Dla chorego chłopca uzbierano 10 tys. zł

Jedną z atrakcji imprezy były pokazy ratownictwa (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Dla chorego chłopca uzbierano 10 tys. zł
W ostatnią niedzielę, 22 listopada, w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie odbyła się impreza charytatywna pod hasłem "Pomóżmy Karolkowi". Sześcioletni chłopiec jest mieszkańcem Pelplina. Dziecko od kilku miesięcy zmaga się z chorobą nowotworową i wymaga długiego i kosztownego leczenia.

Na początku listopada zrodził się pomysł, aby zorganizować imprezę, podczas której można by zebrać pieniądze na leczenie dziecka. Organizacją imprezy zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie - Karolek jest synem jednego z funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Pelplinie. W inicjatywę zaangażował się także burmistrz Pelplina:

- Podczas niedzielnej zabawy odbył się koncert pelplińskiej orkiestry pod dyrekcją dyrektora Szkoły Muzycznej w Starogardzie Gdańskim Tadeusza Negowskiego. Muzycy zaprezentowali kilkanaście utworów, rozpoczynając od muzyki marszowej poprzez poważną i popularne standardy muzyki filmowej. Po koncercie rozpoczął się turniej piłki nożnej z udziałem siedmiu zespołów. Zagrały dwie drużyny policjantów, strażacy, samorządowcy, lekarze, sędziowie i prokuratorzy oraz reprezentacja mieszkańców Pelplina. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem drużyny sędziów i prokuratorów, którzy w finale po rzutach karnych wygrali z policjantami. - relacjonuje asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Organizatorzy imprezy zadbali także o inne atrakcje. Odbył się m. in. pokaz ratownictwa zaprezentowany przez pelplińskich strażaków i ratowników medycznych. Każdy mógł też wejść do "kosza" nowoczesnej drabiny strażackiej, by choć przez kilka chwil oglądać panoramę Pelplina z wysokości prawie 30 metrów.

Podczas imprezy na leczenie małego Karolka zebrano ponad 10 tys zł. Organizatorzy oraz rodzice chłopca składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom za ich wrażliwość i chęć niesienia pomocy innym.
Zainteresowani podróżami mieli okazję obejrzeć wystawę Jacka Jarosika - znanego tczewskiego podróżnika, który prezentował między innymi wystawę zdjęć ze swojej zeszłorocznej wyprawy do Mongolii. Na miejscu stał też nowoczesny autobus, w którym można było honorowo oddać krew. Trzeba podkreślić, że zainteresowanie mieszkańców Pelplina, by oddać krew przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów imprezy -łącznie chęć oddania krwi zadeklarowało ponad 100 osób.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • xxx_gość

    29.11.2009, 20:43

    dlaczego nikt nie zorganizuje takiej akcji dla dziecka zwyklych rodzicow a nie rodzica policjanta pomyslcie takze o innych dzieciach bo jest ich naprawde bardzo duzo oni takze potrzebuja waszej pomocy

    Odpowiedz
    IP: 88.199.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia