Pelplin pomoże powiatowi w przebudowie lokalnej drogi

Pieniądze
Tczew - Pelplin pomoże powiatowi w przebudowie lokalnej drogi
10 kwietnia 2019 roku podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Pelplinie, która odbyła się w sali posiedzeń Rady Miejskiej pelplińscy radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Tczewskiego na przebudowę drogi powiatowej usytuowanej na terenie Gminy Pelplin nr 2820G od granicy miasta Pelplin z wsią Rożental do skrzyżowania z drogą nr 227001G.

Kwota, którą uchwałą Rady Miejskiej Gmina Pelplin przeznaczy na wsparcie realizacji inwestycji wyniosła 1.500.000 zł brutto.

Udzielenie pomocy finansowej jest wynikiem zawarcia przez Powiat Tczewski umowy z Wojewodą Pomorskim na dofinansowanie inwestycji ze środków Skarbu Państwa, która wynosi 50% wartości inwestycji. Fundusze przeznaczone z budżetu Gminy Pelplin są elementem wkładu własnego Powiatu Tczewskiego w realizację projektu.


Przebudowa drogi rozpocznie się jeszcze w 2019 roku po pomyślnie zakończonym przetargu, który zostanie ogłoszony przez władze powiatowe.

- Zły stan techniczny drogi oraz idące za tym utrudnienia w codziennym jej użytkowaniu przez mieszkańców Gminy Pelplin spowodowały, że realizacja tej inwestycji ma istotne znaczenie dla pelplińskiej wspólnoty samorządowej. - informuje Konrad Mania z pelplińskiego ratusza.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Jaki_gość

  15.04.2019, 09:56

  Droga

  To wspalniale... Ale może szanowni Radni pomyślą w końcu o wyremontowaniu drogi prowadzącej z Pelplina do m. Rajkowy i dalej w kierunku Radostowa? Każdy kolejny Burmistrz zapowiada, że zajmie się tym tematem, a droga staje się coraz węższa i dziurawa. Naprawdę to taki trudny temat?

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx3 
 • +2

  marcin_gość

  15.04.2019, 10:44

  fakty, nie mity

  Przecież radni podjęli decyzję o dofinansowaniu projektu przebudowy tejże drogi (tzn. przekażemy kasę dla samorządu województwa). Rzecz miała miejsce na przedostatniej sesji. Także proszę zauważyć zmiany w porównaniu do poprzedniego burmistrza.

  Cytuj
  IP: 153.19.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.