IV Nadwiślańskie Spotkania Regionalne - Kociewie, podróż do Nepalu i tczewskie "genius loci"

Nadwiślański brzeg (fot. Maciej Fergon)
Tczew - IV Nadwiślańskie Spotkania Regionalne - Kociewie, podróż do Nepalu i tczewskie "genius loci"
Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie już po raz czwarty zaprasza na Nadwiślańskie Spotkania Regionalne. Impreza odbędzie się 21 i 23 października. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali ofertę dla szkół. Nie zabranie także innych atrakcji - m. in. wirtualnej wycieczki do Nepalu, spotkania z olimpijczykiem Kazimierzem Zimnym, muzycznych aranżacji wierszy Jana Karnowskiego oraz dyskusji o tczewskim "genius loci".

W tym roku tematyka warsztatów i spotkań związana będzie z 30 rocznicą powstania "Solidarności". Zaproszenie przyjęli: prof. Wojciech Polak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uznany historyk "Solidarności", Kazimierz Zimny, lekkoatleta, Medalista Olimpijski z roku 1960, dyrektor Maratonu Solidarności, członek Zarządu PKOL oraz pracownicy Europejskiego Centrum Solidarności. Nie zabraknie oczywiście tematów ekologicznych. Dr Elżbieta Sontag z Uniwersytetu Gdańskiego, zoolog, kierownik Muzeum Inkluzji w Bursztynie przeprowadzi warsztaty dla najmłodszych uczniów.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają już dziś (21.10) na inauguracyjne spotkanie do Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły w Tczewie. O godz. 18:00 będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta "Torpeda" i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tczewie zaprezentują aranżacje wierszy Jana Karnowskiego. Po około godzinnym koncercie historycy i miłośnicy naszego miasta dyskutować będą o tczewskim genius loci.

Kolejne atrakcje czekają nas w sobotę (23 października) również w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły. O godz. 11.00 Ewa i Paweł Klecha zabiorą nas w fascynującą podróż do Nepalu. I choć będzie to wycieczka tylko wirtualna, i tak warto skorzystać z okazji, by poszerzyć swoją wiedzę o tym odległym miejscu. Po spotkaniu, około godz. 12:30, nastąpi zakończenie warsztatów Jan Karnowski na kociewsko-kaszubską nutę.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp na wolny!

Projekt odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Miasta Tczewa, Związku Miast Nadwiślańskich oraz Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Partnerami przedsięwzięcia są: Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie, II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tczewie, Zespół Szkół Katolickich w Tczewie, Zespół Szkół w Suchym Dębie.

Dziękujemy za pomoc i współpracę.
Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  !!!_gość

  21.10.2010, 07:34

  I mówią że w Tczewie nic się nie dzieje . A jednak organizacje pozarządowe coś robią i to ciekawe imprezy .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia