ZUOS bezpłatnie przyjmie "trudne odpady"

Niestety, wciąż wiele śmieci nie trafia na wysypisko, ale na łono natury (fot. tcz.pl)
Tczew - ZUOS bezpłatnie przyjmie "trudne odpady"
Zakład Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie uruchomił nowy punkt zbiórki odpadów najbardziej problematycznych dla mieszkańców - bezpłatnie!

Punkt, który mieści się przed bramą wjazdową na teren składowiska przy ul. Rokickiej, przyjmować będzie (już od dzisiaj): zużyte opony, sprzęt elektroniczny i AGD, odpady zielone - ogrodowe, plastiki (inne niż PET, ale niepochodzące od substancji olejowych - m.in. nie po olejach silnikowych. etc i trujących).

Punkt będzie przyjmował te odpady od indywidualnych mieszkańców Tczewa w ilościach, które wskazywać będą na ich domowe pochodzenie (czyli nie od przedsiębiorców na skalę przemysłową). Decyzję o przyjęciu, bądź nie przyjęciu - podejmować będzie pracownik tego punktu. Zasady funkcjonowania Punktu zbiórki odpadów "trudnych" i pracownika, określa Regulamin znajdujący się na miejscu.

Punkt będzie czynny od dzisiaj (1. września) - początkowo w godz. 11-16, od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godz.8-14. W zależności od potrzeb - będą następowały zmiany godziny i dni pracy, które zostaną dostosowane do potrzeb mieszkańców. Punkt powstał w związku z dużym zainteresowanie kwietniową akcją Urzędu Miasta i ZUOS, dotyczącej właśnie takich nieodpłatnych zbiórek odpadów "trudnych" w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  Ike_gość

  01.09.2011, 07:32

  Zagospodarowanie odpadów po polsku

  A jak pracownik ZUOS nie przyjmie odpadów to ich właściciel zawiezie je do najbliższego lasu lub kępy krzaków.

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xxx.xx2 
 • bez sensu_gość

  01.09.2011, 09:51

  albo przyjmuja albo nie , a kto mi za paliwo zwroci? mam troche tego i co zajade a on tego nie wezme, a to mi odda za wynajem przyczepki? albo przymuje albo nie a nie sra,,,e w banie

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx6.xx4 
 • +3

  jarek_gość

  01.09.2011, 10:46

  Proponuję stworzyć listę tego co będzie przyjęte na składowisko, nie będzie później żadnych niedomówień i posądzeń. Dręczy mnie pytanie- co robić z odpadami trudnymi np. papa ze starych budynków , pojemniki po olejach itp. Dochodzę do wniosku że co niektóre osoby spószczają zasłonę milczenia na ten ptoblem - czyli OBYWATELU RADŹ SOBIE SAM.

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx4.xx2 
 • eternit_gość

  01.09.2011, 22:31

  a eternit przyjmą?

  Mam jakieś 3 m2 eternitu - czy mogę przywieźć na składowisko? Do lasu nie wywiozę, a chciałbym się legalnie tego pozbyć.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.