Kolizje, pożary - tym zajmowali się strażacy

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Kolizje, pożary - tym zajmowali się strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 01.06.2020 roku do 07.06.2020 roku zanotowano łącznie 42 zdarzenia, w tym 6 pożarów, 34 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

01.06.2020r. Małżewko, gm. Tczew - kolizja drogowa
Po przybyciu na miejsce zastano kolizję dwóch samochodów osobowych marki Mercedes i Opel. Na wskutek zdarzenia zapaleniu uległ Mercedes, którego ratownicy ugasili podając prąd gaśniczy piany ciężkiej. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. W likwidacji skutków kolizji brały udział zastępy z JRG Tczew, OSP Turze oraz OSP Małżewo.

02.06.2020r. Czarlin, ul. Klonowa - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zastano pożar sadzy w przewodzie kominowym. Działania straży polegały na likwidacji zagrożenia przy zastosowaniu specjalistycznej lancy do gaszenia pożarów w przewodach kominowych. Ratownicy sprawdzili również wszystkie pomieszczenia w budynku pod kątem obecności tlenku węgla. W akcji gaśniczej brały udział zastępy z JRG Tczew oraz z OSP Gniszewo.

05.06.2020r. Czarlin, DK 91 - kolizja drogowa
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch samochodów osobowych marki Ford oraz VW. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Działania polegały na neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych pojazdów. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew oraz OSP Gniszewo.

07.06.2020 . Tczew, ul. Jabłoniowa - pożar garażu
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar wewnątrz garażu pod budynkiem mieszkalnym. Właściciel wyprowadził pojazd przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Wewnątrz spaliła się część wyposażenia pomieszczenia. Działania straży polegały na podaniu prądu gaśniczego wody na palący się obiekt. W działaniach brały udział zastępy JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej