Pomogli Ukraińcom

Samorządy wysyłają na Ukrainę m. in. maseczki ochronne (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomogli Ukraińcom
Nasi wschodni sąsiedzi przeżyli walkę z grypą. Władze województwa pomorskiego zadeklarowały pomoc ukraińskim regionom dotkniętym epidemią wirusa AH1N1. Także włodarze naszego miasta nie pozostali obojętni na problemy Ukraińców - na skutki walki z grypą przekazano 5 tys. złotych.

Niedawno wojewoda Roman Zaborowski zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego, by omówić postępowanie związane z przeciwdziałaniem epidemii grypy w województwie pomorskim. Włodarze województwa zadeklarowali również pomoc dla naszego wschodniego sąsiada - na Ukrainę trafiły środki ochrony osobistej, około półtora tysiąca sztuk maseczek, koce i łóżka polowe. Ukraińcom pomogły również władze Tczewa. Pomysł pojawił się podczas konwentu:

- Pieniądze przekazaliśmy fundacji, która zakupiła za te środki szczepionki, jakie trafiły już na Ukrainę i zostały rozprowadzone do miejsc, które najbardziej tego potrzebowały. - wyjaśnia zastępca prezydenta Tczewa, Zenon Drewa.

Inne pomorskie samorządy również organizują pomoc dla Ukrainy. Zbiórkę niezbędnych medykamentów prowadził kwidzyński magistrat. Z kolei samorząd Elbląga kupił 15 tysięcy maseczek, które powędrują do ukraińskiego Tarnopola.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • meg_gość

  27.11.2009, 20:13

  Kilka dni temu chciałam kupić maseczki

  Kilka dni temu chciałam zakupić maseczki. Jak się okazało apteki świecą pustkami. Chyba wszystkie pojechały na Ukrainę.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
 • -2

  pierre.dzoncy

  29.11.2009, 20:37

  Maseczki?

  Na co komuś maseczki? Aby skutecznie uniknąć zarażenia powinno posiadać się strój jak ekipy zajmujące się skażeniami biochemicznymi, zwykła maseczka chyba tylko na kurz pomoże lub przy cekolowaniu ściany. Na grypę pomoże przez kwadrans, jeśli to osoba zarażona będzie ją nosić. Zwykłą maska jest tak skuteczna, jak wanna z siatki ogrodzeniowej. Poza tym grypa... rocznie umiera na zwykłą grypę kilkaset tysięcy ludzi, na nową - kilka rzędów wielkości mniej. Poza tym z ostatnich wiadomości - WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) krzycząca na temat superepidemii dziwnym trafem zatrudniała ekspertów, będących opłacanymi przez firmy produkujące szczepionki. Mogą napisać poradnik - jak zarobić kilka(dziesiąt) miliardów za nic (okazuje się bowiem, że szczepionki są dla wielu ludzi bardziej szkodliwe niż sama grypa).

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  GiGs_gość

  27.11.2009, 21:58

  Pomoc dla UA

  Żeby tak jeszcze pomagali codziennie umęczonym Polakom na Kresach Wsch. to byłoby dobrze, a nie ot tak koniunkturalnie!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.