Ponad 400 skontrolowanych kierowców - żaden nie był "pod wpływem"

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Ponad 400 skontrolowanych kierowców - żaden nie był "pod wpływem"
Przez cały wczorajszy dzień trwała policyjna akcja "Alkohol i Narkotyki", podczas której policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Każdy z zatrzymanych do kontroli kierowców został przebadany na zawartość alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Kontroli poddanych zostało 438 kierujących, z czego jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczoną prędkość w obszarze zabudowanym.

Wczoraj policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego tczewskiej komendy oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku na terenie całego powiatu prowadzili działania pod nazwą "Alkohol i Narkotyki". Akcja ta ma na celu wyeliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy spożywali alkohol bądź zażywali narkotyki i pod ich wpływem zasiedli za kierownicą. Policjanci również informowali kierowców o poważnych konsekwencjach jakie niesie za sobą jazda po spożyciu alkoholu, bądź też pod wpływem substancji odurzających. Przystępując do kontroli, funkcjonariusze zwracali także uwagę na inne wykroczenia popełniane przez kierowców.

- Mundurowi podczas działań skontrolowali 438 kierujących. Policjanci nie odnotowali żadnego przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. W wyniku prowadzonej akcji funkcjonariusze ukarali 9 kierowców za nie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Podczas jednej z kontroli prędkości w miejscu, które zostało naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie miało dochodzić do częstego łamania przepisów ruchu drogowego, stróże prawa nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zatrzymali kierowcę peugota. Zatrzymany kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali za popełnione wykroczenie mandatem karnym w kwocie 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a nietrzeźwemu kierowcy, który spowoduje wypadek, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +17

  mieszkaniec_gość

  09.03.2018, 15:19

  Jak mieli złapać pijanego jak dzień wcześniej napisali o akcji zresztą wczoraj widać było że coś się dzieje w Tczewie o 17 już dawno tak zakorkowanego miasta nie widziałem wszystkie dojazdowe drogi do WP były tak zapchane że szok, a policja przy wiatraku łapała parodia .Czekam na kolejne wiadomości o akcjach to nie będę pił i ćpał żałosne są te wasze akcje, w końcu chcecie złapać potencjalnych morderców za kierownicą czy nie bo się pogubiłem,równie dobrze można napisać że dziś będziemy kontrolować sklepy, a stacje benzynowe można okradać bo tam nas dziś nie będzie.Dziwne miasto dziwne zasady.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • +13

  Ech_gość

  09.03.2018, 16:01

  To jest chory kraj to jest możliwe tylko w Polsce! To jak dzień wcześniej ostrzegali ewentualnych kierowców pod wplywem o tej kontroli oraz dzisiaj jak się chwalą jej wynikami komendant Policji oraz rzecznik prasowy powinni zostać odwołania w trybie natychmiastowym z zabraniem prawa do emerytury !

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx5 
  -5

  gupi jestes_gość

  09.03.2018, 16:10

  zdawałeś na prawo jazdy czy kupiłeś? na pytania bez sensu typu 'gdzie wlewa się olej do górnozaworowego silnika' a odpowiedzi to 'z dołu /z góry' oczywiście ty maruda nie odpowiesz bo jest to dla ciebie glupie prawda? tak samo artykoł o akcji był swojego rodzaju szkołą aby zwracać uwagę na to co się ludziom mówi, pisze i manifestuje. tak samo jak musisz patrzeć na znaki (chyba że na źwirkach ty i twoja stara macie non stop stłuczki), tak samo musisz zwracać uwagę na tabliczki informujące o fotoradarze, tak samo musisz czytac artykuły w stronach dla ludności by bezpiecznie dojechać. Ja wiem że to źle iż informują o tym w necie i ludzie się mogą ogarnąć na ten dzień i nie pić, nie ćpać. Ale kto miał jechać ten pojechał na dopingu, po ziole wielu moich ziomków wczoraj miało kontrole ale że nie wpadli w oko, alkomat pokazał 0 i pojechali dalej. A kto jechał pijany i naćpany do rozpuku, jechał tak aby nikomu nic nie zrobić, każdy dojechał bezpiecznie. i o to chodzi. O BEZPIECZEŃSTWO!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx0.xx8 
  +2

  Gość_gość

  09.03.2018, 18:45

  Żal mi Ciebie i pewnie nie tylko mi

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx5 
  +6

  kul_gość

  09.03.2018, 18:59

  Oświetlenie samochodu

  Kiedy w końcu policja weźmie się za jednookich "ślepców". Niektórzy jeżdżą miesiącami i to w nocy.

  Cytuj
  IP: 83.20.xx0.xx3 
 • +5

  kik_gość

  09.03.2018, 16:16

  no pewnie, że żaden nie był! Ostrzegliście ich!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +4

  Gosc gosc._gość

  10.03.2018, 02:12

  Hahaha patologia jednym slowem z.tczewskiej policji stoja pod byla baza wojskowa zawsze i wpieprzaja kebaby i to ich praca zenada !!!!!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.