy upadło?To są przedewszystkim ludzie!!Mają takie same prawa do życia jak wszyscy inni.Kurwa mać to nie ci ludzie są problemem tylko ten kraj...A politycy was napuszczają na siebie a wy to łykacie jak pelikany..Żyjemy w karaju gdzie 90 procent to katolicy a podstawą katolickiej wiary jest miłość..a jak miłość do bliźiniego jest zastąpiona miłościa to kasy i jakiegoś urojonego porządku świata to lepiej się zastanówcie po co wy w ogóle żyjecie..żenada, hajs zjada wam mózgi.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xx5 
 • +22

  Zorientowany_gość

  15.11.2012, 14:02

  Sprawiedliwosć

  Ludzie chcą poszanowania sprawiedliwosci, nie socjalizmu. Dlaczego obibok- menel ma być finansowany przez ciezko pracujacego, płacącego wysokie podatki i składki przedsiebiorcę czy szarego obywatela? Sprawiedliwosć społeczna to zabawa w robin hooda wedle twoich haseł. Zabrać bogatym rozdać biednym. W Polsce to jest raczej zabrać biednym rozdać nierobom. To nie jest sprawiedliwośc społeczna. Sprawiedliwe jest, gdy każdy ma to na co zasłużył. Nierób zasłużył na karton pod mostem, a cięzko pracujący na wille. Nie odwrotnie.

  Cytuj
  IP: 77.254.xx4.xx8 
  +9

  LXC_gość

  15.11.2012, 14:38

  Masz rację, problemem jest ten kraj. Ostoja socjalizmu i promocji niemocy. Piszesz, że mają takie same prawa - a jednak mi nie należą się ulgi, mieszkanie tylko za czynsz ( którego część i tak nie płaci ) dodatki, talon z MOPSu i inne wymysły. To o jakich takich samych prawach piszesz? Czy miłość bliźniego i katolicyzm to również niszczenie nie swoich przedmiotów, nieumiarkowanie w piciu ( szczególnie ). Chyba mówimy o różnym katolicyzmie. Twój to akceptuje - mój nie. To jest paradoks socjalizmu - najdroższe lokalizacje w polskich miastach zajmują najbiedniejsi ( nie czytaj: gorsi ). Do tego niektórzy prawie kompletnie za darmo!

  Cytuj
  IP: 86.59.xx3.xx8 
  +11

  Ali-gator_gość

  15.11.2012, 15:48

  Co Ty Wąski pieprzysz za bzdury???!! 90 procent katolicy?? Chyba tylko z nazwy! Jaki urojony porządek świata? Zwyczajne podstawy zwykłej egzystencji muszą być zachowane bo inaczej nic by na tym świecie nie było. Ludzie sami sobie tworzą debilne przepisy i rzucają sobie kłody pod nogi! Jak się ma debili przy władzy to niestety tak to wygląda. To właśnie ci ludzie są problemem - prace interwencyjne - nie, praca za oddłużenie - nie, jakakolwiek praca - nie, zamiana mieszkania z niższym czynszem - nie. Bo się nie chce, bo lepiej wypić winko i poszwendać się po osiedlach. Dlaczego pieniądze z moich podatków za ciężką pracę maja iść na utrzymanie właśnie takich ludzi? Wolę je przeznaczyć na zrobienie ładnego skwerku czy postawienie ławek lub czegokolwiek, co będzie cieszyło moje oko w mieście a nie ciągle dokładać do menelstwa,pijactwa i dewastatorów różnej maści! Praca dla takich jest tylko im sie nie chce d**y ruszyć! Problemem jest zagnać ich do pracy i z tym władze Tczewa sobie nie radzą! A skoro mają takie same prawa do życia jak inni - to dlaczego inni jakoś sobie radzą? Każdy ma takie same szanse. Z tym że jeszcze trzeba chcieć!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +19

  obywatel_gość

  15.11.2012, 13:28

  Tylko w Tczewie !!!

  mieszkania socjalne są w najatrakcyjniejszym miejscu każdego normalnego miasta - Stare Miasto. Pelplin, Gniew, Starogard, Malbork zobaczcie jak tam wyglądają starówki, są to najdroższe nieruchomości... ale nie u nas. U nas życie kwitnie na blokowiskach - cudowne Bajkowe z kartonu i bloki na "Suchych" a tak piękna starówka się marnuje. Kto wpadł na tak durny pomysł żeby mieszkania socjalne robić w tym miejscu?

