Trzy osoby z podejrzeniem podtrucia czadem - wadliwy piecyk w łazience

Czad, zatrucie tlenkiem (fot. tcz.pl)
Tczew - Trzy osoby z podejrzeniem podtrucia czadem - wadliwy piecyk w łazience
Trzy osoby z podejrzeniem podtrucia czadem zostały zabrane przez ratownictwo medyczne z jednego z mieszkań na tczewskiej starówce. Strażacy apelują, by w okresie zimowym pamiętać o właściwiej eksploatacji urządzeń grzewczych.

Tczewscy strażacy zostali powiadomieni o zdarzeniu w środę (8. lutego) o godzinie 13.25:

- Na ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Tczewie braliśmy udział w sprawdzeniu tlenku węgla w mieszkaniu - trzy osoby z podejrzeniem podtruciem zostały zabrane z miejsca akcji przez zespół ratownictwa medycznego. W działaniach udział brały 2 zastępy straży. Przyczyną wystąpienia niebezpiecznego stężenia CO był wadliwie działający piecyk gazowy w łazience. - wyjaśnia mł. kpt. Zbigniew Rzepka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych. Strażacy apelują, by podczas sezonu grzewczego przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przypominają, że przepisy zobowiązują nas do regularnego czyszczenia kominów - cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem), dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym, co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych.

Czad - cichy zabójca. O czym musimy pamiętać zimą?MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -7

  kotek_gość

  10.02.2012, 09:33

  zatrucie na tczewskiej starówce

  "starówka" (nazwa własna ) to tylko w Warszawie. A w Tczewie najwyżej Stare Miasto.

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx0 
 • +2

  mieszkaniec starówki_gość

  10.02.2012, 11:21

  CZY W AKCJI BRAŁ UDZIAŁ MIECZYSŁAW ?

  Mam nadzieję że wykazał się ten Tczewski expert we wszystkim

  Cytuj
  IP: 46.169.xx8.xx9 
  +8

  mieszkaniec 2_gość

  10.02.2012, 20:42

  Komentator,

  Co robil Mieczyslaw jest niewazne, wazne ze pojawia sie tczewski komentator do niczego :D :D :D

  Cytuj
  IP: 46.113.xx6.xx9 
 • +5

  polonista_gość

  10.02.2012, 09:56

  Po pierwsze - co twój komentarz ma wspólnego z tematem podtrucia czadem. Po drugie - masz nieco nieaktualne informacje - a i owszem niegdyś słowa starówka, pochodzącego z warszawskiej gwary, używało się jedynie w odniesieniu do Starego Miasta w Warszawie (patrz - Białoszewski itp.), obecnie określenie zostało spopularyzowane i... tu definicja ze Słownika Języka Polskiego PWN - "starówka - najstarsza dzielnica miasta z zabytkową zabudową"

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +2

  anka_gość

  10.02.2012, 09:58

  a dlaczego nie pokazali naszych strazakow jak ratuja, po co mam ogladac innych jak mamy Swoich:)

  Odpowiedz
  IP: 46.113.xx0.xx5 
 • Majka_gość

  10.02.2012, 12:26

  Hyberbaria tlenowa

  Jestem ciekawa skąd byli ratownicy medyczni którzy brali udział w tej akcji, bo z tego co wiem, to ratownicy z Falck Medycyna stosują tzw. hyberbarię tlenową, która jest najskuteczniejszym sposobem pomocy dla osób, które zatruły się czadem. Tutaj zamieszczam ciekawy artykulik na temat tej metody. http://1-pomoc.pl/aktualnosci/97-o-zastosowaniu-hyperbarii-tlenowej-w-leczeniu-za tru-tlenkiem-wgla-

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx7.xx0 
 • a_gość

  11.02.2012, 11:53

  U nas, jeśli jest taka konieczność pacjenci również korzystają z tej metody. Najbliższa placówka znajduję się w Gdyni , Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx1.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA