Dzieci pozdrawiają z Gniewu - podsumowanie konkursu "Ja i moje miasto dziś"

(fot. mat. prasowe)
Dzieci pozdrawiają z Gniewu - podsumowanie konkursu "Ja i moje miasto dziś"
14 zwycięzców z Gimnazjum w Gniewie oraz 14 zwycięskich prac ze szkół podstawowych w Gniewie, Gogolewie, Piasecznie i Tymawie - bilans kreatywnych, konkursowych zmagań w konkursie zorganizowanym przez Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie mówi sam za siebie! Zabawa pod patronatem Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej - Burmistrz Miasta i Gminy Gniew - wpisała się w obchodzony „Rok Tożsamości Kociewskiej”.

W drugiej części cyklu konkursów nawiązującego do hasła Zakładu Produkcji Keramzytu Weber „Dla Gniewu, wczoraj, dziś i jutro” uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli już udział w twórczym wyzwaniu. Tym razem zadaniem młodych artystów było przygotowanie prac w jednej z czterech kategorii: Moje ulubione miejsce, Pozdrowienia z Gniewu, Gniew na Kociewiu oraz Ja i moje miasto dziś.

Tegoroczne zadanie jest kontynuacją kreatywnej serii - w minionym roku Zakład Produkcji Keramzytu Weber z okazji obchodzonego 40-lecia istnienia przygotował dla uczniów równie ciekawy, gniewski konkurs. Zadaniem młodych artystów było wybiegnięcie w przyszłość i przygotowanie własnej wizji Gniewu za 40 lat.

Odkryty kociewski Gniew


22 kwietnia 2015 r. podczas apelu w Szkole Podstawowej w Gniewie oraz 24 kwietnia w Gimnazjum w Gniewie najlepszym twórcom wręczono pamiątkowe dyplomy. Dla autorów wyróżnionych prac Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie przygotował też dodatkowe upominki - zestawy plastyczne oraz selfie-sticki - przyrządy do robienia sobie zdjęć. Finalistom konkursu pozostało tylko czekać do czerwca, kiedy to nagrodzeni uczniowie wybiorą się w twórczą wycieczkę do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Natomiast na artystów z kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych czekają kreatywne warsztaty fotografii.

Wyjątkowa nagroda

Mnogość technik artystycznych pozytywnie zaskoczyła jurorów - kolaże, pocztówki, rysunki czy nawet prace przestrzenne nawiązujące do tożsamości kociewskiej - ciężko było wyłonić zwycięzców. Właśnie dlatego Weber postanowił wyróżnić też dodatkowe prace.

Warsztaty fotograficzne, wycieczka oraz upominki to jednak nie jedyne nagrody dla finalistów konkursu. Na najlepsze prace czeka wyjątkowe wyróżnienie. Ich zdjęcia znajdą się na specjalnie przygotowanych tablicach wystawionych na Placu Grunwaldzkim w centrum Gniewu!

Podsumowanie
Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu - za ich pełne ekspresji prace oraz opiekunom, nauczycielom i dyrekcji szkół - za motywację i pomoc daną uczniom.

Dla Gniewu, wczoraj, dziś i jutro - w przyszłorocznej edycji konkursu przeszłość zostanie ponownie odkryta.

Drukuj
Prześlij dalej