  Odpowiedz
  IP: 195.33.xx4.xx0 
 • +11

  ;d_gość

  15.11.2012, 18:11

  ;d

  100 % racja wysiedlać ich poza granice miasta !

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx8 
 • +7

  Davidoo_gość

  15.11.2012, 13:53

  Bardzo dobry pomysł. Stare Miasto powinno być prestiżową dzielnicą każdego miasta a z tym łączą się wysokie podatki, które moim zdaniem należy nałożyć na mieszkania w centrum miasta.

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx8.xx4 
 • +3

  kania_gość

  16.11.2012, 07:47

  prestiżowa dzielnica

  Tylko zwróc uwagę, że większość mieszkań na starym mieście nie ma centralnego ogrzewania tylko piece kaflowe, nie ma łazienek, ubikacje na klatkach schodowych. Ci bardziej zaradni zrobili sobie wc kosztem kuchni lub pokoju.... Ale mam znajomych (i to nie meneli) których po prostu nie stać na remont mieszkania. Nie mówcie więc, że mieszkać na starym mieście to luksus... Bo moi rodzice w pocie czoła pracowali, żeby doprowadzić swoje mieszkanie do jakiegoś porządnego stanu, żeby dzieciaki nie latały po kąpieli po strychu (zwłaszcza zimą), albo do toalety przez zimny korytarz na klatce schodowej, żeby nie trzeba było taszczyć węgla na trzecie piętro... I za to, że poprawili sobie warunki na własny koszt, dostali podwyżkę czynszu za wyższy standard :) Stare Miasto - cud, miód i orzeszki

  Cytuj
  IP: 81.219.xx8.xx2 
 • -5

  fdsfds_gość

  15.11.2012, 13:55

  waski z paderka jestes ?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx2 
 • -5

  gość_gość

  15.11.2012, 14:45

  straszna z was chołota

  niewiele się różnicie od tych meneli.Lokale socjalne są dla ludzi biednych.Biedny wcale nie oznacza menel.Wysiedlać tych którzy niszczą ale tych którzy są chorzy i biedniejsi,którzy borykają się brakiem pracy,rodziny z dziećmi?-oby was za to Bóg pokarał.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx1 
 • +8

  Flexmen_gość

  15.11.2012, 15:34

  znowu to głupie stare miasto. A co z wandalami w innych dzielnicach i domach jak już to wysiedlić wszystkich np. patologie z jednego z budynków ulicy koziej tam miasto wydało duże pieniądze i jak ten budynek teraz wygląda? takich miejsc jest w tczewie wiecej a nasi radni czepli sie teraz non stop starego miasta żal. Czasem sie zastanawiam czy większość z radnych właśnie tam chyba mieszka lub posiada jakieś nieruchomości i teraz robi wszystko żeby sami sobie mieszkać w wygodzie lub żeby ich nieruchomości zyskały na wartości. A reszte problemów podobnych z innych dzielnic mają w du....e.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx0.xx7 
 • -8

  Wąski_gość

  15.11.2012, 15:37

  Aha

  Jeżeli chcecie wysiedlać ludzi z miejsc gdzie mieszkają całe życie to wy jesteście patologią a nie oni. ...Wytłumaczcie matce z czwórką małych dzieci że muszą się wynieść bo są tu zbyteczni i nie pasują do klimatu tego miejsca, że są istotami drugiego gatunku i nie powinni mieszkać na starówce bo psują jej klimat.A jeżeli wasze estetyczne potrzeby są ważniejsze niż ludzie to współczuje wam..

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xx5 
 • +13

  _gość

  15.11.2012, 17:40

  Czy ty umiesz czytac ze zrozumieniem ośle??? Nie chodzi o matke z 4 dzieci tylko o pijaków i meneli, co dewastują, brudzą i rozwalają. I jeszcze żądają od mopsu kasy na życie!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +8

  lamasterium_gość

  15.11.2012, 16:10

  przymusowe roboty

  Albo połapać wandali i na przymusowe roboty niech szukają miny w Afganistanie. lub w Kambodży. he

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx9 
 • +3

  socjal_gość

  15.11.2012, 16:25

  mieszkam w budynku socjalnym na Czyżykowie,nie jestem patologią,nie piję.a o porządek woku budynku nie da się zadbać,dopóki społeczeństwo z gimnazjum przestanie przesiadywać bod blokiem i dewastować ,a miasto stać na remont nisz na zakup kamer.to mnie też trzeba wysiedlić za miasto

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx3 
 • +1

  _gość

  19.11.2012, 16:37

  NIE GADAJ GŁUPOT A PRZEZ KOGO TEN NOWO POSTAWIONY BUDYNEK NA CZYŻYKOWIE JEST POKOPANY OD PIŁKI DZIECIAKI Z TEGO BUDYNKU NIE DBAJĄ O LAD KOPIA PIŁKĘ W MURY I NISZCZĄ CZY NIKT TEGO NIE WIDZI I NIE DZIECIAKI Z GIMNAZJUM NAJLEPIEJ MÓWIĆ NA KOGOŚ

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • -5

  daniel_gość

  15.11.2012, 16:44

  wszyscy wszysko wiedza

  a ja napisze tak gdyby ludzie mieli prace i stac by ich było na utrzymanie mieszkania to by płacili ci radni co tam siedza niech sie zajma załatwieniem pracy dla ludzi opieka niech sie zajmie biednymi którzy nie maj co do gara włozyc i bedzie wszystko w porzadku a nie tu piuerdoły pisza ludzie ze przesiedlic sami sie przesielijcie ten co zarabia 4 tys na miesiac to sobie tu pisze pierdoły bo patrzy z innej strony nigdy bogaty biednego nie zrozumie własie ci biedni ta patologia jak mówicie kiedys wyjdzie na ulice i bedziecie im dziekowac ze wyjdzie tak jak to było w latach 80 kto nas uratował zwykli robotnicy i prosci ludzie wiec nie chce mi sie tego czytac co tu nie którzy wypisuja dajcie ludziom zarobic .... prosze mi podac zakład w tczewie gdzie zwykły pracownik zarobi chociaz 2500 na reke i dostanie umowe o prace i jak ma utrzymac rodzine jak tego nie zarobi wiadomo za da dziecku niz zapłaci czynsz jak zarobi 1176zł dziekuje wielcy radni a rodzinne na dziecko wynosi 50 zł niech sie tym zajma krawaciarze w dupe

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • +5

  pierre.dzoncy

  16.11.2012, 08:50

  Zauważ, że w Tczewie większość pracujących nie ma tych 2500 na rękę, często nie mają nawet tyle brutto - a musza za to kupić i utrzymać mieszkanie, płacić podatki, kupować wszystko co potrzebna do życia - i robią to. Żyje się bez większych luksusów, mimo że praca lekka nie jest... i nad takimi nikt się nie ulituje. Mieszkania za darmo nie ma, zasiłków mops nie daje, a w razie problemów ze spłatą czegokolwiek - banki i komornicy nie będą mieć litości, a takie menelstwo (mówię o MENELSTWIE, nie o ludziach biednych) ma to za darmo, opłaty, podatki mają gdzieś, mieszkanie za friko jest, przecież nikt nie wyrzuci bo musi zapewnić inny lokal. Tak więc uczciwi, ciężko pracujący ludzie są karani za to, że im się chce pracować, z ich najniższej krajowej jeszcze zabierane są podatki idące częściowo na utrzymanie menelstwa. Trzeba sobie uświadomić, że "sprawiedliwość" to nie jest to samo co "sprawiedliwość społeczna",, gdyż ta druga to jawna pochwała nieróbstwa i karanie osób aktywnych zawodowo.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +14

  k._gość

  15.11.2012, 16:52

  w d. byłeś g. widziałeś

  Proponuję czytać ze zrozumieniem, mówimy o konkretnych przypadkach, o konkretnych sprawach a nie o happy family bez pieniędzy na czynsz. (bo oczywiście tylko mnie musi stać na opłacenie wszystkiego, nakarmienie i ubranie rodziny- takie moje cholerne szczęście a innym to zawsze wiatr w oczy). Od zawsze mieszkam na Starym Mieście i od zawsze mam problemy z lokatorami. Zdaje mi się, jakby etanol był ich napojem bogów. Żyją po miliard lat, są codziennie w nowych ciuchach (nie ważne, że śmierdzą -.-), bo dobre serduszka podrzucą co nieco, albo trafią na towar 1zł za kg. Sama dokarmiałam pewną panią obiadami, których nie dostaniesz nawet w restauracji Mocca. Mieszkania w kamienicy wymagają niestety dużego nakładu finansowego, wiąże się to raz- ze starym budownictwem- problem z ociepleniem, pojawiające się z nienacka grzyby od wilgoci, problemy z remontami elewacji, które kosztują grube pieniądze, nie wspomnę o dbaniu o czystość na klatce schodowej. Jak takiemu biednemu pijaczkowi ma starczyć na to wszystko?! Kiedy on- biedny- musi wlać w siebie całą rentę w postaci spirytusu i zajadać się papieroskami? Poza tym- te mieszkania są duże! Ja rozumiem, że każdy potrzebuje przestrzeni, ale taki metraż mógłby trafić w ręce rodzinki, która szczęśliwie dbałaby o swoje otoczenie. Przestańcie mówić o dawaniu pracy. Po co im praca? Mają wszystko. Mieszkanko jest, alkoholik jest, ciuszek jest i życie się kręci. Poza tym jak mieliby pogodzić jakieś tam prace, rozliczanie się z podatków ze zbieraniem złomu w postaci np. kratek od piwnicy swoim sąsiadom?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +11

  urodzony SM_gość

  15.11.2012, 17:31

  Brawo

  Mój radny K.Misiewicz wspaniała inicjatywa. Od takich działań należy zacząć skuteczną rewitalizację. Ten kto kupi zapłaci za mieszkanie będzie dbał o nie i okolicę i pienie się stanie jak na starówkach we Francji. A genetyczni dewewastanci i nieroby do byłych pegeerów.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • +4

  Stare Miasto -.-_gość

  15.11.2012, 18:03

  .

  Powiem szczerze p***nąć bombę na to całe SM Mieszkają tam same żule . Wiadomo , że nie chodzi tu o osoby które żyją po porostu Skromnie . Chodzi mi o tych którzy tam mieszkają a za 2 zł wbili by nóż w plecy , albo żebrają pod pretekstem , że chca na chleb a i tak wiadomo , ze przechleją . Tczew bez starego miasta .Wywieźć ludzi z SM na wieś !

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx8 
 • +3

  Hilfiger_gość

  16.11.2012, 12:38

  interesujące

  Ci, którzy mieszkają w kamienicy nad Wisłą wybudowanej przez Dekpol to też żule i margines? Pewnie w MOPSie takie zapomogi dają, że stać ich na nowe mieszkania...Za to ci z wieżowców na Jagiełły to elita jak się patrzy!

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx6 

  _gość

  17.12.2012, 18:05

  pijacy i menele sa wszedzie nie tylko na starym miescie swojego sie nie widzi a cudze pod lasem

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • +4

  N0NE

  15.11.2012, 19:19

  tak, jak ktoś już wcześniej pisał, spory udział w zaistniałym problemie ma MOPS i inne organizacje związane z niesieniem pomocy, rzekomym biednym. Do wspomagania osób naprawdę potrzebujących, nic nie mam i także angażuję się w różnego rodzaju akcje, ale pragnę zauważyć, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej: daj palec - chcą całą rękę. niestety tak można określić politykę "biednych". państwo przyzwyczaja tzw. nierobów, że można g***o robić i nieźle żyć.. aż w końcu takie osoby zaczynają żądać pomocy, "bo im się należy". problem nie dotyczy tylko Tczewa i trudno będzie znaleźć optymalne rozwiązanie.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  Kaśka_gość

  15.11.2012, 19:29

  szkoda

  Miałam okazję kupić mieszkanie na starym mieście ale zrezygnowałam ,nie przeraził mnie remont ale otoczenie ,moje dzieciaki są normalnymi dziećmi , wychowanymi w spokojnej rodzinie a tu nagle mają się przeprowadzić do takiego środowiska ,aż strach ,czasem zobaczą że człowiek ma troszkę lepiej to już bóg wie co im do głowy wpadnie , aż strach ....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx5 
 • +1

  mieszkanka Starego Miasta_gość

  16.11.2012, 14:25

  a ja mieszkam z całą rodziną

  ja mieszkam z całą rodziną na starym mieście - jesteśmy normalni jak to określasz i wiedzie nam się całkiem nieźle i może dobrze że tacy snobi się tu nie wprowadzą bo z normalnością to masz niewiele wspólnego

  Cytuj
  IP: 83.25.xx9.xx9 
 • +8

  C>K>M

  15.11.2012, 19:35

  Komuna to jednak był chory, zbrodniczy system. Największą zbrodnię dokonała na rozumie i poczuciu estetyki. W rejony, które w normalnym świecie są najatrakcyjniejsze i najdroższe lokowała menelstwo, a nowy człowiek radziecki miał marzyć o mieszkaniu w klocu z wielkiej płyty.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  philips_gość

  16.11.2012, 21:12

  Poczucie estetyki

  Widzisz, człowiek radziecki ma takie poczucie estetyki... W jednym z filmów, nie pamiętam tytułu, Zborowski grający rolę szlachcica, któremu ludzie radzieccy odebrali dworek stwierdził, że w jego domu oni dębową boazerię farbą olejną pomalowali! Czujesz to?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx2 
  +2

  J_gość

  16.11.2012, 23:40

  "Kuchnia polska" i hrabia Biesiekierski

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +3

  zxc_gość

  15.11.2012, 20:36

  ....

  na Sybir ich wysłać xd

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx8.xx9 
 • +9

  Bogactwo ze Suchostrzyg ..._gość

  15.11.2012, 20:36

  ...

  Jak czytam te wypociny tych niby ''bogaczy'' z kawalerek.Po prostu to jest żenada bo wrzucacie wszystkich mieszkańców Starego Miasta to jednego worka ... Ja jakoś skończyłem wiele szkół i mieszkam tam w zadbanym domu.Może jeszcze napiszcie że ci mieszkańcy ze Słowackiego tego nowego budynku co tam mieszkają też są pijakami itp? Opanujcie się ludzie,banda Polskich decydentów.A jeżeli chodzi o tą patologię jestem za,aby ją wywieźć.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx5 
 • +2

  _gość

  16.11.2012, 09:52

  A widzisz... jednak wiesz o kogo chodzi. A juz myslalem,ze myslisz tak samo jak reszta. Nikt nie wrzuca wszystkich do jednego worka tylko chodzi o meneli. Troche zle zaczales na początku swojego komentarza...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
  -1

  Wilk_gość

  16.11.2012, 20:20

  i vice versa

  Zastosuj się do własnej rady, nie wrzucaj ludzi z Suchostrzyg do jednego worka ;)

  Cytuj
  IP: 83.25.xx3.xx0 
 • -3

  LOKI55_gość

  16.11.2012, 10:23

  BIEDA

  ZA LOKATORÓW KTÓRZY NIE PŁACĄ CZYNSZU BO NIE MAJĄ PRACY , POWINIEN PŁACIĆ USTRÓJ KTÓRY SPOWODOWAŁ ICH NIE MOC NA BIEDĘ.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx9 
 • -2

  kajot551_gość

  16.11.2012, 10:56

  Stare Miasto

  KTO doprowadzil wielu LUdzi do rozpaczy ,biedy ,nedzy TRANSFORMACJA KTO ZYSKAL CWANIAKI i KOMUNA ktora wczesniej przygotowala grunt .TERAZ jak odebrano LUdziom prace i wiare na lepszy los w "WOLNEJ '"POLSCE TO LUDZIE zbyteczni i NIEWYGODNI .TEN kto widziaj pojedynczy wypadek gdzie byla praca to UOGOLNOIA IZ ONA JEST.nIECH SPOJRZY W OFERTY PRZEZ KILKA DNI MOZE zrozumie.sam DOSTAL poZNAJOMOSCI I TERAZ ocenia innych.przeciez JESLI KTOS NIE PLACI /BO FAKTYCZNIE NIA MA/CO INNEGO ZE MA I SIE SLIZGA -TO DLACZEGO SLUZBY TO poZWALj.JESLi ktos nie mial na czynsz 100zl .a dostaje gdzie czynsz 400 zl i wszystko na prad to z zalozenia chce sie kogos wykonczyc.,zalatwic czy o to chodzi .EGOISCI BEZDUSZNI I LIKWIDATORZY NARODU .TYCH co wytworzyli w latach 70,80 90 wyprzedano majatek ,a 100mln BOLKA POszlo sie gwizdac.KTO to MA tych zlokalizowac i PO sprawiedliwosci milionerow za czyjas krzywde rozliczyc.OD zLODZIEJI i AFERZYSTOW majatek POdzielic SPRAWIEDLIWIE .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx8 
 • +2

  JAN_gość

  16.11.2012, 16:01

  NIC SIE NIE ZMIENI

  W Polsce potrzebny jest dyktator co by wzioł za morde i nie tylko meneli ale i przestepcow w białych kołnierzykach Kolejne ekipy rzadzace obiecują wszystko naprawic dopuki nie zdobeda władzy ,afera goni afere i co ? inic puki co jeszcze nikogo w III RP nie skazano z wyjatkiem tych co nie mieli na łapowke

  Odpowiedz
  IP: 89.229.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.