Prognozy IMGW - marznące opady, ryzyko zerwania linii energetycznych

Budowa elektrowni może rozwiązać problem deficytu prądu (fot. tcz.pl)
Tczew - Prognozy IMGW - marznące opady, ryzyko zerwania linii energetycznych
Sylwester nie rozpieści nas dobrą pogodą - synoptycy zapowiadają opady marznącego deszczu, które mogą doprowadzić do oblodzenia drzew i linii energetycznych, co może spowodować ich zrywanie.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni:

Zjawisko: Opady marznące.
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 11:45 dnia 31.12.2010 do godz. 10:00 dnia 01.01.2011
Obszar: Województwo pomorskie i powiat elbląski.

Przebieg: Lokalnie na południu województwa pomorskiego i w powiecie elbląskim obserwuje się opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Dzisiaj w dzień, a zwłaszcza w nocy, opady marznące mogą występować lokalnie na całym obszarze. Jutro w ciągu dnia opady będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Skutki:
Gołoledź; śliskość dróg, jezdni i chodników; utrudnienia komunikacyjne.
Uwagi: Ze względu na trudną sytuacje meteorologiczną zostanie wydane również kolejne ostrzeżenie o silnym wietrze oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych, z ważnością od 21.00 dnia 31.12.2010 do 24.00 dnia 01.12.2011.

W związku z ostrzeżeniem możliwe jest wystąpienie zjawiska oblodzenia drzew i linii energetycznych, które mogą powodować zrywanie sieci energetycznych. W konsekwencji należy liczyć się z możliwościami przerw w dostawach prądu na naszym terenie.
Drukuj
Prześlij dalej